Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Jak poprawić swojego AIMa ?

Jak poprawić swojego AIMa ?

Skuteczne granie bohaterami w ataku wymaga poprawy AIMu. Aby tego dokonać trzeba nie tylko nauczyć się dobrze celować, ale musimy to celowanie wspomóc odpowiednimi ustawieniami w grze.

Poradnik ten dedykujemy przede wszystkim DPSom, którzy chcą robić większe spustoszenie. Tak, wiem, można byłoby potrenować na botach, ale tam przede wszystkim praktykujemy rozgrywkę, przebieg gry, czy mapy. Tutaj natomiast chciałbym konkretnie pomóc Wam poprawić swoją precyzję w strzelaniu head’ów!

Zaczniemy od podstaw. Tworzymy nową własną grę w Overwatch (Custom game).

Do przeciwnej drużyny dodajemy 6 botów, najlepiej bez tanków, bo nie chodzi tutaj o strzelanie w tarczę. Wybieramy mapę w opcjach, polecam Oazę, bo można od razu poznać najnowsze miejsce w świecie Overwatcha.

To nie wszystko, bo trzeba jeszcze ustawić obrażenia na 200% i na samym dole tej zakładki Headshoots only: ON. Opcja ta pozwoli zabić przeciwnika wyłącznie poprzez strzał w głowę. Teraz wystarczy tylko potwierdzić zmianę ustawień i wio!

Praktycznie każdy strzał w głowę zabija, dlatego najlepiej trenuje się McCree, Żołnierza, Smugę, ale reszta DPSów też narzekać nie będzie, no oprócz Złomiarza 😛

Mogę polecić ten sposób z czystym sumieniem, ponieważ trenowałem tak pół godziny dziennie przez tydzień, a rezultat był oszałamiający. Dla nowicjuszy to po prostu MUSISZ SPRAWDZIĆ 🙂

Pamiętajcie, aby zajrzeć również do ustawień ogólnych, ponieważ macie tutaj masę różnych opcji, które wpływają na rozgrywkę.

Wybieramy CONTROLS (STEROWANIE). Jest sporo opcji, jednak w tym poradniku skupiamy się na celowaniu, zatem spójrzmy na MOUSE/MYSZ. Można ustawić jej czułość, lub odwrócić oś, niby normalka w ustawieniach, ale to Overwatch i jedna czułość dla wszystkich bohaterów to niezbyt dobry pomysł. Dlatego w prawym górnym rogu rozwijamy listę: All heroes / Wszyscy bohaterowie i wybieramy postać, aby dopasować jej indywidualną czułość. Dodam, że każda z postaci ma swoje własne ustawienia, wystarczy spojrzeć trochę niżej HERO / Bohater. Dla przykładu Widowmaker (Trupia Wdowa) i Ana ma dodatkową opcję czułości celowania podczas Zoom’a, dlatego zachęcam do sprawdzenia sobie, co tam w trawie piszczy przy innych bohaterach.

Ważne jest aby zmniejszać czułość myszki sukcesywnie. Pamiętajcie, że ustawienia myszki można również zmienić w ustawieniach aplikacji producenta, który dostarczył nam myszkę. Standardowo aby dobrze celować należy ustawić czułość na jedyne 800DPI i stopniowo zmniejszać czułość myszki w grze.

Kolejnym krokiem jest zmiana ustawień graficznych. Im mniejsze ustawienia tym kuriozalnie lepsza widoczność. Zatem jeśli chcecie mieć przeciwnika podanego jak na tacy – pamiętajcie o obniżeniu ustawień graficznych w grze.

 

Powodzenia!

Skomentuj post i wygrywaj nagrody