Pora zmienić system osiągnięć?

Pora zmienić system osiągnięć?

Dla wielu osób osiągnięcia są bardzo ważnym elementem rozgrywki, nie tylko jeśli chodzi o Overwatch. Wykonanie wszystkich zadań, odnalezienie wszystkich “znajdziek”, zdobycie odznak. W tak dynamicznie zmieniającej się grze ważne jest dostosowywanie osiągnięć do faktycznych możliwości postaci.

Każdy lubi być nagradzany. Gracze wcale nie są wyjątkiem. Jedni grają dla przyjemności, inni chcą być najlepsi, a jeszcze inni chcą odkryć i zdobyć wszystko, co oferuje dany tytuł. Nawet jeśli nagrodą jest jakaś drobnostka lub tylko “odhaczenie” achievementu. W Overwatchu walczymy o spraye – od prostych obrazków przedstawiających postacie i teksty po nieco bardziej skomplikowane lub symboliczne.

Mamy tu do czynienia zarówno ze standardowymi osiągnięciami, jak i tymi które odblokować można tylko podczas wydarzeń sezonowych. Właśnie one są największą zachętą dla ambitnych łowców – przez ograniczony czas na ich wykonanie, są większym wyzwaniem i skłaniają do spędzania godzin w grze. I nie ma w tym nic złego. Problem pojawia się w przypadku tych najzwyczajniejszych, cały czas dostępnych zadań.

Jak wiemy, Blizzard dokłada wszelkich starań, by Overwatch był zbalansowany. Umiejętności postaci są wciąż dopasowywane i zmieniane. Nerfy i buffy są tu na porządku dziennym. Z tego też powodu niektóre osiągnięcia dla konkretnych bohaterów z trudnych acz wykonalnych, zmieniają się w frustrujące i bardzo czasochłonne. Ale przecież nie możemy sobie ot tak odpuścić czegoś, bo okazuje się za trudne, to tak nie działa. Niewykonane zadania męczą i kłują w oczy za każdym razem, kiedy je dostrzegamy na liście naszych osiągnięć. To kwestia ambicji. Nie wszystko w końcu może być proste – o wiele lepiej czujemy się zdobywając coś pomimo problemów, niż jeśli przychodzi nam to z taką łatwością, że nawet tego nie zauważamy.

Jak można sobie poradzić z tym problemem? Dopasowanie osiągnięć do obecnych standardów mogłoby okazać się niesprawiedliwe dla tych, którym jednak udało się je zdobyć, mimo nie do końca sprzyjających warunków.

Jak wygląda Wasza lista osiągnięć? Ile udało Wam się zdobyć do tej pory?

Kategoria:Aktualności

Komentarze

  • Kajetan Krakowski

    Osiągnięcia są po to, by poświęcić czas

Powiązane artykuły