Popularny streamer Overwatch: Ta gra ssie kiedy idzie o balans

Popularny streamer Overwatch: Ta gra ssie kiedy idzie o balans

Emmong, jeden z popularnych zachodnich streamerów uważa, że gry nie da się dobrze zbalansować.

Każda gra posiada ogromne problemy z balansem gdy przychodzi do wyboru postaci. W wielu grach bohaterowie są dodawani regularnie ale tylko mała część tworzy metę, która może mieć wpływ na rozgrywkę. Pozostali bohaterowie albo odpadają całkiem z gry albo posiadają bardzo mały pick rate.

Emmong na swoim streami wyjaśnił graczom dlaczego Overwatch nie da się perfekcyjnie zbalansować. Za pierwszą i główną przyczynę uważa zbyt dużą liczbę bohaterów. Overwatch posiada wielu bohaterów o różnym zestawie umiejętności dla każdego. Oznacza to, że gra posiada bohaterów zarówno dla osób mających wysokie umiejętności aimingowe jak i te, które tych umiejętności nie posiada. Liczba postaci rośnie z każdym rokiem a to powoduje, że w grze pojawia się masa nowych warunków balansowych, których po prostu nie da się ogarnąć tak aby działało to „dobrze”.

W grze jest zbyt dużo typów bohaterów, ta gra nigdy nie będzie zdolna do zbalansowania właśnie przez istnienie tych bohaterów.

Emmong zaznaczył, że gra potrzebuje więcej zmian w ciągu roku, które namieszają w mecie. Uważa, że w grze mającej mniej bohaterów niż LoL czy DOTA jest łatwiej o takie zmiany. A przy tym Blizzard koniecznie musi konsultować tak duże zmiany z prosami. Z kolei problemem jest fakt, że Blizzard chce dostosować balans bohaterów pod wszystkie dywizje, a prosi stanowią bardzo mały odsetek.

Sądzicie, że ma rację? Blizzard powinien słuchać tylko prosów w tej kwestii?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody