Premiera Overwatch i model biznesowy gry

Premiera Overwatch i model biznesowy gry

Tae Kim – członek Yahoo Finance, opublikował na łamach swojego bloga informacje, które otrzymał bezpośrednio od pracownika Blizzarda. Zebrane informacje dotyczące planu wydawniczego Activision Blizzard przedstawiają istotne dane, obok których nie można przejść obojętnie – a wśród tych danych – premiera Overwatch!

premiera-overwatch

Bardzo ciekawy jest fakt, że informacja ta szybko zniknęła z bloga Tae Kima, by powrócić w zmienionej, okrojonej formie co zauważyli uważni fani.

Blizzard nie wie jeszcze jak ostatecznie zmonetyzować Overwatch. Do wyboru są dwie ścieżki, które spółka bierze pod uwagę – f2p lub płatne DLC. Jednak pewne jest to, że gra będzie darmowa! Każda osoba będzie mogła zagrać w Overwatch, tak jak ma to miejsce w Hearthstone. Nie podjęto jeszcze decyzji czy gracze będą musieli zapłacić za zakup postaci, czy zostanie to rozwiązane podstawowym pakietem gwarantowanym.

I informacja najważniejsza – premiera gry została zaplanowana na koniec tego roku! Zespół developerski pracuje bardzo ciężko nad dotrzymaniem tego terminu, jednak kadra kierownicza jest nieco bardziej sceptyczna i twierdzi, że mimo chęci wydania gry w grudniu sądzą, że realnym terminem będzie początek 2016 roku.

Tae Kim prosił o potwierdzenie informacji przez Blizzarda jednak firma poinformowała, że nie będą komentować tych informacji poza ciekawostką związaną z nową grą w świecie Starcrafta będącą w postprodukcji! Ponadto już wkrótce odbędzie się kolejne rozliczenie kwartału na konferencji finansowej Activision Blizzard gdzie być może dowiemy się potwierdzenia lub zanegowania tych informacji oraz planów spółki na najbliższy rok.

Aktualizacja

Blizzard podczas wczorajszej konferencji finansowej przedstawił informację dot. startu bety Overwatch, tym samym można uznać za zdementowane informacje przekazane przez “informatora”.

Kategoria:Aktualności, Ważne
Tagi:, ,

Komentarze

 • jac0

  news jak news, póki nie będzie oficjalnego potwierdzenia można sobie takie rzeczy darować.

 • nw

  co za szajs

  • pabulon

   news czy serwis :D?

 • zanox

  i płać pan za skórki…gimby kupio!

 • gimbynieznajo

  no to czekamy…gdzie ta beta ja sie pytam…

Powiązane artykuły