Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Podsumowanie: Overwatch League – Etap 3 – Tydzień 4

Podsumowanie: Overwatch League – Etap 3 – Tydzień 4

Tydzień 4 ligowych rozgrywek za nami. Nieco spokojniejszy, jednak nie zabrakło kilku zaskoczeń i bardzo dobrych zagrań. Przypomnijmy sobie najciekawsze momenty!

Piątek, 28 czerwca

 1. Hangzhou Spark ( 3 – 2 ) Los Angeles Valiant

  Pewni siebie Los Angeles Valiant po tryumfie w meczu z Vancouver Titans, zmierzyli się z Hangzhou Spark, zespołem który zdobywanymi wynikami zaskoczył wiele osób.
  W trakcie meczu mogliśmy zobaczyć wielką rotację granych bohaterów, oba zespoły nie chciały iść w zaparte z tylko jedną kompozycją.
  Agilities z drużyny Valiant przyprawiał o dreszczę świetnymi zagraniami na Farze, tak samo Shax działający z tyłu jako Sombra.
  Hangzhou okazało się przygotowane na każdą okoliczność, za każdym razem wracając i odbijając punkt.
  Świetny występ zawodnika GodsB jako Zarya, dobre pozycjonowanie oraz gravitony zapewniły mu tytuł MVP meczu. Guxue jako Reinhardt i Winston nękał zawodników drużyny przeciwnej.
  Spark udowadniają swoją siłę kończąc mecz wynikiem 3 – 2.

  Pełne podsumowanie meczu Spark vs Valiant
 2. Paris Eternal ( 1 – 3 ) Seoul Dynasty

  Dwie pierwsze mapy okazały się być bardzo wyrównane, swoje momenty mieli zawodnicy drużyny Paris Eternal jak i Seoul Dynasty.
  Ostatecznie jednak, to drużyna z Seoulu wychodziła zwycięsko z większej ilość walk, posiadając lepsze zgranie zespołowe niż Paryż.
  FITS po stronie złotych nie okazał nawet ziarnka łaski w stosunku do błędów popełnianych przez graczy z Paryża. EMP łapiące swoim zasięgiem prawię cały zespół Eternal, raz po raz, zerując ich szansę na wygranie punktu.
  Marve1 powalający wszystkich jako Reinhardt, oraz wybrany jako MVP tego meczu Michelle grający jako Zarya i jego nieprzewidywalne gravitony, przyczynili się do zwycięstwa ich drużyny.
  Małe powtórzenie z początku, mecz wydawał się wyrównany, jednak to właśnie Seoul pokazał, że jest drużyną silniejszą, kończąc spotkanie wynikiem 3 – 1.

  Pełne podsumowanie meczu Paris vs Seoul
 3. San Fracisco Shock ( 2 – 3 ) Chengdu Hunters

  Chengdu Hunters, zespół mogący pokonać każdego, ale mogący też zostać pokonanym przez każdego. To taki mały żart który spotkać można w niektórych miejscach, odnoszący się do drużyny z Chengdu.
  Wygrana z San Francisco Shock jest czymś wielkim, pokonanie mistrzów 2 etapu jest wyczynem, który trzeba pochwalić.
  Początek meczu nie zapowiadał niczego niezwykłego, im dalej w las jednak, tym większe można było wyczuć wyrównanie między dwoma zespołami.
  ChoiHyoBin z zespołu Shock popisał się niesamowitymi samozniszczeniami jako D.va, wpierw zabierając do grobu 3 zawodników ze strony Hunters, później zaś pozbawiając życia 4, kiedy super grający jako Reinhardt powalił zdruzgotaniem całą drużynę z Chengdu.
  Drużyna pand pochwalić może się bardzo dobrym występem zawodnika Ameng grającego jako Reinhardt, dzięki dobrym powaleniom, szarżom i obroną swojej drużyny, zdobył tytuł MVP meczu.
  Szczęście jednak zawitało do drużyny z Chin, i to właśnie Chengdu Hunters wygrywają spotkanie wynikiem 3 – 2.

  Pełne podsumowanie meczu Shock vs Hunters

Sobota, 29 czerwca

 1. London Spitfire ( 0 – 4 ) Los Angeles Valiant

  Dobry początek drużyny London Spitfire niestety nie wystarczył, Los Angeles Valiant zdominowało mecz, nie pozwalając na choćby jeden ruch, mogący przeszkodzić im w zdobyciu zwycięstwa.
  Agilities jako Fara zdobywał coraz to kolejne likwidacje, Shax decydował, kiedy zawodnicy zespołu z Londynu będą mogli używać swoich umiejętności, a kiedy nie.
  Wcześniej pokazał również, że jako Trupia Wdowa nie musi widzieć swojego przeciwnika, aby trafić go prosto w głowę.
  Przekonał się o tym Bdosin, który został wyeliminowany strzałem przez płachtę na mapie Nepal.
  KSF pokazał się jako świetna Zarya, świetny Hanzo oraz swietna Trupia Wdowa, zdobywając masę likwidacji oraz tytuł MVP meczu.
  Valiant pokazują, że wygrana z Vancouver nie była przypadkiem, kończąc mecz przytłaczającym wynikiem 4 – 0.

  Pełne podsumowanie meczu Spitfire vs Valiant
 2. Toronto Defiant ( 0 – 4 ) Los Angeles Gladiators

  Bardzo jednostronne spotkanie, Toronto Defiant przechodzi bardzo ciężkie chwile w 3 etapie Ligi, 5 rozegranych meczy, 5 przegranych.
  Los Angeles Gladiators pokazało klasę gromiąc zespół z Toronto na każdej płaszczyźnie.
  Surefour ze strony Gladiators zaliczył zabójstwo młotkiem jako Torbjorn, wyłapał kilka ładnych hacków oraz parę decydujących eliminacji jako Sombra, dzięki temu został odznaczony jako MVP meczu.
  Decay pokazał piękne EMP jako Sombra, łapiąc każdego członka drużyny Defiant oraz nieco przerażające zabójstwa 4 członków Toronto jako Trupia Wdowa.
  Bardzo jednostronne spotkanie kończy się wynikiem 4 – 0 dla Los Angeles Gladiators.

  Pełne podsumowanie meczu Defiant vs Gladiators
 3. Houston Outlaws ( 3 – 0 ) Washington Justice

  Washington Justice to zespół przechodzący wiele zmian, mimo chęci na zwycięstwa nie mogą ich jeszcze dosięgnąć, jednak wydaje mi się to tylko kwestią czasu.
  Świetny występ zawodnika Corey przywdziewającego kolory Justice, jako Trupia Wdowa nie pozwalał wychylać za bardzo głów drużynie Houston Outlaws.
  Po drugiej stronie mamy zawodnika LiNkzr, który jako ta sama Trupia Wdowa, samodzielnie pozbawił życia 4 zawodników drużyny z Waszyngtonu.
  Jake pokazał się od bardzo dobrej strony jako Hanzo, eliminując raz po raz coraz to następnych zawodników ze strony Justice, tym samym został również wybrany jako MVP meczu.
  Justice ma chęci na wygraną, niestety jeszcze nie czas, gdyż to właśnie Houston Outlaws zabiera wygraną wynikiem 3 – 0.

  Pełne podsumowanie meczu Houston vs Washington
 4. Dallas Fuel ( 2 – 3 ) New York Excelsior

  Mimo przegranej, Dallas Fuel zagrało świetny mecz, a linia dzieląca ich od zwycięstwa nad New York Excelsior była na prawdę cienka.
  Powracający na scenę Taimou pokazał mistrzowski poziom jako Sombra, nie gorszy również jako Trupia Wdowa, zaskakując zawodnika Nowego Yorku, Saebyeolbe grającego jako Sombra, mierząc mu prosto w głowę tuż przy jego translokatorze.
  Saebyeolbe jako Sombra popisał się wielką ilością likwidacji na swoim koncie, Nenne zaliczył potrójnego zabójstwo jako Zarya a Mano grający jako Reinhardt i Winston zdobył tytuł MVP meczu.
  Zacięty mecz, wyrównane mapy, oba zespoły szły łeb w łeb, jednak to właśnie New York Excelsior zabiera wygraną wynikiem 3 – 2.

  Pełne podsumowanie meczu Fuel vs Excelsior
 5. Boston Uprising ( 2 – 3 ) Philadelphia Fusion

  Bardzo wyrównane spotkanie zespołów, które nie tak dawno grały ze sobą. Philadelphia Fusion i tym razem zabiera zwycięstwo ze sobą, jednak Boston Uprising nie oddał go tak łatwo.
  Carpe z zespołu pomarańczowych zaliczył 4 likwidacje jako Trupia Wdowa na mapie Nepal, Eqo zaliczał coraz to następne likwidacje jako Fara oraz Hanzo, tym drugim rozbił również obronę drużyny z Bostonu na mapie Kolonia Księżycowa Horyzont, zostając tym samym MVP meczu.
  Ciężko wyłonić jednego, szczególnie wyróżniającego się zawodnika Bostonu, gdyż tam cała drużyna grała na jednakowym poziomie, każdy był równy, a to jak widać zaczyna przynosić dobre efekty.
  Ostatecznie jednak to drużyna z Filadelfii zgarnia zwycięstwo wynikiem 3 – 2.

  Pełne podsumowanie meczu Boston vs Philadelphia

Niedziela, 30 czerwca

 1. Florida Mayhem ( 0 – 4 ) Hangzhou Spark

  Florida Mayhem zmierza w dobrą stronę, zmiany w kadrach, zawodnikach przynoszą efekty, mimo przegranej z Hangzhou Spark, gra zespołu z Florydy nie wyglądała na złą.
  Zespół jest nowy, musi się do siebie przyzwyczaić aby grać na jak najwyższym poziomie.
  BQB spisywał się dobrze jako Zarya, chroniąc swoich towarzyszy dobrymi barierami, to jednak nie było wystarczające.
  Hangzhou Spark pokazało klasę w trakcie trwania tego meczu.
  Potężne zdruzgotania ze strony guxue, który został również MVP meczu, kluczowe likwidacje ze strony BeBe, niesamowicie szybkie ładowanie zdolności ultymatywnej przez gracza GodsB, to właśnie pozwoliło im na zwycięstwo w tym meczu.
  Bardzo dobrym występem może się również pochwalić SASIN z zespołu różowych, grając na Farze gromił zawodników z Florydy, nie pozwalając im na nic.
  Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 4 – 0 dla Hangzhou.

  Pełne podsumowanie meczu Florida vs Hangzhou
 2. Shanghai Dragons ( 3 – 1 ) Guangzhou Charge

  Wyrównane spotkanie obu zespołów, zacięty pojedynek pomiędzy Shanghai Dragons a Guangzhou Charge nie zaskoczył wynikiem, nie zaskoczył przebiegiem spotkania ani żadną wyróżniającą się akcją.
  Happy z zespołu Charge pokazał kilka ładnych głów zdobytych jako Trupia Wdowa i Hanzo, nero trzymał w ryzach strefe powietrzną jako Fara.
  diem z zespołu Dragons udowadnia, że może walczyć o miano najlepszej Trupiej Wdowy w lidze, ilości zdobywanych zabójstw oraz precyzja oddawanych strzałów są nie do pobicia, tym samym został on również oznaczony jako MVP meczu.
  Ostatecznie spotkanie kończy się wynikiem 3 – 1 na korzyść Shanghai Dragons.

  Pełne podsumowanie meczu Dragons vs Charge
 3. Los Angeles Gladiators ( 0 – 4 ) Vancouver Titans

  Vancouver Titans rozgromiło Los Angeles Gladiators, nie zostawiając im żadnych szans na chociażby remis na jednej z map.
  Titans gromiło, hackowało, rzucało gravitony, zdruzgotania i wiele innych umiejętności w stronę Gladiators, którzy nie potrafili poradzić sobie z tak wielkim naporem obrażeń.
  Mecz zapowiadał się niewinnie, dobra obrona punktu ze strony Los Angeles, Hydration spisywał się bardzo dobrze jako Orisa, jednak w końcu coś pękło, i to Titans narzucili swoje tempo gry.
  Twilight jako Ana wyłapywał masę likwidacji, został również posiadaczem tytułu MVP meczu.
  Stitch, zawodnik przez bardzo długi czas obserwujący mecze z ławki rezerwowej, wszedł na scenę i rozgromił Gladiatorów jako Sombra.
  Warto również wspomnieć o graczu SLIME, który grając Lucio zaliczył poczwórną likwidację!
  Ze strony fioletowych na największą pochwałę zasługuje rOar, piękne zdruzgotania powalające całą drużynę Titans, świetne wybijanie rytmu z zawodników z Vancouver jako Winston, to niestety nie pomogło w odwróceniu wyniku.
  Vancouver Titans kończy mecz wynikiem 4 – 0.

  Pełne podsumowanie meczu Gladiators vs Titans
 4. London Spitfire ( 0 – 4 ) San Francisco Shock

  London Spitfire dało się wyczuć tylko podczas walk na mapie Kolonia Księżycowa Horyzont. Tam zespół pokazał swój dawny pazur, na reszcie map niestety nie widać było nic.
  San Francisco Shock zdominowało spotkanie, zabierając ze sobą komplet punktów.
  sinatraa likwidował wszystko dookoła siebie jako Zarya, zadając nieustanne, bardzo wysokie obrażenia każdemu, kto podszedł za blisko. To zagwarantowało mu również tytuł MVP meczu.
  Dobrym występem popisali się również moth i Viol2t, grający kolejno na Lucio i Zenyattcie, ratowali drużynę w każdym groźnym momencie, a kiedy było trzeba, zabierali ze sobą kilka likwidacji.
  To bardzo jednostronne spotkanie kończy się wynikiem 4 – 0 dla drużyny z San Francisco.

  Pełne podsumowanie meczu Spitfire vs Shock

Poniedziałek, 1 lipca

 1. Houston Outlaws ( 3 – 1 ) Toronto Defiant

  Toronto Defiant w końcu pokazuje się od coraz lepszej strony, Logix nabił masę likwidacji jako Trupia Wdowa i mimo wyniku, Toronto zmierza w bardzo dobrym kierunku, etap 4 może być dla nich na prawdę dobry.
  Cały mecz był również na prawdę nieprzewidywalny, rotacja bohaterów była wielka, nikt nie wiedział czego się spodziewać.
  Mangachu wykazał się jako Hanzo, puszczając świetne smoki dzięki którym Toronto zaczęło przejmowanie punktu na mapie Kolonia Księżycowa Horyzont.
  LiNkzr z drużyny Houston Outlaws zdobył odznaczenie MVP grając Trupią Wdową, Smugą, a przez krótki moment wybierając postać Ashe.
  Ostatecznie to Banici z Houston zgarniają zwycięstwo wynikiem 3 – 1.

  Pełne podsumowanie meczu Houston vs Toronto
 2. Chengdu Hunters ( 0 – 3 ) Seoul Dynasty

  Świetny występ Chengdu Hunters nie przeniósł wyniku na ich następny mecz, Seoul Dynasty okazało się drużyną zbyt silną i zbyt dobrze zgraną.
  Ameng miał swoje momenty, kiedy sam jako Reinhardt wybił 4 zawodników po stronie Seoulu, jednak na straży Dynasty stał Marve1 i Michelle, kolejno jako Reinhardt i Zarya, którzy zmietli zespół pand z powierzchni ziemii.
  YangXiaoLong z zespołu Chengdu pokazał parę na prawdę ładnych likwidacji jako Trupia Wdowa, ułatwiając pandom przejęcie punktu na mapie Paryż.
  Marve1 został również MVP meczu, zdruzgotania którymi powalał drużynę Hunters pozwoliły mu na zdobycie tego tytułu.
  Jecse z drużyny Dynasty zdobył potrójną likwidację jako Lucio, każda z tych akcji wystarczyła, aby to właśnie Seoul Dynasty zabrało wygraną ze sobą, kończąc mecz wynikiem 3 – 0.

  Pełne podsumowanie meczu Hunters vs Dynasty
Skomentuj post i wygrywaj nagrody