Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Poznaj 6 podstawowych zasad gier rankingowych

Bądź elastyczny

Odmowa zmiany bohatera zanim mecz jeszcze się na dobre nie zaczął stanowi ogromne zagrożenie. Jeżeli zamierzasz zagrać Genjim ale kompozycja drużyny nie pasuje do tego bohatera, przeciwnicy wykorzystają tą słabość przez co możesz bardzo szybko i bardzo często ginąć. Bądź bardziej elastyczny. Jeśli w Twoim teamie brakuje healera – weź go. Jeśli tanka – wybierz tanka. Nawet jeśli nie do końca potrafisz grać tymi postaciami – wybierając inne również nie zdziałasz zbyt wiele bo i tak zawsze będzie kluczowy brak, którego nikt nie chce zapełnić. Trenuj postaciami z każdej grupy bohaterów i zmieniaj ich kiedy trzeba. Jeśli masz problemy w graniu tankami – przejdź do szybkiej gry i potrenuj trochę. Umiejętność aktywnej zmiany bohaterów wpłynie bardzo pozytywnie na team jak również na szansę wygranej.

Nie wahaj się

Nigdy nie wahaj się użyć ulti jeśli uważasz, że to jest ten moment. Ponownie, spójrz na killfeed i sprawdź ilu przy życiu pozostało sojuszników aby zdecydować czy uzyskasz synergię czy będziesz musiał walczyć samodzielnie mimo użycia ulti. Jeśli wiesz, że możesz zginąć nie próbuj ratować się zużywaniem ultimate. Nie uratujesz się, a jedynie zmarnujesz ulti. Oczywiście możesz ugrać jeden czy dwa kille ale w ostatecznym rozrachunku to synergia tych umiejętności pozwoli zrobić teamkill.

Spradzaj killcam i killfeed

Twój killcam stanowi podstawe źródło informacji z ostatnich kilku sekund co dzieje się na polu bitwy. Załóżmy, ze zginąłeś/aś i wyruszasz z respa by wspomóc drużynę. Informacje o tym czy ktoś jeszcze pozostał przy życiu czy może wstrzymać się i poczekać bardzo pomoże w podjęciu decyzji. Kiedy zginiesz drużyna to zauważy. Ale zawsze masz tą okazję aby zobaczyć czy przeciwnik posiada załadowane ulti i wtedy też możesz poinformować sojuszników aby uważali bo np Pharah ma załadowane ulti. Pozostawienie killcam pozwala nie tylko otrzymać kilka informacji o przeciwniku ale również pomoże Ci zrozumieć co źle zrobiłeś/aś i co należy poprawić w przyszłych grach. Zatem zanim pomyślisz o wyłączeniu killcam sprawdź co w tym momencie widzi Twój przeciwnik.

« Poprzednia strona

Skomentuj post i wygrywaj nagrody