Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Poznaj 6 podstawowych zasad gier rankingowych

Poznaj 6 podstawowych zasad gier rankingowych

Gry rankingowe mają dużo wyższy poziom niż standardowe potyczki w Szybkiej grze. Gra rankingowa broni się również własnymi prawami. Aby być coraz lepszym musisz poznać kilka podstawowych zasad jakie należy spełnić by podnieść swój winrate w grach rankingowych.

Atakuj i broń w drużynie

Nigdy nie atakuj w pojedynkę. Szanse na przetrwanie i ogólny wpływ na rozgrywkę upada gdy wbiegniesz w całą drużynę samodzielnie. Jest to podstawowy problem graczy w każdym trybie – czy to Szybkiej Grze czy Grach Rankingowych. I stanowi też powód przegranego meczu. Kiedy giniesz załącza Ci się Rambo, który chce pomścić siebie i swoich sojuszników, ale szczególnie siebie. I z reguły kończy się jak zawsze. Znowu wbijasz w przeciwników jak w przysłowiowe masło ale nagle natrafiasz na deskę deskę do krojenia i padasz jak mucha uwalona packą. Niezbyt dobre porównanie ale bardzo prawdziwe. Nawet jeśli chcesz przeszkodzić w doprowadzeniu ładunku do punktu kontrolnego nie ma sensu próbować. Lepiej oddać kawałek mapy na rzecz przygotowania drużyny do obrony bądź ataku. Aby uniknąć tego typu sytuacji koniecznie uruchom killfeed aby wiedzieć, którzy sojusznicy niedawno zginęli. Dzięki tej informacji szybko przeanalizujesz czy jest sens ratować jednego sojusznika czy lepiej wycofać się i przegrupować. Atakowanie lub bronienie pełną drużyną będzie dużo skuteczniejsze gdy wszyscy się uzupełniacie.

Uważaj podczas flankowania

Kiedy flankujesz i jesteś zmuszony poczekać na drużynę bądź znajdujesz się w niepewnej sytuacji – przerwij flankowanie i wstrzymaj się o próby zabicia przeciwnika. Nie ma sensu tracić czasu na atakowanie kiedy w pobliżu nie ma Twojej drużyny. Twoją odpowiedzialnością jest aby przeszkadzać supportom w momencie kiedy już wywiąże się walka. Nie flankuj jeśli wiesz, że trafisz na mocny ostrzał bądź Winstona. Flankerzy zawsze mają dosyć duży współczynnik śmierci więc zanim gdziekolwiek wybiegniesz upewnij się, że od frontu już atakuje Twoja drużyna. Głównym zadaniem flankera jest uczestniczenie w bitwie ale przy uwzględnieniu najważniejszych celów – supportów.

Komunikacja

Nie wstydź się komunikować z własną drużyną. Powiedz im, że na tyłach cały czas jesteś atakowany/a przez Tracer i nie dajesz sobie z tym rady. Kiedy załadujesz ultimate poinformuj ich o tym czy to przez mikrofon czy używając skrótów klawiszowych. Zdradzaj swojej drużynie pozycje przeciwników. Większość wygranych zależy od aktywnej komunikacji w drużynie. Oczywiście ulti Widowmaker jest bardzo przydatne jednak i bez tej umiejętności drużyna jest w stanie sobie poradzić. Im więcej detali i informacji drużyna sobie przekaże tym łatwiej będzie Wam pokonać oponentów i łatwiej będzie Wam skoordynować potencjalne ataki.

Następna strona »

Skomentuj post i wygrywaj nagrody