Kilka scenariuszy wpływu Orisy na aktualną metę

Kilka scenariuszy wpływu Orisy na aktualną metę

Orisa pojawi się na serwerach LIVE już w najbliższy wtorek. Być może najwyższy czas aby zastanowić się w jaki sposób wpłynie na aktualną metę.

Premiera Orisy na wszystkich platformach zbliża się nieubłagalnie. Orisa miała być tankiem, który wpłynie na dobór postaci w drużynie i zachwieje wiecznie wybieranego Reinhardta.

Proces wprowadzenia orisy na serwery live wyglądał odrobinę inaczej niż pozostali bohaterowie. Najpierw zapowiedziana pojawiła się na PTR by zaraz zostać znerfionym. Następnie Blizzard wydłużył czas testowania Orisy na PTR by ostatecznie ogłosić jej premierę na 21 marca.

Orisa od początku była bohaterem, który ma być alternatywą dla Reinhardta. Wyjątkowo ciekawe umiejętności miały zaprezentować zupełnie nowy styl rozgrywki jednak kiedy na papierze mogło wydawać się, że Orisa jest trochę kopią umiejętności innych bohaterów w rzeczywistości styl gry różni się od nich. Przygotowaliśmy kilka teorii jak będzie mogła wyglądać meta, gdy Orisa pojawi się już na serwerach.

Scenariusz nr 1

W tej opcji Orisa całkowicie zastąpi Reinhardta. W samym stylu rozgrywki tak naprawdę niewiele się zmieni. Być może dojdzie częściej Symmetra i Zaria, które będą uskuteczniać uruchamianie barier.

Scenariusz nr 2

Ta opcja zakłada, że Orisa I Reinhardt będą wybierani dosyć często i raczej rzadziej niż częściej w jednej drużynie. Najpewniej powróci na stałe meta 2-2-2.

Scenariusz nr 3

Ten scenariusz jest chyba jednym z najgorszych jakie możemy sobie wyobrazić. Orisa i Reinhardt w jednej drużynie, a dodatkowo jeszcze jeden tank i mamy powrót do mety 3 tanków. Dodakowo gdy dodamy do całej trójki Symmetrę stworzymy naprawdę nudną kompozycję – ale kompozycję, która realnie może narobić rabanu bo drużyna przeciwna nie mając wystarczająco dużego DPSu będzie miała utrudnione zadanie. Ewentualnie zainwestują w Bastiona i będą go chronić za wszelką cenę by zniszczyć tanki.

Scenariusz nr 4

Orisa może mieć jednak problem z przebiciem się do mety. W porównaniu do Reinhardta ma jedną ogromną wadę – mobilność. Reinhardt bardzo szybko może znaleźć się za plecami przeciwników dzięki wykorzystaniu szarży. Przy okazji może też odepchnąć kilku przeciwników rozbijając ich kompozycję co da pozostałym członkom drużyny czas na dobicie ich. Aktualnie też ciężko będzie Orisie zastąpić Reinhardta – chyba że jeden z graczy będzie często grywał Lucio i znajdował się w pobliżu omnika przyspieszając jego ruchy.

Jesteśmy jednak otwarci na nową metę z nową bohaterką. Do tej pory wiemy, że Orisa będzie miała trudną drogę do pokonania aby ostatecznie stać się częścią mety. Jednak jak zawsze – w odpowiednich rękach będzie mogła zdziałać cuda. Jak sądzicie – czy Orisa ma jakiekolwiek szanse na jeden z powyższych scenariuszy?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody