PTR – kolejne zmiany dla Łaski i Lucja

PTR – kolejne zmiany dla Łaski i Lucja

Biedna Mercy, ciągle coś w niej nie pasuje twórcom gry. O co poszło tym razem?

W nocy gdy wprowadzono patch z Halloween, pojawiła się również mniejsza aktualizacja na serwerze testowym. Na oficjalną informację, co dokładnie wprowadziła, musieliśmy czekać cały dzień.

Jak możemy przeczytać na forum battle.net:

Łaska ma możliwość “odczepienia się” od celu Anioła Stróża przy pomocy klawisza odpowiedzialnego za skok, co daje jej drobny boost pozwalający polecieć dalej. To tak jakby użyć naszego celu jak procy. Przypomina to trochę rezultat błędu, jaki ostatnimi czasuy się pojawił, kiedy to Mercy zachowywała momentum po przerwaniu Anioła Stróża, jednak jest bardziej pewny i bez efektów ubocznych.

Walkiria również nieco się zmieniła, pod kątem wpływu umiejętności na Wskrzeszenie. Nie zwiększa już zasięgu reza, ale w zamian daje jedno dodatkowe odrodzenie podczas ulta. Jeśli nie skorzystamy z dodatkowego reza podczas Walkirii, nie będziemy mieć takiej możliwości po zakończeniu trwania super-zdolności. Ult nadal nie ma bezpośredniego wpływu na cooldown Wskrzeszenia. (…) Wcześniej, jeśli chcieliśmy ożywić dwie osoby, musieliśmy użyć Wskrzeszenia, odpalić ulta (zerującego cooldown), a następnie znów użyć Wskrzeszenia. Dzięki tej zmianie można najpierw użyć super-zdolności, a później ożywić od razu dwójkę sojuszników.
Nadal jednak zmniejsza to ilość rezów, których może dopuścić się Łaska, ponieważ cooldown Wskrzeszenia nie jest zerowany.

Wprowadziliśmy też pewne zmiany jeśli chodzi o przyspieszenie Lucia gdy “odczepia się” od ściany, by zrekompensować naprawionego właśnie buga z super-boostem. Obecnie dostaje większego boosta odchodząc od ściany.

Bug o którym mowa pozwalał na zauważalne zwiększenie prędkości jazdy po ścianach dzięki przypisaniu skoku to kółka myszy lub innego klawisza pozwalającego na spamowanie.

 

Co myślicie o takich zmianach dla healerów?

Kategoria:Aktualności

Komentarze

Powiązane artykuły