Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Podsumowanie: Overwatch League – Etap 3 – Tydzień 5 (Atlanta Reign Homestand)

Podsumowanie: Overwatch League – Etap 3 – Tydzień 5 (Atlanta Reign Homestand)

5 tydzień rozgrywek za nami, Atlanta wykazała się jako gospodarz rozgrywek ligowych, przypomnijmy sobie zatem najciekawsze momenty z zeszłego tygodnia!

Sobota, 6 lipca

 1. Florida Mayhem ( 0 – 3 ) New York Excelsior

  Jeden z najlepszych występów drużyny Florida Mayhem w trakcie trwania 3 etapu rozgrywek Ligi. Mimo przegranego meczu, pokazali kilka na prawdę świetnych zagrań.
  Na największą ilość pochwał zasłużył Fate z Florydy, który jako Winston, samodzielnie pozbawił życia 4 członków drużyny New York Excelsior, zdobywając drugi punkt na mapie Volskaya Industries.
  Później, na tej samej mapie, bardzo dobra obrona Florydy pozwoliła im wyrwać remis, dzięki czemu ich szanse na zwycięstwo w meczu podniosły się.
  JJonak grając Zenyattą oraz Aną wykazał się celnością, której pozazdrościłaby nie jedna Trupia Wdowa, ściągając precyzyjnym strzałem w głowę Sombre z zespołu Florydy. Wyczucie umiejętności ultymatywnej oraz świetne opanowanie podczas meczu pozwoliły mu na zgarnięcie odznaki MVP.
  Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3 – 0 dla Nowego Jorku

  Pełne podsumowanie meczu Mayhem vs Excelsior
 2. Philadelphia Fusion ( 3 – 1 ) Washington Justice

  Ten tydzień obfitował w wiele pozytywnych zaskoczeń, mimo, że drużyna Washington Justice przegrała spotkanie, pokazała kawał na prawdę dobrej gry.
  Stratus pokazał siłę jaką dysponuje Fara i Doomfist. Wybierając Doomfista właśnie, rozgromił zespół Philadelphia Fusion zdobywając punkt dla swojej drużyny na mapie Ilios.
  Corey celnie klikał na głowy członków Filadelfii jako Trupia Wdowa, to właśnie pozwoliło zdobyć Waszyngtonowi pierwszy punkt.
  Po stronie Fusion zaś, wielką robotę zrobił Poko grając D.vą z której jest najbardziej znany. Zepchnięcie naraz dwóch członków zespołu Justice, pełna gotowość do obrony swoich kolegów z drużyny, dzięki temu przyznano mu miano MVP meczu.
  neptuNo zaliczył kilka likwidacji jako Łaska, w ogólnym rozrachunku, mimo całkiem niezłego meczu zagranego przez Justice, to właśnie Filadelfia zgarnia zwycięstwo wynikiem 3 – 1.

  Pełne podsumowanie meczy Fusion vs Justice
 3. Toronto Defiant ( 1 – 3 ) Atlanta Reign

  Pierwszy mecz gospodarzy, Atlanta Reign zmierzyła się z Toronto Defiant, wynik spotkania nie zaskoczył, zespół z Atlanty pokazał klasę, przewyższając drużynę z Toronto na każdym polu.
  Erster i Masaa, zawodnicy z Atlanty grający kolejno jako Brigitte i Lucio zaliczyli jedno ze swoich najlepszych spotkań w Lidze.
  Erster zaliczał coraz to kolejne likwidacje, wtórował mu Masaa, który został nagrodzony tytułem MVP meczu.
  Wyczucie co do używania bariery dźwiękowej i natchnienia sprawiały, że drużyna z Atlanty wydwała się nie do pokonania.
  Toronto odgryzło się na drugiej mapie, Volskaya Industries, tam swoje umiejętności zaprezentowali Logix na Trupiej Wdowie oraz Mangachu jako Fara.
  To jednak nie wystarczyło, Atlanta już do samego końca pokazywała całkowitą dominację, kończąc spotkanie wynikiem 3 – 1.

  Pełne podsumowanie meczu Toronto vs Atlanta
 4. Guangzhou Charge ( 3 – 1 ) Shanghai Dragons

  Największe zaskoczenie tego tygodnia. Shanghai Dragons przegrywają z Guangzhou Charge, mecz który wydawać by się mogło, był pewną wygraną dla drużyny Smoków z Shanghai.
  Wyrównane spotkanie obu drużyn, to Charge okazało się być lepiej przygotowane, bądź mieć więcej szczęścia w trakcie walk.
  envy z drużyny Shanghai grający jako D.va, z pomocą zawodnika CoMa grającego jako Lucio, zdobył potrójną likwidację samozniszczeniem na mapie Nepal.
  Najlepszym zawodnikiem ze strony Guangzhou okazał się Happy grający jako Trupia Wdowa.
  Jego celność trafień krytycznych wyniosła w tym meczu aż 39%, niesamowita ilość obrażeń pozwoliła mu zgarnąć tytuł MVP.
  Rio z zespołu Charge, grający jako Burzyciel, używając swojej umiejętności ultymatywnej odseparował Smoki od ładunku, dzięki czemu to właśnie oni zgarnęli zwycięstwo wynikiem 3 – 1.

  Pełne podsumowanie meczu Charge vs Dragons

Niedziela, 7 lipca

 1. Philadelphia Fusion ( 1 – 3 ) Shanghai Dragons

  Najważniejszy mecz dla obu tych drużyn, zwycięstwo zadecyduje który z tych zespołów dostanie się do play-offów 3 etapu Ligi Overwatch.
  Od samego początku czuć było napięcie oraz chęć wygranej.
  diem z drużyny Shanghai Dragons mierzył się ze swoim przyjacielem carpe z drużyny Philadelphia Fusion. Byliśmy świadkami niesamowitych pojedynków Trupich Wdów między tą dwójką graczy.
  envy z drużyny Smoków jako D.va pozbył się gravitona zespołu Fusion, dzięki czemu udało im się zdobyć pierwszy punkt.
  diem nagrodzony został tytułem MVP meczu, za niesamowity występ jako właśnie Trupia Wdowa, zdobywając likwidację w kluczowych momentach spotkania.
  Po stronie Fusion pochwalić można Eqo grającego na postaci Hanzo i Brigitte, Poko grającego jako D.va i Sombra oraz bardzo dobry występ carpe, mierzącego się z diem’em jako Trupia Wdowa, oraz wspomagającego drużynę jako Zarya.
  Bardzo wyrównane spotkanie, oba zespoły zabierały i oddawały sobie punkty, jednak ostatecznie to Shanghai Dragons zgarnia zwycięstwo wynikiem 3 – 1, oraz gwarantuje sobie miejsce w play-offach etapu 3.

  Pełne podsumowanie meczu Fusion vs Dragons
 2. Washington Justice ( 0 – 4 ) Guangzhou Charge

  Bardzo jednostronne spotkanie, Washington Justice mimo chęci i pokazania paru na prawdę dobrych zagrań, nie było w stanie przełamać obrony zespołu Guangzhou Charge.
  Świetny początek ze strony Justice, Stratus grający jako Fara czyścił mapę, likwidując raz po raz kolejnych zawodników drużyny Charge, Corey jako Trupia Wdowa wyłapywał zawodników czających się na tyłach, Janus jako Burzyciel łapał tych, którzy pozostali przy życiu.
  Początek wyglądał bardzo obiecująco, potem jednak zapał zniknął.
  Charge przejęło całkowitą kontrolę nad tempem spotkania, nero jako Wieprzu, Hanzo, Fara czy Smuga zdobywał coraz to nowe likwidacje, Happy eliminował wszystko i wszystkich jako Trupia Wdowa i D.va, zdobywając dzięki temu tytuł MVP meczu, Rio jako Winston dobijał pozostałych.
  Rolę się odwróciły, Charge już do samego końca dominowało i nie pozwoliło Waszyngtonowi na nic, kończąc spotkanie wynikiem 4 – 0.

  Pełne podsumowanie meczu Justice vs Charge
 3. Florida Mayhem ( 0 – 4 ) Atlanta Reign

  Drugie zwycięskie spotkanie gospodarzy, Atlanta Reign zdominowała zespół Florida Mayhem.
  Drużyna z Florydy dokonała wielu zmian w zawodnikach, potrzebują oni jednak czasu na zgranie się, poznanie swoich mocnych stron oraz słabości, braki w tym segmencie widać w każdym ich meczu, zwycięstwo Atlanty nie jest zaskoczeniem.
  Mimo wygrania pierwszego punktu na mapie Ilios, Atlanta pokazała, że jest drużyną z o wiele większym doświadczeniem i pokazała Florydzie, że to jeszcze nie ich czas na zdobywanie zwycięstw.
  Erster z drużyny Reign zdobył tytuł MVP grając jako Brigitte, Fara i Baptiste, bardzo dobry występ w wykonaniu tego zawodnika, salwy rakiet zdobywające po dwie bądź trzy likwidacje były kluczowe aby odnieść zwycięstwo.
  Z zespołu Florydy błyszczał Sayaplayer jako Trupia Wdowa, potrafi on porządnie klikać na głowy zawodników z przeciwnych zespołów.
  Ostatecznie to Atlanta wygrywa spotkanie wynikiem 4 – 0, zdobywając drugie zwycięstwo u siebie w domu.

  Pełne podsumowanie meczu Mayhem vs Reign

Poniedziałek, 8 lipca

 1. New York Excelsior ( 4 – 0 ) Toronto Defiant

  Spotkanie zdominowane przez zespół New York Excelsior, robili co chcieli, jak chcieli i kiedy chcieli. Mimo tego jednak, zespół Toronto Defiant dostarczył publiczności na prawdę dużo radości.
  Chodzi oczywiście o zawodnika Mangachu i jego sławne zagrywki jako Torbjorn, na obronie na mapie Kolonia Księżycowa Horyzont, oraz na ostatniej mapie Hawana, na której udało mu się zdobyć likwidację młotkiem.
  Dużym zaskoczeniem był również Logix grający jako Ashe, zobaczenie Bob’a w akcji jest bardzo rzadkim zjawiskiem w Lidze Overwatch, ale to bardzo mile widzianym.
  Po stronie Nowego Jorku zobaczyć mogliśmy Złomiarza, Bastiona, Mei czy Hanzo. Toronto zaś zaskoczyło nas wybierając do swoich szeregów Ashe, Torbjorna czy Doomfista.
  Bardzo pokręcone spotkanie, z wielką plątaniną różnych bohaterów, ostatecznie jednak spotkanie zakończyło się wynikiem 4 – 0 dla drużyny New York Excelsior.
  Tytuł MVP zdobył Mano grający jako Winston, Reinhardt i Orisa.
  Ciężko opisać przebieg tego meczu, to trzeba po prostu zobaczyć.

  Pełne podsumowanie meczu Excelsior vs Defiant

Extra: Torbjorn 1v1

 1. Daniel „dafran” Francesca vs Liam „Mangachu” Campbell

  Największym zaskoczeniem minionego tygodnia jest pojedynek dwóch profesjonalnych graczy sceny Overwatch.
  Daniel „dafran” Francesca grający dla Selfless Gaming, przypisany również do drużyny Atlanta Reign, zmierzył się z zawodnikiem o imieniu Liam „Mangachu” Campbell grającym dla Toronto Defiant.
  Pojedynek na śmierć i życie, młotek na młotek, przegrzanie na przegrzanie.
  Obu zawodników spotkało się na mapie Castillo, używać mogli jedynie młotka oraz przegrzania.
  Obaj zawodnicy wyrywali sobie nawzajem punkty, niesamowite zwroty akcji, piękne uderzenia oraz wielkie emocje, to wszystko dzięki pojedynkowi Torbjornów.
  Ostatecznie to Mangachu wygrał spotkanie wynikiem 7 – 5, gratulujemy zwycięzcy jak i przegranemu, to było świetne widowisko, które na pewno zapisze się w historii Ligi Overwatch.
Skomentuj post i wygrywaj nagrody