Permanentne bany dla rankedowych uciekinierów

Permanentne bany dla rankedowych uciekinierów

Problem uciekinierów z gier rankingowych nie zmienił się od startu tego trybu. Blizzard początkowo zarzekał się, że nie będzie wprowadzał większych kar jednak najwyraźniej zmienił zdanie.

Rozgoryczenie fanów najwyraźniej sięgnęło zenitu. Na łamach forum Battle.Net jeden z fanów rozpoczął temat, w którym zapoczątkował dyskusję jak można karać uciekinierów z gier rankingowych. Nie trzeba było długo czekać na reakcję Blizzarda. W temacie wypowiedział się Jeff Kaplan, który potwierdził, że chcą całkowicie zablokować gry rankingowe dla osób regularnie uciekających z rankedów.

Dziękujemy Wam za te informacje. W dalszym ciągu będziemy prowadzili agresywną politykę przeciwko osobom uciekającym z gier rankingowych. Nie użyjemy jednak jako kary obniżenia Skill Rating. Ostatnią rzeczą jakiej fani potrzebują to wysoce skillowi gracze kończący sezon w brązie i będący dołączani przeciwko osobom ze dużo słabszym skillem. Ponadto jeśli pozwolimy wysoko skillowym graczom granie w Brązie i będziemy kontynuowali łączenie go z innymi dobrymi graczami niektórzy stwierdzą ponownie, że nasz system doboru graczy jest zepsuty.

Ostatecznie, chcemy usunąć uciekinierów z gier rankingowych. Nie chcemy aby mieli tam możliwość gry.

Być może będzie to jedyne skuteczne rozwiązanie na trolli bądź obrażalskich, którzy widząc, że ich drużyna przegrywa nagle uciekają z teamu by ostatecznie doprowadzić do przegranej drużyny. Cieszy nas fakt, że Blizzard walczy z tym i zamierza wystosować najwyższą możliwą karę – permanentny ban w grach rankingowych.

Sądzicie, że są inne wyjścia czy to, które zaproponował Blizzard jest wystarczającym rozwiązaniem?

Kategoria:Aktualności, News

Komentarze

 • A co w przypadku, kiedy ktoś straci połączenie z internetem, czy coś?
  Wtedy taki system będzie jak najbardziej do kitu i się nie sprawdzi
  tak, jak powinien. Mam nadzieję, że Blizzard wie o tym, że nie każdy ma
  światłowodowy internet z platyny. :/

  • siomer

   Tego niestety nie wiemy. Odpowiedź Blizzarda jest zbyt ogólna ale zapewne biorą takie sytuacje pod uwagę.

 • Anduril

  Fajnie 😐 Ciekawe jak mądrale będą rozróżniać ragequit od zwykłego dc -.- Mam internet z (j.) neostrady i bardzo często mnie wywala zarówno na zwykłych grach jak i na rankedach… zawsze się staram wrócić ale nie zawsze się to udaje. Tacy gracze jak ja, a wiem ze sam nie jestem bo tez z paroma z tym samym (j.) dostawcą internetu gram, będą cierpieć za to że mają taki a nie inne łącze…
  Blizzard nie tędy droga!

  • Dziok

   Jak wyżej kolega napisał. Skoro wiesz, że Cie wywala to odpuść sobie rankedy dopóki nie będziesz miał lepszego neta. Nie dość, że łapiesz kary za opuszczenie gry i przegrywasz mecz to dodatkowo psujesz go swojej drużynie. A co do neostrady to nie wiem co masz dokładnie, ale ja z braku innej opcji mam neo od dawna i w sumie działa bardzo stabilnie. Prędkość nie powala, ale grać się da.

   • Anduril

    U mnie problem jest taki że ni z tego ni z owego przerywa mi dostawe internetu na 30 sek czasem minute… zawsze potem wraca… dzieje się to może raz albo dwa na godzine… Dzwoniłem, pisałem, nic nie robią… Nie tylko ja mam taki problem w moim regionie.
    Co do reszty to swoją odpowiedz dałem już “na górze”

    • siomer

     Najlepiej zmienić dostawcę albo tego postraszyć zerwaniem umowy. Może coś zmienią…

     • Anduril

      Koszty zerwania umowy są większe niż gdybym trzymał dalej i płacił jak płace :/

 • MaciekPrzezKa

  pewnie bedzie monitorowany przycisk opuść grę i pewnie w tym przypadku będą karani tacy ludzi a z dc to chyba nie ma możliwości wykryć czy ktoś ruter wyłączył czy nie…
  Anduril Jeżeli jesteś tego świadom ze wywala Cie z gry i nie możesz czasami dołączyć daj sobie spokój z rankingami nie trać nerwów swoich i kogoś i rozwijaj sie na QM i jak zmienisz dostawce internetowego z Pełną para dasz czadu na rankingu : )

  • Anduril

   Gram troche za długo żeby nie wiedzieć że ludzie inaczej grają na rankedach a inaczej na qm… poza tym mam zamiar korzystać z tej gry w 100% a nie tylko w 50 nawet jeśli operator podkłada mi kłody pod nogi.
   W tym wszystkim boli tylko to że przez to ze chce korzystać w pełni z zakupionego produktu mogę dostać bana…

 • Man in Black

  Niech zrobią to jak w csie, gdzie w csgo jest to tak ze dostajemy kare na 30 min – 1h – 24h – tydzien. Ale jeżeli przekraczamy już normy to perm na jeden sezon.

  • DaX

   Nie jest to zły pomysł 😉 popieram

Powiązane artykuły