Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Rzut monetą zniknie w drugim sezonie rankingowym

Rzut monetą zniknie w drugim sezonie rankingowym

Na forum battle net gracze zwrócili uwagę na dosyć irytujący problem dotyczący rozgrywek rankingowych. Pod postami niezadowolonych graczy po raz kolejny wypowiedział się sam Jeff Kaplan.

sudden-death

Gracze zwrócili uwagę na niesprawiedliwy system rzutu monetą, który jest wykorzystywany przy grach rankingowych. W wypowiedzi jednego z frustrowanych graczy możemy przeczytać

GG pokonaliśmy wasz zespół o 8 minut, ale wy wygraliście rzut monetą i przeszliście na stronę ataku i dlatego mogliście zrushować pierwszy punkt i wygrać mecz.

Jak widzimy w tym przypadku drużyna naszego zdenerwowanego gracza dosyć pokaźnie pokonała swoich przeciwników bo aż o 8 minut. W całym temacie na oficjalnym forum Battle.Net pojawiło się więcej tego typu wypowiedzi. Dlatego też nie obeszło się to bez echa, a odpowiedzi graczom udzielił wszystkim znany i lubiany Jeff Kaplan, dyrektor projektu Overwatch. Na samym początku ograniczył się tylko do przeprosin i zadeklarował, że rzut monetą zostanie usunięty z rozgrywek rankingowych w drugim sezonie.

Przepraszamy, że miałeś złe doświadczenia związane z rozgrywką. Rzut monetą zostanie usunięty z rozgrywki w drugim sezonie.

Jednak później wypowiedział się w tym temacie jeszcze raz, tym razem nie był już tak oszczędny w słowach.

Chcemy wprowadzić wszystkie zmiany do końca lipca. Sezon letni kończy się osiemnastego sierpnia. Nie chcemy wprowadzać dużych zmian do rozgrywki na parę tygodni przed zakończeniem sezonu ani nie chcemy opóźniać całego systemu. Nasze statystyki pokazują, że rzut monetą występuje niezwykle rzadko w mapach typu Assault, dość rzadko w trybie Escort i rzadko (nie tak rzadko jakbyśmy chcieli) w mapach Hybrydowych. Widzimy także, że nie oczywistego „Atakujący lub Broniący zawsze wygrywają” w przeciwieństwie do tego co mówią gracze. Nie jest to idealnie zbalansowany system (zależy od mapy), ale nie jest temu daleko do balansu.

Chcemy zachować obecny wygląd rozgrywki rankingowej z zasadami, które już są wprowadzone i komunikować się z społeczeństwem.

Z jednej strony uważamy, że to dobre rozwiązanie z drugiej zawsze daje szansę jednej z drużyn na pokazanie, kto tu rządzi. Czy rzut monetą irytował Was?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody