REUNITED w trakcie pozyskiwania inwestora na Overwatch League

REUNITED w trakcie pozyskiwania inwestora na Overwatch League

Ogłoszenie Overwatch League spowodowało, że wiele czołowych drużyn będzie musiało pozyskać inwestorów by móc startować w pierwszym sezonie ligi. Drużyny już rozpoczęły poszukiwania inwestorów nie tylko wśród aniołów biznesu ale również w branży sportowej. 

Pierwszy sezon Overwatch League zbliża się wielkimi krokami. Wiele z drużyn już teraz upewniają się, że będą mogły wystartować w rozgrywkach ligi i podsumowują wszystkie wymogi udziału w lidze. Jedną z takich drużyn jest REUNITED.

Jako jeden z najlepszych teamów Overwatch na świecie musimy mieć pewność, że dostaniemy się do ligi. I tak, jesteśmy w trakcie rozmów z drużynami z NBA, Premiere League i Bundesligą jako, że nie możemy przystąpić [do ligi – przyp. red] samodzielnie. Najpewniej REUNITED zostanie kupione przed rozpoczęciem Overwatch League.

Cała sytuacja pokazuje, jak bardzo Blizzardowi zależy na uformowaniu branży esportowej. Na wymuszeniu niejako na organizacjach wypłacalność oraz stabilność finansową zawodników, którzy grają dla organizacji. Ale nie da się od tego uciec. Już teraz Diginitas zostało pozyskane przez Philadelphia 76, Team Liquid przez Axiomatic, a do tego Shalke 04, Paris St-Germaine już są w trakcie tworzenia własnych działów esportowych. Nie tak dawno również informowaliśmy Was o walce między Manchesterm United z Fnatic o kolejny team Overwatch, który ma namieszać na scenie esportowej.

Być może filozofia, którą kieruje się Blizzard jest po prostu kolejnym krokiem ewolucji esportu? Jak sądzicie?

Kategoria:eSport, News
Tagi:

Komentarze

Powiązane artykuły