Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Rocket Punch Doomfista ma gigantyczny hitbox…

Rocket Punch Doomfista ma gigantyczny hitbox…

Overwatch ma sporo problemów ze zbyt dużymi hitboxami niektórych bohaterów. Polski gracz w GMie pokazał jak niebezpiecznym jest Rocket Punch u Doomfista.

Umiejętność Rakietowy Cios jest jedną z podstawowych umiejętności Doomfista, które widzimy w grze. Dzięki szarży w przeciwnika, który znajduje się zaraz przy przeszkodzie w postaci ściany, muru czy pojazdu można bardzo łatwo zyskać przewagę w grze.

Jednak co zauważył polski gracz Rakietowy Cios ma ogromny hitbox, który powoduje, że jeśli umiejętność zostanie użyta przy ścianie ale obok przeciwnika a nie w niego samego spowoduje jego eliminację. Aby objaśnić to bardziej spójrzcie na nagranie wykonane przez niego.

Muszę przyznać, że to jest naprawdę krytyczny bug, który nie powinien w ogóle istnieć w grze i być jak najszybciej wyeliminowany. Ale pozostaje pytanie czy rzeczywiście to problem z Doomfistem czy samą Moirą. W temacie na Reddicie niektórzy gracze podkreślają, że często jako ultująca Moira zostają złapani w szarżę nie tylko Doomfista ale również Reinhardta, mimo że znajdują się obok a nie centralnie na ich drodze. Być może podczas ultowania hitbox Moiry jest diametralnie zwiększony i to właśnie ona powinna być naprawiona, a nie sam cios Doomfista.

Spotkaliście się z podobnymi eliminacjami w Overwatch nie tylko z udziałem Doomfista?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody