Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Polskie nawiązania w Overwatch!

Polskie nawiązania w Overwatch!

Rok temu zaprezentowałem Wam polskie smaczki z Overwatch. Artykuł był tak popularny, że sądzę warto o nim przypomnieć jeszcze raz z tak ważnej okazji jaką jest Święto Niepodległości.

My Polacy mamy w sobie coś takiego, co z jednej strony każe nam nienawidzić innych rodaków, a z drugiej gdy słyszymy o czymś co dotyczy kraju bardzo chętnie się wkręcamy w temat. Dla mnie bycie Polakiem to duma. Nie wstydzę się tego powiedzieć. To czy rządzi nami jedna czy druga partia nie zmieni tego, w jaki sposób mój umysł i moje postępowanie oraz idee zrodziły się na blokowym podwórku.

Blizzard wbrew pozorom wcale nie unikał Polski. Nasz kraj jest jednym z naprawdę niewielu, w którym firma z Irvine zobaczyła ogromny potencjał społeczności graczy. Na początku gry dubbingowane na przełomie wieku, by następnie wprowadzić oficjalne portale gier również w naszym języku. Wiele krajów dalej nie ma takiego wsparcia. Nawet oficjalna strona Blizzard.com prowadzona jest w 16 językach, przy czym kilka z nich to angielski ale przez lata kształtowany w Wielkiej Brytanii, Australii czy Stanach Zjednoczonych. A język polski jest jednym wśród nich. W ramach ciekawostki nasz były polski Community Manager Overwatch – Wuluxar, a właściwie Tomek był odpowiedzialny za budowanie tłumaczeń np. aplikacji Battle.Net na język polski.

Dlatego też postanowiłem spojrzeć co tak naprawdę Blizzard ujawnił w grze, a co bezpośrednio odnosi się do naszego kraju.

Janina Kowalska czyli Ana Amari

Podczas misji z Jackiem Morrisonem, Ana zawahała się czego efektem końcowym była utrata oka. Stojąc na przeciw Amelie, żony Gerarda, dowódcy Overwatch nie była w stanie nacisnąć spustu co zakończyło się tragicznie dla niej samej. Nie znamy szczegółów w jaki sposób znalazła się w szpitalu, wiemy natomiast, że była leczona w Polsce gdzie lekarze nie znając jej prawdziwych danych nadali jej nazwę Janina Kowalska. A może to był szpital polowy zarządzany przez polskich lekarzy ;)?

janina kowalska overwatch

Oczywiście nie jest to jej prawdziwe nazwisko bo sama jest obywatelką Egiptu jednak umiejscowienie jej w polskim szpitalu wnosi pewną dozę pewności, że Polska była jednym z krajów, gdzie Overwatch miało rozbudowaną sieć placówek.

Kliknij na button poniżej aby przejść do kolejnego polskiego wątku.

Następna strona »

Skomentuj post i wygrywaj nagrody