Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Kilka praktycznych porad jak grać nową Symmetrą

Kilka praktycznych porad jak grać nową Symmetrą

W ostanim czasie wprowadzono wiele zmian w umiejętnościach Symmetry, poniżej damy wam kilka porad jak wykorzystać te zmiany na swoją korzyść.

Jeszcze nie tak dawno pick Symmetry po stronie ataku równał się fali hejtu spływającej na gracza, który ją wybrał i może nic dziwnego, bo była ona powiedzmy sobie szczerze średnio przydatna… Jednak dzięki zmianom, które miały miejsce w poprzednich patch’ach wiele się zmieniło.

Nowa Tarcza – nowe możliwości

Tak, dokładnie, Symmetra ma nową tarczę i nie to byle jaką. Stara umiejętność, która dawała +25 pancerza sojusznikom została podmieniona przez umiejętność tarczy, którą możemy „wypuścić” przed siebie i chronić swoich sojuszników PRAWIE jak Reinhardt? Ok, dlaczego PRAWIE? Po pierwsze tarcza Symmetry ma 1000 punktów zdrowia a Reinhardta 2000, po drugie cooldown to 10 sec, po trzecie Symmetra wystrzeliwuje swoją tarcze w danym kierunku i nie może nią sterować, jednak to nie znaczy, że jest ona bezużyteczna. Wręcz przeciwnie… Wyobraźmy sobie sytuację, w której biegniecie całą ekipą, by zdobyć pierwszy punkt na mapie i w oddali dostrzegacie Widowmaker, w tym momencie dobrze puszczona tarcza Symmetry w kierunku snajpera skutecznie zablokuje jej ataki i zmusi ją do zmiany pozycji, a przecież nie od dziś wiadomo, że kamperzy nie lubią się ruszać… Nowa tarcza Symmetry przyda się również przy pchaniu ładunku.

Teleporter czy Generator Tarcz?

Super umiejętność Symmetry to już nie tylko teleport jak kiedyś, ale również generator tarcz, który daje wszystkim sojusznikom w pewnym obszarze 75 punktów tarczy. O ile wiadomo, że jeżeli drużyna ma daleki dystans do przebiegnięcia to bardziej rozsądny wydaje się teleporter to sprawa nie jest już tak oczywista w przypadku sytuacji gdzie odległości do pokonania nie są duże. W sytuacji gdy w przeciwnej drużynie jest dajmy na to Soldier76, 75 punktów pancerza z generatora tarcz sprawia, że żołnierz będzie potrzebował 6 trafień w głowę a nie jak wcześniej tylko 4, więc jakby nie patrzeć w wielu sytuacjach może to być life saver.

Wieżyczki, wieżyczki i jeszcze raz wieżyczki

W wieżyczkach możemy mówić o naprawdę duuuużej zmianie dzięki, której wieżyczki Symmetry w odpowiednich rękach mogą siać spustoszenie w formacjach wroga. Po pierwsze zaraz po spawnie możemy biec i postawić 6 wieżyczek bez żadnego oczekiwania (wcześniej mogliśmy postawić 3 i musieliśmy czekać kilka sekund na możliwość postawienia 4, 5 i 6 wieżyczki). Dzięki temu z łatwością już od samego początku meczu możemy przygotowywać śmiertelne pułapki, a dzięki zwiększonemu zasięgowi promienia z podstawowego ataku łatwiej będzie nam wciągnąć przeciwnika w nasze sidła. Dla przykładu widzimy Genjiego rzucającego w naszą stronę shurikenami, wystarczy trochę go pobaitować rzucić tarczę a wieżyczki same dokończą dzieła. Symmetra vs Genji 1v1 gg wp. Spróbujcie sami zdenerwowanie u przeciwnika gwarantowane.

Jeżeli chcecie dokładniej zobaczyć jak wyglądają nowe umiejętności Symmetry w grze to zajrzyjcie na nasz kanał na YouTube, a dokładniej do tego materiału:

Zachęcamy również do subskrycji i lajkowania naszego kanału, możecie tam znaleźć wiele ciekawostek i nowości ze świata Overwatch!

Dajcie znać jak wam podoba się nowa Symmetra i które z jej nowych umiejętności lubicie najbardziej.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody