Polska pula na World Cup cz. 3 – DPS

Polska pula na World Cup cz. 3 – DPS

Ostatnio mieliśmy okazję przyjrzeć się zawodnikom na pozycji supporta, którzy mają okazję znaleźć się w reprezentacji. Tym razem nasze oczy padną na rolę DPSa oraz Flexa.

Kim jest gracz na pozycji Flex i dlaczego znajduje się na tej samej liście co DPS? Dzieje się tak, ponieważ granica między DPSem, a Flexem jest bardzo mała i sprowadza się do rozstawienia samej drużyny. Flexem są gracze, których widzimy między takimi postaciami jak na przykład Zarya, a Tracer. DPS będzie raczej się trzymał jednej ‘kategorii’ którą przygotowano w Overwatch. Dłuższa dywagacja na ten temat nie ma tutaj większego sensu. Zajmijmy się samymi graczami!

 Matth

Bardzo ładne wejście w kwiecień przez Mattha. Wraz z drużyną zakwalifikował się z drugiego miejsca do HND i zajął miejsce w Top 6 podczas LANa Gamers Assembly. Do tego ma on szansę jeszcze pokazać się podczas HND Invitational 22-23 kwietnia. Branie udziału w dużych turniejach to nie tylko możliwość zdobycia popularności. Doświadczenie, które jako gracz zdobędzie, grając na najlepszych w Europie i możliwość zagrania na LANie daje Matthowi spory argument, aby zostać wybranym do reprezentacji. Widzieliśmy go na takich pickach jak Pharah i Soldier:76 za czasów OW.QQ teraz jeszcze bardziej poszerzył swój repertuar, grając Genjim w Owly Six.

Danye

Danye zdobył popularność wśród społeczności dzięki wysokim wynikom w turniejach 1v1 oraz częstemu stremowaniu. Rozgrywki 6v6 oczywiście mocno różnią się, ale i w tej sferze Danye pokazuje swoje wysokie umiejętności. Mocna gra na wszystkich dpsach, jak i jego możliwości grania Roadhogiem powodują, że ciężko obok Karola przejść obojętnie. Wysokie pozycje wielu kont na rankedach oraz częste granie duo z hafałem powoduje, że Danye może namieszać, także w wyborze graczy na inne pozycje. Mieliśmy ostatnio okazję zobaczyć go podczas FEC 6v6, gdzie wraz z bardzo mocnym mixem innych zawodników zajęli drugie miejsce.

Matwoj

Mała aktywność Matwoja na polskiej scenie może spowodować, że zaskoczeniem dla niektórych jest pojawienie się jego osoby na liście. Do tej pory jednak próbował swoich sił w drużynach w Europie i Ameryce. Jeżeli ktoś uważnie śledził ostatnie rozgrywki FEC, mógł zobaczyć Matwoja grającego w mixach, na przykład z byłymi graczami OW.QQ. Trafił na listę nie tylko przez swoje umiejętności, wielkim atutem Matwoja jest jego podejście. Większość osób, które miały okazję z nim zagrać, bardzo go chwalą. Jedna z tych osób, które warto mieć w drużynie, bo nie zależnie od sytuacji potrafi zachować spokój. Dobre umiejętności gry Tracer i Zaryą pozwalają bardzo dobrze dopasować się mu do aktualnej mety i wypełnić możliwą lukę w składzie reprezentacji.

Incredible

Główny DPS zespołu Co Tu Jest Grane i jeden z jego ważnych elementów. Pomimo wyników, jakie drużyna osiągnęła podczas GG League i porażek forma, jaką zaprezentował ten zawodnik spowodowała, że były one bliskie. Koniec kwietnia będzie momentem, w którym Incredible będzie musiał bardzo dobrze się zaprezentować, jeżeli chce powalczyć o miejsce w reprezentacji. Główne postacie, jakie widzieliśmy grane przez niego to Soldier:76 oraz Pharah. Ja sam chciałbym zobaczyć go również na innych postaciach, aby wytworzyć sobie o nim lepszą opinię. Niestety meta, jak i ustawienie drużyny nie pozwala za często na eksperymenty i na pewno nie należy ich robić, jeżeli miałoby to źle odbić się na drużynie.

Philion

Philiona przez pewien czas nie widzieliśmy na scenie. Teraz widzimy go w Co Tu Jest Grane, gdzie wraz z drużyną bardzo mocno przykładają się do gry competitive. Chociaż GG League nie był dla Philiona udany, to patrząc ile czas poświęca na trening, może być kolejnym mocnym elementem zespołu obok Incredibla. Musi on się jednak pokazać bardzo dobrze w końcówce kwietnia. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję zobaczyć Philiona walczącego w najbliższym FECu czy innym polskim turnieju. Wtedy można będzie zobaczyć, gdzie ten zawodnik plasuje się na tle innych polskich zawodników.

no1special

Po rozpadzie OW.QQ nie widzieliśmy tego gracza na scenie. Jego powrót pokazał jednak, że umiejętnościami nie odstaje od innych DPSów. Szybkie wbicie GMa oraz wcześniejsze doświadczenie powodują, że ten zawodnik również będzie brany pod uwagę podczas formowania reprezentacji. Głęboki hero pool jest też dużym atutem, za czasów OW.QQ zdarzało się no1owi grać takimi postaciami jak Winston. W jego przypadku jedyną niewiadomą dla mnie jest jego synergia z innymi możliwymi graczami, jako że nie grał ostatnio w żadnej drużynie. Przerwa miedzy OW.QQ a reprezentacją mogła jednak spowodować zmianę nastawienia nie tylko u niego, ale i u reszty graczy, o których piszę w tych artykułach, więc z optymizmem patrzę na nadchodzące tworzenie składu reprezentacji.

W Polsce nie brakuje dobrych DPSów. Mam wrażenie, że to od ich kontaktów z kolegami z drużyny i samej mety będzie zależało ich miejsce w reprezentacji. Przed ekspertami na pewno ciężkie zadanie, jeżeli chodzi o tę pozycję. Polska na rankingu wskoczyła na pozycję 16 więc raczej pewne, że zobaczymy ją w rozgrywkach. Następna część to nasze ostatnie spotkanie z tą serią artykułów, gdzie spojrzę na możliwych Tanków oraz podsumuję, jak wyglądają szansę Polski w Overwatch World Cup 2017.

Komentarze

Powiązane artykuły