Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Pride Month – Blizzard wspiera mniejszości homoseksualne

Pride Month – Blizzard wspiera mniejszości homoseksualne

Pierwszego czerwca rozpoczęło się świętowanie Pride Month. Są to uroczystości w formie parad wspierające mniejszości homoseksualne. Blizzard jest wśród firm, które wspierają takie akcje.

Blizzard to firma, która wspiera każdą orientację seksualną, płeć czy pochodzenie etniczne. Nie zdziwił mnie zatem fakt, że w dniu rozpoczęcia uroczystości z tej okazji wydano pamiątkową przypinkę w kolorach tęczy, która jest charakterystyczna dla tej grupy społecznej.

Jednak w tym newsie chciałem skupić się na orientacji seksualnej postaci w Overwatch, które zostały mocno zarysowane podczas zapowiedzi w komiksie oraz opowiadaniu. Mowa tu oczywiście o dwóch ikonach Overwatch, Smudze i Żołnierzu: 76.

Smuga została ujawniona jako postać homoseksualna w komiksie „Magia Świąt”. Bohaterka była w szale zakupów, próbując zdobyć prezent dla swojej ukochanej Emily. Był to jeden z kluczowych momentów, w których społeczność gry bardzo mocno się podzieliła. Jedni byli zachwyceni, że mogli się utożsamiać z orientacją seksualną bohaterki, inni żądali zmiany jej orientacji, a jeszcze inni w w proteście przestali grać w Overwatch.

Smuga jest lesbijką w najnowszym komiksie Overwatch

Druga równie głośna decyzja padła po przeczytaniu tegorocznego opowiadania Bastet, w którym to Ana rozmawiała z Żołnierzem: 76 o jego dawnej drugiej połówce, Vincencie.

Żołnierz: 76 jest gejem!

Również i w tym momencie społeczność była bardzo podzielona. Niektórzy zarzucali wręcz producentowi, że za mocno skupiają się na wspieraniu mniejszości.

Z drugiej strony Blizzard jednoznacznie twierdzi, że każda osoba powinna znaleźć w grze postać, z którą się będzie utożsamiać. Kulturyści z pewnością będą mogli utożsamić się z Reinhardtem, kobiety lubiące grzebać w silnikach i mechanicznych częściach będą czuć, że to Brigitte jest ich przedstawicielem w grze. Z kolei osoby odczuwające stratę bliskiej osoby mogłyby utożsamić się poniekąd z Amelie, która pomimo eksperymentów i przejściu na złą stronę w dalszym ciągu odwiedza grób swojego byłego męża, Gerarda.

Mimo wszystko temat homoseksualności w dalszym ciągu jest bardzo drażliwy dla społeczeństwa. Nie tylko w samej grze ale również w sferze kultury czy polityki. Jednak tak jak z innymi rzeczami tak i w tej materii powinniśmy móc to wszystko wypośrodkować. Pozwolić żyć innym jak sami tego chcą. Nas ma interesować to czy jutro będziemy mogli spokojnie wyjść do pracy bez ryzyka powstania jakiegokolwiek zagrożenia, czy fizycznego czy mentalnego.

Uwaga, w tym temacie szczególnie będziemy uważali na język wypowiedzi. Wszelkie wulgarne komentarze będą bezwzględnie banowane. Ale chcemy wiedzieć jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody