Polska kadra nie poleci na Overwatch World Cup 2019…

Polska kadra nie poleci na Overwatch World Cup 2019…

Niestety nie mamy dobrych informacji na temat naszej kadry. Polska reprezentacja nie poleci na Mistrzostwa Świata Overwatch 2019.

Koniec marzeń o szansach Polaków na wyjazd do Stanów Zjednoczonych na World Cup 2019. Narodowa Drużyna Esportowa przedstawiła oświadczenie, w którym oznajmiła, że Blizzard zaprezentował nieakceptowalne przez sponsorów polskiej repki warunki.

Na początku listopada na konferencji Blizzcon odbędzie się tegoroczny Overwatch World Cup. Mimo starań Esports Association jako koordynatora Narodowej Drużyny Esportu, zabraknie na nim jednak drużyny reprezentującej Polskę. Do Kalifornii udadzą się za to przedstawiciele stowarzyszenia i polskiej społeczności graczy Overwatch.

Firma Blizzard, organizator mistrzostw świata, przedstawiła nieakceptowalne warunki współpracy, przez które niemożliwa byłaby realizacja świadczeń marketingowych dla partnerów projektu Narodowej Drużyny Esportu. W połączeniu z brakiem pokrycia kosztów transportu do i z Kalifornii przez organizatora, wysłanie polskiej kadry na 2019 Overwatch World Cup okazało się niewykonalne.  

Esports Association jako ogólnopolska organizacja non-profit działająca na rzecz profesjonalizacji branży i koordynator projektu Narodowej Drużyny Esportu dostrzega spory potencjał w polskiej społeczności Overwatch. Ze względu na chęć jej dalszego rozwoju, na Blizzcon uda się delegacja w postaci przedstawiciela stowarzyszenia i przedstawiciela community gry, celem wypracowania dogodnych warunków współpracy z firmą Blizzard na nadchodzące lata.

Dodatkowo, ESA zaproponowała polskiej kadrze Overwatch udział w specjalnym bootcampie, podczas którego zorganizowane zostanie m.in. szkolenie z zakresu marketingu w mediach społecznościowych. W planach jest także wyznaczenie wspólnych celów strategicznych w aspekcie sportowym i wizerunkowym na rok 2020.

Szkoda, bo miałem nadzieję, że w tym roku uda się polecieć naszym kadrowiczom…

Skomentuj post i wygrywaj nagrody