Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Reinhardt – porady

Reinhardt – porady

Dzisiaj omówimy jednego z najbardziej znanych tanków Overwatcha. Reinhardt zawdzięcza swoją grywalność i obecność głównie swojej tarczy, która okazuje się bardzo pomocna w osłonie sojuszników, zwłaszcza na obronie.

Umiejętności

Pole Osłonowe, tarcza naszego bojownika jest niezwykle przydatna. Przy jej pomocy możemy z łatwością bronić punktu. Dodatkowo, jeżeli drugim tankiem jest Orisa, to jest nie do przejścia. Wymieniają się tarczą , dzięki czemu osłona trwa cały czas. Pierwszy minus to 2000 wytrzymałości – jeżeli przeciwnicy się skupią na jej zbiciu, znika niezwykle szybko. Następnym jest prędkość chodzenia z tarczą, ponieważ jest ona bardzo mała. Na szczęście Reinhardt może nią bardzo sprawnie obracać i osłaniać sojuszników z każdej strony.

Młot Rakietowy, główna broń, która jest niezwykle silna i obszarowa. Jedyną wadą jest jej mały dystans, jednak równoważy go spory rozmach młotem. W ciasnych pomieszczeniach jest bardzo zabójczy, zadaje stosunkowo spore obrażenia. Jeżeli przeciwnicy nie mają możliwości ucieczki, Reinhardt ich pośle na spawn w mgnieniu oka.

Szarża, bardzo silna umiejętność, ponieważ przy jej pomocy można zabić każdą postać jednym uderzeniem (nie licząc tanków). Reinhardt odpala dopalacze i szarżuje do przodu. Jeżeli wpadnie na przeciwnika – łapie go. Gdy wpadnie z wrogiem na jakąś powierzchnie, zadaje ogromne obrażenia, co w większości przypadków kończy się śmiercią. Dodatkowo, fajnie się sprawdza w przypadku rzucenia ulta przez D.Ve. Jest w stanie Szarżą zebrać mecha, co może uratować sojuszników. Jednak stosujcie to rozważnie, żeby nie pogorszyć swojej sytuacji.

Ogniste Uderzenie, ciskacie kulą ognia z młota, w wybrany punkt. Niezwykle przydatna umiejętność w dobijaniu przeciwników, którzy uciekają. Przydatne jest poćwiczenie, wtedy nasze Ogniste uderzenia potrafią być bardzo widowiskowe. Warto wspomnieć, że umiejętność przenika wszystkie tarcze, nie może sprostać jedynie osłonie D.vy.

Zdruzgotanie, umiejętność specjalna. Reinhardt z całej siły, z ogromnym zamachem uderza w ziemię młotem. Wszyscy przeciwnicy w całkiem sporym zasięgu padają tam, gdzie stali. Obrażenia nie są za duże, tu chodzi o unieruchomienie jak największej liczby wrogów. Dlatego jest to typowy ult do kooperacji z sojusznikami. Początkowym graczom nie najlepiej wychodzi, trzeba wyczuć odpowiedni moment. Kilka godzin gry sprawi, że można go wyczuć. Ilość powalonych przeciwników będzie się zwiększać z kolejnymi rozegranymi grami.

Porady

Rola Reina jest dość prosta: ma stać i osłaniać sojuszników tarczą. Żadnego samotnego szarżowania na przeciwników, ponieważ nie skończy się to dobrze. Drużyna traci osłonę, a my samotnie wbijamy się prosto w kilku wrogów. Używanie tarczy, przede wszystkim.

Pilnujcie ile wam zostało tarczy, możecie poinformować sojuszników. Wtedy na pewno nikt nie zginie, inni jakoś się osłonią, a Ty w tym czasie odnowisz tarczę.

Reinhardt jest uniwersalnym tankiem i nadaje się na każdy tryb i każdą stronę, czy to atak, czy obrona.

Staraj się używać szarży w grupkę przeciwników, Twoja szansa na złapanie kogoś wzrośnie. Będąc bardziej zaawansowanym graczem, wybieraj przeciwnika do likwidacji, większy focus na healerów.

Nie rzucajcie ognistym uderzeniem byle gdzie i byle jak, starajcie się celować. Na początku będzie to wychodzić słabo, ale z czasem będziecie mogli łatwo zdobywać fragi.

Jako tank, to Wy decydujecie o początkowym ustawieniu na obronie. Starajcie się wybrać taki punkt, który będzie najlepszy do bronienia. W którym będzie można się jak najdłużej utrzymać.

Nie używajcie zdruzgotania na oślep. Umiejętność ta jest bardzo przydatna, można powalić wszystkich przeciwników na ziemię. Upewnijcie się, że macie kogo powalić.

W komentarzach podajcie własne wskazówki dotyczące gry Reinhardtem.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody