Trwa wydarzenie sezonu Halloweenowa Groza

Szczegóły

Potężny atak DDOS na serwery Blizzarda. Problemy z Overwatch

Potężny atak DDOS na serwery Blizzarda. Problemy z Overwatch

Dzisiejszego poranka na łamach oficjalnego kanału Twitter, firma Blizzard poinformowała o potężnym ataku DDOS na serwery firmy. Aktualnie wiekszość serwerów nie działa bądź działa z dużymi problemami.

Problemy z serwerami rozpoczęły się od błędów logowania. Gracze przestali mieć możliwość logowania do jakiejkolwiek gry firmy. Problem ten występuje w momencie gdy zbyt duża liczba adresów IP próbuje zalogować się do serwerów gry. W rezultacie serwery zaczynają odcinać dostęp losowo wybranym graczom nie zważając na to czy dane logowania są poprawne czy nie.

Problemy nasiliły się jednak na tych graczy, którym udało się zalogować. Z powodu ataku serwery gry zaczęły mieć bardzo duże pingi. Opóźnienia te skutecznie przeszkadzają w rozgrywce i wczorajszego dnia miałem przynajmniej kilka takich sytuacji w grze. W takim wypadku serwery gry padają.

W rezultacie aż 84% serwerów Blizzarda ma problemy z postawieniem ich na nowo. Problem ten został zauważony nie tylko przez graczy PC, ale również przez konsolowców.

To nie pierwszy raz kiedy Blizzard ma problemy z atakami DDOS. Podobna atak DDOS miał miejsce ok 2 lat temu.

Macie aktualnie problemy z logowaniem do gry i samą rozgrywką?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody