Poznaliśmy grupy Overwatch World Cup!

Poznaliśmy grupy Overwatch World Cup!

Stało się. Na łamach serwisu eslgaming.com pojawiły się grupy eliminacyjne Overwatch World Cup. Wiemy zatem z kim zagrają nasi reprezentanci. 

overwatch-world-cup-logo

Overwatch World Cup to turniej, którego finały zostaną rozegrane podczas tegorocznej edycji konwentu BlizzCon. Spośród 30 drużyn, które utworzone zostały dla regionu europejskiego tylko 6 z nich znajdzie się w wielkim finale. Oto i one:

  • Grupa A: Niemcy, Region Bałtycki, Irlandia, Polska, Południowa Afryka
  • Grupa B: Finlandia, Grecja, Węgry, Islandia, Wielka Brytania
  • Grupa C: Francja, Chorwacja, Norwegia, Portugalia, Ukraina
  • Grupa D: Szwecja, Dania, Rumunia, Słowacja, Turcja
  • Grupa E: Bułgaria, Izrael, Rosja, Włochy, Szwajcaria
  • Grupa F: Austria, Kraje Beneluxu, Czechy, Serbia, Hiszpania

Grupa A

Polska znalazła się w grupie w której ma silnych konkurentów. Do liderów grupy zaliczyć możemy Niemcy oraz Region Bałtycki. W tej pierwszej drużynie najbardziej znani są INTERHULK (EnVyUs), art1er (Team Diginitas) oraz Skipjack (Misfits). Stale w turniejach bierze udział również kr4tosdigga, który miał okazję grać dla Luminosity i Misfits, a aktualnie grający dla Team LDLC. Trzech proplayerów znajdziemy również w drużynie Regionu Bałtyckiego. W tej reprezentacji znaleźli się bowiem vallutaja (REUNITED), Forsak3n (FaZe) oraz Anak z Anox.

Jak w tej konfiguracji wypadnie Polska? Chłopaki na pewno będą mieć bardzo utrudnione zadanie jednak będąc po rozmowie z nimi wiemy, że ostro trenują przed nadchodzącymi eliminacjami i dadzą z siebie wszystko aby godnie reprezentować biało czerwone barwy.

Grupa B

W grupie B zdecydowanym liderem jest Finlandia, której drużyna praktycznie w całości zbudowana jest z zawodowców. To właśnie tutaj gra trzech zawodników teamu Ninja in Pyjamas. Są to hymzi, mafu oraz zappis. Do grona tych zawodników trzeba również doliczyć LiNkzr z Diginitas oraz Taimou z EnVyUs. Wraz z Finlandią w finałach zobaczymy najpewniej Wielką Brytanię, w której znajdziemy Kruise z REUNITED i numlocked z Diginitas.

Grupa C

Kompozycja tej grupy pozwala sądzić, że w finałach znajdzie się Francja lub Ukraina. We Francji poza popularnym youtuberem i komentatorem ESL AlphaCast zobaczymy DeGuN‘a z Melty, KnOxXx‘a z Rouge (wcześniej G2) oraz Kryw‘a z Misfits. W reprezentacji Ukrainy znajduje się co prawda tylko jeden proplayer – kensi (Anox) – jednak jego obecność z pewnością podnosi morale drużyny oraz jest bardzo dobrym czynnikiem do profesjonalnych treningów.

Grupa D

Grupa D obfituje w gwiazdy wielkiego formatu szczególnie w drużynie Szwecji gdzie cała drużyna zbudowana jest z proplayerów i są oni jednymi z naszych faworytów na puchar World Cup. Znajdziemy w niej iddqd z fnatic, Zave z Luminosity chipshajen i cocco z EnVyUs, Zebbosai z Misfits oraz TviQ z Rouge. Nie sądzę aby aktualnie którakolwiek drużyna mogła równać się z nimi w grupie D. W zespole Rumunii gra Mezamorphis, który jest drużynowym kolegą kr4tosdigga z reprezentacji Niemiec.

Grupa E

Grupa ta zostanie zdominowana przez reprezentację Rosji, w której zobaczymy trzech proplayerów. Rubikon, który jest również kapitanem drużyny pochodzi z teamu Anox, ShaDowBurn z FaZe oraz uNFixed z REUNITED. W pozostałych drużynach nie ma niestety żadnych prograczy, którzy mogliby namieszać i wspomóc swoje drużyny w dojściu do finałów.

Grupa F

W grupie F liderem grupy zapewne zostanie reprezentacja Hiszpanii, w której zobaczymy aż 3 prograczy – Winghaven z REUNITED, Bromas z Team Diginitas oraz Harryhook z EnVyUs. Reprezentacja Beneluxu będzie grała w towarzystwie TwoEasy z FaZe. Jednak czy pomoże pokonać pozostałe teamy z Hiszpanami na czele? Tego przekonamy się już wkrótce.

Polska ma przed sobą bardzo ciężkie zadanie. Widzimy jednak, że scena reprezentacyjna bardzo ściśle jest powiązana z profesjonalnymi drużynami, które regularnie widujemy na najważniejszych imprezach esportowych z udziałem Overwatch. Daje to naprawdę sporą szansę na budowanie profesjonalnej sceny na świecie, a co za tym idzie – popularyzowanie marki Overwatch wśród fanów innych produkcji.

Jak sądzicie czy Polska ma szanse dostać się do finałów?

Kategoria:eSport, Ważne
Tagi:

Komentarze

  • Revaga

    Finlandia ma 6 profesjonalnych zawodników, Kurp musiał zrezygnować z powodu studiów i zastąpi go Tseini z Luminosity. Także cała drużyna składa się z 6 profesjonalnych dpsów(Mafu czasem gra jako flex)

Powiązane artykuły