Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Smuga jest lesbijką w najnowszym komiksie Overwatch

Smuga jest lesbijką w najnowszym komiksie Overwatch

Podczas tegorocznego konwentu BlizzCon 2016 podczas sesji Q&A Blizzard potwierdził, że w grze znajdzie się przynajmniej jeden bohater reprezentujący społeczność LGBT. 

Doniesienia te potwierdziły się wraz z pojawieniem się nowego komiksu Overwatch „Magia Świąt„, który możecie przeczytać pod tym linkiem. W sieci od wielu tygodni dyskutowano, która bohaterka bądź bohater – Blizzard nie potwierdził płci bohatera, dlatego nie mogliśmy wiedzieć dokładnie kto jest lesbijką bądź gejem. Najczęściej podejrzenia padały na wysportowaną Zarię bądź duo Pharamercy czyli Farę i Łaskę. Wszystkie teorie legły jednak w gruzach kiedy zobaczyliśmy poniższy obrazek.

Teraz nasuwa się równie ważne pytanie. Czy Blizzard dokonał tego ponieważ chce aby każdy gracz bez względu na kolor skóry, rodzaj wyznania czy preferencje seksualne odnalazł bohatera, z którym mógłby się identyfikować czy jest to zamierzone pijarowe zagranie marketingowe, które poprzez wywołanie kolejnego skandalu ze Smugą przyniesie dodatkową sprzedaż?

Wiemy, że wiele osób może poczuć się urażonych i oburzonych jednak uważamy, że świat jest na tyle otwarty, że pojawienie się takiego wątku w grze nie powinno zabrać żadnej przyjemności z gry, ani też odsunąć graczy od gry i jego świata.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody