Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Przychody Activision Blizzard o ponad 20% w dół!

Przychody Activision Blizzard o ponad 20% w dół!

Spółka Activision Blizzard zaprezentowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2019 roku, z którego wynika że przychody spółki spadły o ponad 30%!

Spółki notowane na giełdzie mają obowiązek prezentacji wyników finansowych. Activision Blizzard ma swojej tradycji wykonywanie konferencji telefonicznej, podczas której wszyscy akcjonariusze spółki mogą dowiedzieć się o aktualnej sytuacji w firmie.

Zaprezentowane wyniki nie są jednak zadowalające. Spółka mocno zwolniła tempa po rekordowym czwartym kwartale 2018 roku, wobec którego pierwszy kwartał 2019 stracił aż 23%. Dodatkowo pierwszy kwartał utracił w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim około 7% i wyniósł 1,97 miliarda dolarów.

W wyjaśnieniach aktualnej sytuacji w Acrivision Blizzard podano zwiększenie zatrudnienia w segmencie deweloperów. Dotyczy to zarówno programistów odpowiedzialnych za rozwój ich największych produkcji oraz ekspansja na nowe terytoria geograficzne i noe platformy.

Firma zmuszona została do ogromnych cięć pod koniec zeszłego roku. Zwolniono ponad 800 osób (ponad 200 w samym Blizzardzie), z firmy odeszli największe ikony studia, a same akcje giełdowe od sierpnia spadły o połowę. Wydaje się jednak, że sytuacja w spółce została opanowana.

Alen Brack poinformował podczas spotkania inwestorskiego, że zespół deweloperski jest bardzo zmotywowany. Mają przy tym wiele do udowodnienia nie tylko fanom Blizzarda ale również sobie samym. Mam ogromną nadzieję, że te słowa Alen bierze sobie do serca ponieważ fani oczekują wielu nowości, o które proszą od bardzo długiego czasu. Być może tegoroczny BlizzCon pokaże, że firma wraca do korzeni.

Myślicie, że Blizzard najgorsze ma za sobą?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody