Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Ranking bohaterów wsparcia według trudności

Ranking bohaterów wsparcia według trudności

Nadszedł czas przeanalizować bohaterów wsparcia i utworzyć ich ranking. Jesteście ciekawi, który z lekarzy jest najtrudniejszy i wymaga najwięcej od gracza? Serdecznie zapraszamy!

Jak wiecie, bohaterowie wsparcia mają ogromny wpływ na przebieg meczów. Jest to bardzo często kluczowa rola, której zadaniem jest wspomaganie sojuszników. Jednak bycie lekarzem to nie zawsze takie proste zadanie. Z tego powodu, przygotowaliśmy dla Was ranking bohaterów wsparcia według ich trudności.

Wydawać się może, że leczenie i pozostanie w ukryciu to dość proste zadania. Jednak niejednokrotnie udowodniono, iż odpowiednie pozycjonowanie i skupianie leczenia na właściwym celu to nie lada wyzwanie. Bycie drużynowym healerem to ogromna odpowiedzialność, przez co bardzo często gracze wsparcia są oskarżani o większość porażek. Warto więc zorientować się, który z tych pięciu bohaterów jest tym najtrudniejszym, by później nie oskarżać bezpodstawnie bogu ducha winnych graczy.

MIEJSCE 5 – ŁASKA

Łaska to zdecydowanie jedna z najprostszych postaci leczących. Jednak nie oznacza to, iż gra nią nie wymaga żadnych umiejętności. Wbrew pozorom, gracze rozgrywający mecze Łaską muszą zwracać uwagę na największą liczbę czynników. Mowa tutaj głównie o: otoczeniu, stanie zdrowia sojuszników, swoim, czasie odnowienia Wskrzeszenia, obserwowaniu przeciwników itd. Z racji tego, że Dr. Ziegler otrzymała ostatnio zmiany, stała się jeszcze bardziej mobilna. Dlatego po aktywowaniu super-zdolności Łaska może latać po polu bitwy, leczyć sojuszników i skutecznie unikać ataków z dołu. Samo leczenie Dr. Angelą to nie proste zadanie. Wydawać się może, że trzymanie przycisku myszy to najnudniejsza rzecz na świecie i nie wymaga żadnej wprawy. Jest w tym ziarno prawdy, jednak biorąc pod uwagę siłę z jaką Łaska uzdrawia, odpowiednie obieranie celów do leczenia to czysta esencja wiedzy na temat bohaterów wsparcia. Wszyscy wiemy, jak kluczowi są niektórzy bohaterowie, dlatego skupianie leczenia na jednym z nich i równoczesne uzdrawianie reszty to ciężkie i niekoniecznie żmudne zadanie! Dodajcie do tego unikanie wrogich flankerów i ciągłe obserwowanie czasu odnowienia Wskrzeszenia. Łaska to mimo wszystko trudna bohaterka i stworzona jest dla graczy o podzielnej uwadze.

MIEJSCE 4 – LUCIO

Lucio to kolejny bohater, na którego myśl do głowy nasuwa się jedno słowo – EASY. Jazda wśród sojuszników, ostrzeliwanie przeciwników i lecząca aura? Wydawać się może, iż jest to łatwe zadanie, gdyż sama obecność Lucia sprawia, iż bohaterowie są leczeni. Jednak odpowiednie pozycjonowanie się i przełączanie między jednym utworem, a drugim to sztuka sama w sobie. Umiejętne korzystanie z umiejętności Brazylijczyka to nie lada wyzwanie dla świeżo upieczonych graczy Overwatch. Odpowiednie użycie Bariery Dźwiękowej może niejednokrotnie uratować życie całej drużynie, jednak skorzystanie z niej w niewłaściwym momencie, może być jedynie stratą cennej przewagi. Lucio to wolno-leczący bohater wsparcia i jako jedyny posiada coś w rodzaju aury. Na swój sposób jest dzięki temu bardzo oryginalny, ale czy niezawodny? Zbyt powolne przywracanie zdrowia często może dać się we znaki, dlatego Lucio nigdy nie powinien zostać jedynym medykiem w drużynie! Zadaniem tego rozweselonego DJ’a jest stopniowe uzdrawianie, ułatwianie ucieczki bądź natarć oraz korzystanie z Bariery Dźwiękowej, by zniwelować wrogie super-zdolności. Warto o tym pamiętać!

MIEJSCE 3 – SYMMETRA

Symmetra to nietypowa bohaterka wsparcia, gdyż nie potrafi uzdrawiać sojuszników. Jej zaletą natomiast, jest ograniczanie swobody przeciwnych flankerów, zwiększanie żywotności drużyny oraz skracanie drogi z bazy do miejsca docelowego za pomocą Teleportera. Bohaterka ta, słynie również ze swojego potężnego Projektora Fotonowego, który potrafi siać zniszczenie i skutecznie likwidować słabsze cele. Cała trudność Symmetry polega na odpowiednich i przemyślanych decyzjach. Źle rozstawione wieżyczki i portal mogą dość mocno zaboleć Waszą drużynę, dlatego warto jest przemyśleć ich usadowienie kilkukrotnie. Częsta zmiana położenia Wieżyczek Strażniczych może pozwolić Wam na zachowanie elementu zaskoczenia i niejednokrotnie utrudnić przedostanie się na punkt wrogiej drużynie. Nie zapominajcie również o jej Barierze Fotonowej, która potrafi w pięknym stylu skontrować super-zdolność Fary. To potężne, aczkolwiek niedoceniane narzędzie!

MIEJSCE 2 – ZENYATTA

Zenyatta to bohater wsparcia, który wielu kojarzy się z ogromnymi obrażeniami i niezawodną super-zdolnością. Prawda jest dokładnie taka sama i ciężko jest o bardziej niebezpiecznego i tyle wnoszącego do rozgrywki healera. Trudnym zadaniem Zenyatty jest głównie wyznaczanie odpowiednich celów za pomocą Kuli Rozdarcia. Umiejętność ta pozwala członkom drużyny, jak i samemu omnikowi, na szybsze pozbycie się celu, poprzez zadawanie większych obrażeń. Kolejnym trudem może się okazać skorzystanie z Transcendencji w najodpowiedniejszym momencie. Na pewno niejednokrotnie spotkaliście się z Zenyattą, który egoistycznie aktywował super-zdolność by ocalić swoje własne żelazne cztery litery, po czym wrogi Żniwiarz odpalał Wirującą Śmierć i rozrywał na strzępy całą Waszą drużynę. Takie sytuacje to codzienność, lecz ciężko się dziwić, gdyż podczas rozgrywki jest tak na prawdę niewiele sytuacji awaryjnych, w których Zenyatta mógłby perfekcyjnie wejść ze swoją Transcendencją. Natomiast zbyt długie „kiszenie” super-zdolności może przyprawiać o ból głowy, wówczas przycisk Q aż prosi się o naciśnięcie! Grając tym omnicznym mnichem warto jednak zastosować się do jego rad i cierpliwie odczekać ten IDEALNY MOMENT.

MIEJSCE 1 – ANA

To nie powinno nikogo dziwić… Połączenie lekarza i snajpera to połączenie idealne, aczkolwiek bardzo wymagające. Ana dysponuje silnym leczeniem, jednak cała jej trudność tkwi w jej umiejętnościach. Granat Biotyczny to jedno z najsilniejszych narzędzi jakimi dysponuje Ana. Potrafi zablokować wrogie leczenie bądź zwiększyć moc z jaką uzdrawiani są nasi sojusznicy. Natomiast jej Strzałka Usypiająca może niejednokrotnie zablokować wrogą super-zdolność. Do całej tej mieszanki dodajmy Nanowzmocnienie, które użyte na właściwym bohaterze i we właściwym momencie potrafi przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Ana to bohaterka, która dysponuje nadzwyczajnie przydatnymi umiejętnościami, silnym leczeniem i dosyć wysoką przeżywalnością. Jednak wymaga ona od gracza dobrego celowania i odpowiedniego przewidywania ruchów przeciwników (zwłaszcza przy korzystaniu ze Strzałki Usypiającej). Healer ten w niewłaściwych rękach zazwyczaj jest bezużyteczny, a rozgrywając nią mecze gracze często zapominają o korzystaniu z jej ataków podstawowych, które również leczą. Grając Aną należy bacznie obserwować wszystko wokół i jednocześnie skupiać się na celowaniu w sojuszników. Przyznajcie, że jest to bardzo wymagająca bohaterka i równie dużo wnosząca do rozgrywki!

Tak prezentuje się nasz ranking bohaterów wsparcia. Pamiętajcie, że każda z tych postaci jest wyjątkowa i dysponuje inną mechaniką. Dlatego też różnym graczom przystosowanie się do nich może sprawiać większą lub mniejszą trudność.

Którym bohaterem wsparcia gracie najczęściej? Mainujecie healerów? 

 

Źródło: dotesports.com

Skomentuj post i wygrywaj nagrody