Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Podsumowanie: Overwatch League – Etap 3 – Tydzień 2

Podsumowanie: Overwatch League – Etap 3 – Tydzień 2

Przed nami trzeci tydzień rozgrywek w ramach Overwatch League. Prezentujemy Wam zatem podsumowanie poprzedniego tygodnia! Kolejne będziemy starali się zamieszczać w poniedziałki!

Tydzień ten obfitował w wiele ciekawych zwrotów akcji oraz niespodziewanych wyników, przyjrzyjmy się im razem, przypominając sobie każdy rozegrany w tym tygodniu mecz.

Piątek, 14 czerwca

 1. Houston Outlaws ( 3 – 2 ) San Francisco Shock

  Mecz który już od samego początku był dla większości przesądzony, mistrzowie 2 etapu, San Francisco Shock stanęło w szranki z Houston Outlaws, drużyną zajmującą aktualnie 18 miejsce w rankingu ogólnym, oraz miejsce 8 w rankingu Etapu 3.
  Tego dnia nastąpiło jednak jedno z największych zaskoczeń w lidze, dorównujące emocjom pierwszemu zwycięstwu drużyny Shanghai Dragons.
  Pierwsze trzy mapy pokazywały grę wyrównaną, obie drużyny wyrywały sobie nawzajem punkty.
  Choihyobin z drużyny pomarańczowych wykazywał się niesamowitym refleksem, Sinatraa kolejny raz udowodnił, że jest jedną z najlepszych Zaryii w lidze, jednak świetne gravitony Linkzer’a, EMP Danteh’go który został również wybrany, jako MVP meczu, i shattery Mumy zapewniły zwycięstwo drużynie z Houston wynikiem 3 – 2.
  Hawana i Ilios w szczególności pokazały jak silną drużyną są Banici z Houston, wygrali oni obie te mapy, bez straty nawet jednego punktu.

  Pełne podsumowanie meczu Houston vs Shock
 2. Shanghai Dragons ( 3 – 2 ) Atlanta Reign

  Wyrównany mecz pomiędzy Shanghai Dragons i Atlanta Reign, ostatecznie przechylił się na korzyść tych pierwszych. Graviton za gravitonem, shatter za shatterem, to Smoki wyszły z tego meczu zwycięsko.
  Wielką zasługę można przypisać graczowi DDing, który mieszał w głowach zawodników z Atlanty jako Sombra oraz został wybrany jako MVP meczu. Hacki sypały się na lewo i prawo, niwecząc każdy atak czy próbę obrony przeciwników Shanghai Dragons.
  Wynik w ciągu pierwszych trzech map jednak tego nie wskazywał, Smoki przegrywały z Atlantą 2 – 1, jednak tak jak w poprzednim meczu, Hawana oraz Ilios poszły po myśli zawodników z Dragons i zapewnili oni sobie tym zwycięstwo wynikiem 3 – 2.

  Pełne podsumowanie meczu Shanghai vs Atlanta
 3. Dallas Fuel ( 1 – 3 ) Chengdu Hunters

  Yangxiaolong z drużyny Chengdu Hunters może być na prawdę dumny ze swojego występu w tym meczu. Niesamowita gra i wyczucie jako Mccree na Ilios, późniejsze działania na tyłach wroga jako Sombra, zawodnik ten udowodnił, że należy traktować go śmiertelnie poważnie.
  Dobrym występem może pochwalić się również Jinmu ze strony Chengdu, jako Pharah pokazał, że łapanie wypuszczanych przez niego rakiet nie jest najlepszym pomysłem, dzięki świetnemu występowi został wytypowany jako MVP meczu.
  W trakcie obrony na mapie Paryż, Yveltal z drużyny żółtych pokazał, że Mercy została w liście postaci wspomagających umieszczona przez pomyłkę, 3 zabitych graczy po stronie Dallas Fuel spowolniło ich działania, ostatecznie jednak niebiescy przedarli się przez obronę Łowców z Chengdu i wygrali mapę wyrównując wynik.
  Hollywood oraz Dorado sprzyjało duecie snajperów z Chengdu, dzięki czemu wygrali oni dwie ostatnie mapy, zgarniając zwycięstwo wynikiem 3 – 1.

  Pełne podsumowanie meczu Dallas vs Chengdu
 4. Hangzhou Spark ( 1 – 3 ) Vancouver Titans

  Wyrównany na początku mecz pomiędzy Hangzhou Spark i Vancouver Titans zakończył się wynikiem 3 – 1 dla Tytanów z Vancouver.
  Drużyny szły łeb w łeb podczas pierwszych dwóch map, którymi była Oaza oraz Kolonia Księżycowa Horyzont, wymiana ultów między GodsBim i SeoMinSoo, Ria i JJanu zapewniały wiele emocji oraz chwil w których wstrzymywaliśmy oddech.
  Potem jednak Tytani pokazali swoją prawdziwą siłę. Zgranie oraz praca zespołowa przez którą znane jest Vancouver pokazało, na co ich stać.
  Agresywna postawa Bumpera, leczenie Twilighta oraz nienaganna gra Haksala, który został również wybrany jako MVP meczu, pozwoliły Tytanom wygrać Numbani oraz Hawanę, tym samym zabierając zwycięstwo w meczu.

  Pełne podsumowanie meczu Hangzhou vs Vancouver

Sobota, 15 czerwca

 1. Paris Eternal ( 1 – 3 ) New York Excelsior

  New York Excelsior od samego początku było faworytem tego spotkania, nie zawiedli oni swoich fanów zabierając zwycięstwo ze sobą.
  Spotkanie nie było jednostronne, Paris Eternal starał się za wszelką cenę złamać drużynę z Nowego Jorku, nie jest to jednak takie proste.
  JJonak, najlepszy Zenyatta w lidze, Libero, jako jeden z najlepszych graczy Brigitte, został również wybrany jako MVP meczu. Czy też Nenne, będący w czołówce graczy jako Zarya, to tylko początek zespołu jakim jest Nowy Jork.
  Paryż nie zostawał jednak dłużny, BenBest miał swoje chwile w czasie których pokazał, jak dobrze używać zdolności Reinhardt’a.
  W zespole z Paryża możemy też ciepłymi słowami pochwalić gracza o nicku Greyy, bardzo dobre decyzje na Zenyatt’cie dotyczące leczenia i używania swojej umiejętności ultymatywnej, uratowały Paryż nie jeden raz.
  Mimo zaciętej walki to właśnie Nowy Jork wygrywa spotkanie wynikiem 3 – 1.

  Pełne podsumowanie meczu Paris vs New York
 2. Toronto Defiant ( 1 – 3 ) London Spitfire

  Etap 3 Ligi nie zaczął się zbyt dobrze dla zawodników z Toronto Defiant. Przegrana z Paris Eternal, teraz z London Spitfire.
  Jednak dobry początek meczu z Londynem zwiastował przerwanie złej passy drużyny z Toronto. Po wygranej na mapie Ilios wyglądali oni dość pewnie.
  Dobry występ zawodnika Ivy grającego Zaryą oraz wsparcie w postaci Lucio, Zenyatty i Brigitte pokazało dobre rezultaty.
  Później jednak role odwróciły się, Fury z zespołu Londynu jako D.va, nie przestawał nękać Trupiej Wdowy po stronie Toronto, całkowicie odcinając jej drogę do zdobywania eliminacji, tym samym zagwarantował sobie również odznaczenie jako MVP meczu.
  Profit oraz Gesture kolejno jako Zarya oraz Reinhardt zdobywali eliminację za eliminacją.
  Za potężnego shattera oraz piękną akcję, dzięki której rozbita została cała drużyna Londynu, pochwalić trzeba Yakpunga z Toronto, szarża trafiona w Zenyatte, shatter powalający przeciwnego Reinhardt’a i Brigitte. Świetna akcja zakończona 4 likwidacjami.
  Pomimo dobrego startu, to właśnie London Spitfire odnosi zwycięstwo wynikiem 3 – 1.

  Pełne podsumowanie meczu Toronto vs London
 3. Boston Uprising ( 0 – 4 ) Houston Outlaws

  Banici z Houston pędzą jak burza wygrywając swój kolejny mecz, tym razem zdobywając komplet punktów, kończąc wynikiem 4 – 0.
  Pierwszy taki wynik w tym tygodniu, pierwszy tak jednostronny mecz.
  Houston Outlaws błyszczało, a Boston Uprising tańczyło tak, jak im zagrają.
  Muma, Danteh i LiNkzr nie pozwalali Bostończykom na nic, niszcząc każdą próbę obrony, rozgramiając każdy atak czy próbę przejęcia kolejnego punktu. LiNkzr pokazał pazur na postaci Trupiej Wdowy, Smugi i oczywiście Zaryii, zdobywając kolejne likwidacje dla swojej drużyny, ustrzelił też tytuł jako MVP meczu.
  rCk, zawodnik po stronie Bostonu grając Sombrą, tworzył akcje oraz inicjował walki, jednak te zazwyczaj kończyły się zwycięstwem Houston, i to właśnie ono zabiera wygraną ze sobą.

  Pełne podsumowanie meczu Boston vs Houston
 4. Los Angeles Gladiators ( 3 – 1 ) Philadelphia Fusion

  Gladiatorzy z Los Angeles kolejny raz pokazali, jak powinna wyglądać zgrana drużyna. Inicjowanie walk, niesamowite zarządzanie umiejętnościami ultymatywnymi przechyliło szalę zwycięstwa na stronę Gladiatorów.
  Ciężko wytypować jest jedną wyrożniającą się osobę w tym meczu, obie drużyny dawały z siebie wszystko, Philadelphia Fusion pokazała parę agresywnych zagrań z wykorzystaniem Sombry, Los Angeles Gladiators stanowczo stali po stronie klasycznych Goatsów, Decay pokazał świetną formę i niesamowite gravitony na Volskayi, dzięki którym złapał tytuł MVP meczu.
  Rosyjska mapa Volskaya okazała się jedną z najbardziej wyrównanych w meczu, obie drużyny zdobywały coraz to kolejne punkty, jednak to właśnie Gladiatorzy zdobyli punkt decydujący o wygranej, kończąc mapę wynikiem 6 – 5.
  Dorado zaś okazało się mapą w rękach Filadelfii, świetna obrona na czele której stali Eqo wraz z SADO, zatrzymała fioletowych tuż przed drugim punktem, potem atak łamiący każdą próbę obrony zdobycia kompletu punktów przez Los Angeles. Mecz zakończył się więc wynikiem 3 – 1.

  Pełne podsumowanie meczu Gladiators vs Fusion
 5. Washington Justice ( 0 – 3 ) Hangzhou Spark

  Drużyna której nikt nie spodziewał się zobaczyć w play-offach 2 etapu Ligi, Hangzhou Spark zmierzyła się z drużyną zajmującą 19 miejsce w rankingu ogólnym oraz 18 w rankingu etapu 3, Washington Justice.
  Przewaga po stronie różowych widoczna była już od samego początku, Ilios szło po myśli Hangzhou, w pewnym momencie meczu byliśmy również świadkami tak zwanego spawn campingu ze strony Iskier, kiedy to nie pozwalali Waszyngtonowi opuścić swojego miejsca odradzania się postaci.
  Mały zwrot akcji nastąpił już na drugiej mapie, Paryżu, świetna postawa Coreya grającęgo Zaryą, który zdobywał coraz to kolejne likwidacje i świetne akcje Sleepyego który trzymał swoją drużynę przy życiu, pozwoliły Waszyngtonowi na utrzymanie straty tylko 1 punktu.
  Hangzhou na obronie sprawdziło się równie dobrze, mimo potężnego samozniszczenia SanSama ze strony Justice, na 1 punkcie, która pozbawiła życia 3 członków Spark, udało im się utrzymać kolejny punkt, doprowadzając do remisu.
  Tytuł MVP przypadł GodsBiemu, który walczył o niego razem z Adorą. Jednak graviton na Ilios, potem przerwanie shattera Janusowi na mapie Paryż zadecydowały.
  Szybkie pushe, zdecydowane inicjacje walk, agresywna postawa BeBe operującego Zenyattą, pozwoliły Spark wygrać dwie kolejne mapy, kończąc mecz wynikiem 3 – 0.

  Pełne podsumowanie meczu Spark vs Justice
 6. Seoul Dynasty ( 4 – 0 ) Atlanta Reign

  Czarne chmury pojawiły się nad drużyną z Atlanty. Po podwójnym zwycięstwie z New York Excelsior, Atlanta Reign wyrobiła sobie mocną pozycję wśród pozostałych drużyn w lidze.
  Porządek ten został jednak zaburzony, po porażce z Shanghai Dragons przyszedł czas na mecz z Seoul Dynasty. Oczekiwaliśmy meczu wyrównanego, zaciętego, jednak przez całą jego długość, można było wyczuć przewagę po stronie Seoulu, ostatnie słowo zawsze należało do nich.
  Niewybaczający żadnego błędu Munchkin grający Zaryą, raz za razem pozbywał się kolejnych graczy drużyny czerwonych, pozwalającej swojej drużynie na zdobywanie punktów.
  zunba w roli Dv.y rozbijał szyki Atlanty i wykurzał ich z punktu, męczył i flankował postacie wspomagające, właśnie dzięki temu uzyskał tytuł MVP meczu.
  Po stronie Atlanty widać było chęci do walki, jednak czegoś zabrakło, to też nie wystarczy aby pokonać drużynę z Seoulu, która zgarnęła komplet punktów wygrywajac 4 – 0.

  Pełne podsumowanie meczu Seoul vs Atlanta

Niedziela, 16 czerwca

 1. Dallas Fuel ( 0 – 4 ) Vancouver Titans

  Tytani kontynuują passę zwycięstw, rozgramiając tym razem Dallas Fuel. Ciężko użyć innych słów, opisując mecze Vancouver Titans.
  Zgranie, konsekwencja wykonywanych działań, zarządzanie umiejętnościami całej drużyny, tymi krótkimi zdaniami możemy opisać drużynę odzianą w kolor zielony i niebieski.
  Potężne obrażenia zadawane przez SeoMinSoo, szarże oraz shattery rzucane raz za razem przez Bumpera, nienaganne zgranie Closera z uNKOE i Haksalem, którzy utrzymywali drużynę przy życiu.
  W pewnym momencie życie Bumper’a będącego na Reinhardt’cie wahało się między 10 a 50 punktami, mimo to udało się utrzymać go przy życiu.
  Zenyatta nie wydaje dźwięku podczas poruszania się, jest więc idealnym materiałem na flankera. Tym zdaniem kierował się Twilight podczas obrony Eichenwald, tuż przed ostatnim punktem. Ukryty na tyłach, wyskoczył za plecami Dallas zabijając uNKOE i powstrzymując przeciwników przed zdobyciem punktu. Tym samym zasłużył na tytuł MVP meczu.
  Mimo popisowej zagrywki ZachaREEEego na Hammondzie, w ostatnim momencie meczu, którą pozbawił życia dwóch członków Vancouver, nie udało się wyrwać nawet tego jednego punktu, a Tytani pozostają jedyną niezwyciężoną drużyną, zgarniając kolejny komplet punktów.

  Pełne podsumowanie meczu Dallas vs Vancouver
 2. Guangzhou Charge ( 1 – 3 ) Los Angeles Valiant

  Eileen ze strony Guangzhou Charge pokazał, w jaki sposób należy używać trzaśnięcia na Brigitte. Przekonał się o tym FCTFCTN w trakcie walki na Ilios, kiedy spotkał się nieco bliżej ze studnią na samym środku mapy, do której wysłał go właśnie Eileen.
  Mecz do samego końca był wyrównany, obie drużyny zabierały sobie punkty sprzed nosa, Eileen powodował zawroty głowy jako Sombra, SPACE po stronie Los Angeles Valiant miał ochotę na parę gravitonów rzuconych w jego stronę, świetny występ KariVa na Zenyatt’cie, który został również wybrany jako MVP meczu, przeważył o wyniku spotkania.
  Wspomnieć należy o pięknym barażu wykonanym przez gracza HOTBA, z drużyny Guangzhou Charge, ult Phary, ciasny korytarz a w nim cała przeciwna drużyna. 4 likwidacje dopisane do jego konta.
  Ostatnia mapa zaowocowała pojedynkiem snajperów, KSF po stronie Valiant jako Hanzo, Happy po stronie Charge jako Trupia Wdowa.
  Ostatecznie jednak, Hawana okazała się szczęśliwa dla Los Angeles, która pomyślnie odparła atak Guangzhou, wygrywając mecz wynikiem 3 – 1.

  Pełne podsumowanie meczu Charge vs Valiant
 3. San Francisco Shock ( 4 – 0 ) Seoul Dynasty

  Wynik jednostronny, jednak mecz okazał się być dość wyrównanym. Nie byliśmy świadkami totalnej dominacji ze strony San Francisco Shock, jednak ostatecznie to właśnie oni lepiej wykorzystywali umiejętności swoich postaci oraz podejmowali lepsze decyzje.
  super grający Reinhardt’em pokazał, że dobry tank nie musi skupiać się tylko na obronie własnej drużyny, a od czasu do czasu można machnąć młotem zgarniając parę likwidacji na swoje konto.
  Michelle z Seoulu na Sombrze, Marve1 operujący tankami, potem wrzucony na jego miejsce Fissure nie byli w stanie zatrzymać nieustającego ataku ze strony Shock.
  Choihyobin napędzający mecha Dv.y przysporzył wielu kłopotów Seoulowi, tym samym zdobywając tytuł MVP meczu.
  Świetny użycie min Hammonda przez Fissure’a które pozbawiły życia Rascala oraz Sinatre nie wystarczyły, aby zdobyć choć jeden punkt.
  Ostatecznie San Francisco Shock, po swojej poprzedniej porażce pozbierało się i zabrało ze sobą komplet punktów, kończąc wynikiem 4 – 0.

  Pełne podsumowanie meczu Shock vs Seoul
 4. Florida Mayhem ( 1 – 3 ) Paris Eternal

  Florida Mayhem, drużyna siedząca na samym końcu ogólnego rankingu Ligi podjęła rękawice, nie chcąc tak łatwo oddać wygranej drużynie Paris Eternal.
  Już od samego początku spotkanie zapowiadało się zacięcie, po stronie Mayhem Fate grający Reinhardt’em zdobywał likwidacje machając młotem, jednak obrażenia wychodzące od strony Paryża nie pozwoliły, aby działo się to zbyt często. Greyy operujący Zenyattą po stronie Paryża dziesiątkował drużynę z Florydy, która nie potrafiła odnaleźć się aż do 3 mapy, zostając tym samym MVP meczu.
  Numbani, na której po udanej obronie przed Paryżem, dzięki BQB odpowiedzialnego za hackowanie na Sombrze, udało im się punkt przejąć i zbliżyć do wyrównania wyniku.
  Hawana była mapą wyrównaną, Floryda była blisko zdobycia 3 ticków, jednak nie udało im się tego celu osiągnać. Zaraz po tym atak Paryża okazał się zbyt silny do odparcia, i mecz zakończył się wynikiem 3 – 1.

  Pełne podsumowanie meczu Florida vs Paris

Poniedziałek, 17 czerwca

 1. Philadelphia Fusion ( 2 – 1 ) Boston Uprising

  Po świetnym początku i zdobyciu pierwszego punktu, Boston Uprising wyglądał pewnie i zdecydowanie, aby pokonać Philadelphie Fusion i zgarnąć punkty na swoją korzyść.
  rCk jako Sombra mieszał w głowach przeciwników, blase dosłownie i w przenośni wybijał każdy pomysł, który powstał po stronie pomarańczowych.
  Zaraz po Ilios nastąpił remis, Boston został więc na prowadzeniu. W trakcie obu tych map, w obu drużynach następowały bardzo szybkie zmiany w granych bohaterach. Mogliśmy zobaczyć Hanzo, Pharę, Hammonda, Orisę czy Wieprza.
  Hollywood i Posterunek Gibraltar przechyliły się jednak ku Filadelfii, potężne zamachy SADO przejmowały punkt za punktem, zaczęli grać tak, jakby dostali specjalnie doładowanie.
  Carpe po stronie Shock hackował, rzucał gravitony i zdobywał kolejne likwidacje pozwalając na działania swojej drużyny, tym właśnie zasłużył na tytuł MVP meczu.
  Dobre zgranie i zarządzanie ultami, tego się trzymali i właśnie dzięki temu, udało im się Boston dogonić, a zaraz po tym przegonić, wygrywając mecz wynikiem 2 – 1.

  Pełne podsumowanie meczu Fusion vs Boston
 2. Washington Justice ( 0 – 4 ) Los Angeles Gladiators

  Nie możemy tutaj niestety mówić o wyrównanym spotkaniu. Od samego już początku, drużyna Los Angeles Gladiators dominowała, tabelka po lewej stronie zapełniona była kolorem fioletowym, a na ekranach widać było tylko logo drużyny fioletowych.
  Spotkanie ze strony Washington Justice można opisać jako po prostu słabe, brak zgrania oraz pomysłu na mecz sprawiły, że Gladiatorzy odeszli z kompletem punktów.
  Void po stronie fioletowych zjadał graviton za gravitonem, dzięki graczowi rOar będącego Reinhardt’em, obrona Los Angeles była nie do przebicia.
  BigGoose udowodnił, że muzyka potrafi być silniejsza od lecącego pocisku, boopając i zarzucając leczącymi bitami jako Lucio, zapewnił sobie miejsce w loży jako MVP meczu.
  Dobrze powiedzieć można o ostatniej mapie, jaką była Hawana, Justice pokazało, że potrafi zagrać dobrze i przepchnąć ładunek w kierunku wygranej. Sleepy pochwalił się ponad przeciętną celnością, likwidując Surefoura, przyczyniając się tym samym do wycofania się drużyny fioletowych i przejęcia 1 punktu przez Waszyngton.
  Tutaj też jednak bajka skończyła się, Gladiatorzy nie dali się podejść tak łatwo, zatrzymując ładunek w połowie drogi do 2 punktu, zgarniając tym samym komplet punktów i kończąc mecz wynikiem 4 – 0.

  Pełne podsumowanie meczu Justice vs Gladiators
Skomentuj post i wygrywaj nagrody