Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Propozycje na zmiany Żniwiarza i Mei

Propozycje na zmiany Żniwiarza i Mei

Niedawno informowaliśmy was o tym, że Blizzard szykuje zmiany dla Żniwiarza i Mei. Po ujawnieniu tej informacji przez Geoffa Goodmana społeczność zaczęła zastanawiać się, czego mogą dotyczyć zapowiadane buffy, a część z nich spotkała się z odpowiedzią twórców.

My również spróbujmy wspólnie zastanowić się nad tą kwestią, a przy tym przytoczmy parę propozycji, które niebiescy mogliby wziąć pod uwagę. Ale przed tym warto przeanalizować cel nadchodzących aktualizacji.

Przypomnijmy sobie wypowiedź jednego z deweloperów, dzięki której wiemy od wszystkim:

Właściwie mamy zamiar zbuffować nieco Mei i Żniwiarza w nadchodzącej aktualizacji PST (mamy nadzieję, że w tym tygodniu), ponieważ tej dwójce przyda się wzmocnienie na wypadek ukształtowania się wspomnianej mety.

Mówiąc o „wspomnianej mecie” pracownik Blizzarda miał na myśli powrót dominacji tanków. Może oznaczać jedno: twórcy przygotowują odpowiedzi na tanków, aby bohaterowie, którzy królowali w 3 sezonie rankingowym nie stanęli ponownie na szczycie. A ponieważ wspomniane wcześniej postacie nadają się świetnie do niszczenia tych o wyższej puli zdrowia, to buff mógłby zachęcić graczy do ich częstszego wybierania, zamiast ewentualnego zwalczania ognia ogniem.

ŻNIWIARZ

Nie sądzę, by twórcy kombinowali coś przy obrażeniach zabójcy, bowiem ta postać mieści się na szczycie wśród bohaterów z największą ich ilością. Zamiast tego Reaper ma inny problem – umiejętności czynią go przewidywalnym i mało przeżywającym. Postać Upiora przykładowo ma określony czas działania, na który w żaden sposób nie można wpłynąć, zatem przeciwnicy mogą się bez problemu przygotować na otworzenie ognia. Z kolei Krok w Cień czyni gracza niesamowicie podatnym na atak wrogów, plus działa dość powoli i często mało precyzyjnie.

W związku z tym myślę, że nadchodzące zmiany będą dotyczyć umiejętności bohatera, które być może ułatwią choćby wydostawanie się z trudnych sytuacji czy uczynią go bardziej mobilnym. Jedną z najczęstszych propozycji społeczności jest możliwość anulowania Postaci Upiora w dowolnym momencie. I być może to właśnie taką zmianę zawitamy nie długo na PST, bowiem Blizzard na tą propozycję odpowiedział:

To byłoby całkiem fajne! :thinking:

Jednak gracze z chęcią zobaczyliby jakieś aktualizacje drugiej umiejętności. Przy tym proponują najczęściej ściszenie efektów dźwiękowych omawianej zdolności oraz skrócenie czasu teleportowania. W ten sposób Żniwiarz byłby trudniejszy do wychwycenia, co dałoby mu lepsze możliwości jeśli chodzi przykładowo o flankowanie.

Innymi propozycjami buffów dla Żniwiarza są m.in.:

  • Dodanie ataku alternatywnego;
  • Zwiększenie prędkości poruszania się;
  • Ignorowanie pancerza;
  • Ulepszenie zdolności pasywnej.

MEI

Zestaw umiejętności Mei pomagaj jej kontrolować określony obszar, co w zasadzie jest jej głównym założeniem. Jednak większość bohaterów może bez problemu uciec z obszaru, którego pilnuje pani naukowiec, a ci którzy nie koniecznie są zdolni tego dokonać mogą się najczęściej obronić przed nią. Zatem sporo osób prosi o zmiany jej broni – Miotacza Endotermicznego. Mówię tu o obu trybach strzelania. Dla ataku podstawowego gracze proponują zmniejszenie potrzebnego czasu na zamrożenie przeciwnika, co utrudniłoby ucieczkę oponentom. Ale Blizzard zaskoczył graczy pisząc pod jedną wypowiedzią na forum:

Zawsze zastanawiałem się, jak fajnie by było, gdyby Mei mogła zamrozić wiele osób jednocześnie swoim atakiem podstawowym.

Atak alternatywny natomiast najlepiej sprawdza się, aby zadać obrażenia zamrożonym przeciwnikom. W związku z tym społeczność myśli o zmniejszeniu kosztu tego ataku czy szybszym czasie ładowania, aby można było wykorzystywać tą zdolność również na dalszych dystansach.

Propozycje również dotyczą jednej z umiejętności Mei – Kriostazy oraz jej super-zdolności. Większość bowiem twierdzi, że zdolność ta czyni bohaterkę bardzo łatwą do zabicia. Pomysłami są zatem przykładowo przeładowanie broni (jak w przypadku Postaci Upiora omawianego wcześniej Żniwiarza), aby postać była w stanie obronić się przed przeciwnikami po zakończeniu działania skilla. Z kolei ultimate jest obecnie bardzo łatwy do skontrowania, a czas potrzebny na rozpoczęcie zamrażania skutecznie ostrzega przed Zamiecią. Proponowane są zatem albo zmniejszenie czasu potrzebnego na rzucenie robocika Mei oraz wcześniejsze rozpoczęcie działania, bądź uniemożliwienie oponentom ucieczki, przykładowo wyłączając możliwość korzystania ze zdolności zwiększających mobilność, tak jak to robi Uderzenie Grawitonowe Zarii.

Wszystko to jednak na razie tylko propozycje społeczności i choć wypowiedzi Geoffa Goodmana mogą nam coś sugerować, to jednak nie możemy być pewni w stu procentach czy te domysły okażą się prawdą. Graczom pozostaje jedynie czekać na dodanie zmian na PST.

A wy macie jakieś inne propozycje?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody