Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Smuga – porady

Smuga – porady

Po sporej przerwie, czas na kolejnego bohatera. Omówimy jedną z najbardziej mobilnych postaci Overwatch – Smugę. Każdy ją kojarzy, nawet bez grania w OW. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – Lena zdobi wszystkie pudełkowe wersje gry, można wręcz powiedzieć, że jest maskotką Overwatch. Jednak przejdźmy do konkretów, czyli porad dla graczy Smugi.

Zalety i wady

Do najmocniejszych stron, jak już wspomniałem, należy jej mobilność. Zawdzięcza ją głównie dwóm umiejętnościom: Mignięciu i Powrotowi. Pierwsza umiejętność sprawia, że Smuga teleportuje się na krótki dystans w stronę, w którą aktualnie się porusza. Druga natomiast cofa Lenę w czasie o kilka sekund, co sprawia, że znajduje się na poprzedniej pozycji. Dodatkowo nie tylko położenie wraca do stanu sprzed kilku sekund, ale i życie, oraz amunicja. Starajcie się używać rozważnie tej umiejętności, aby nie pogorszyć swojej sytuacji. Ponadto panna Oxton jest bardzo drobną postacią, dlatego jest jeszcze bardziej trudniejsza do zabicia. Jako duży plus można uznać jej wszechstronność – nadaje się na każdą mapę, nieistotne też czy jest to obrona, czy atak.  Brzmi pięknie?

Niestety postać posiada trzy kluczowe minusy. Smuga ma najmniej zdrowia ze wszystkich bohaterów – tylko 150. Drugim problemem jest jej zasięg, nadaje się tylko na bliski dystans. Trzeci i dość ważny to AIM. Przez jej szybkość, trzeba być bardzo zwinnym graczem, żeby coś ustrzelić. Jednak gdy opanujecie celowanie nią, zabójstwa będą wchodzić bardzo często.

Rady

Przede wszystkim starajcie się nie wbijać w wir walki, gdy umiejętności się ładują – nie muszę mówić, jak to się skończy. Sporym plusem jednak jest dość szybkie ładowanie skilli, więc przy rozważnej grze Lena praktycznie cały czas uczestniczy w walce. Cały magazynek w jej Pistoletach Pulsacyjnych zadaje 240 obrażeń, dlatego przy dobrej celności jest w stanie zabić w mgnieniu oka praktycznie każdą postać.

Największym błędem, który popełniają gracze a jaki udało mi się zauważyć, jest za mała ruchliwość. Grając nią starajcie się być w ciągłym ruchu, a jeżeli umiejętności się pokończą cofnijcie się na chwilę w bezpieczne miejsce i poczekajcie na ich odnowienie.

Umiejętnością specjalną Smugi jest Bomba Pulsacyjna. Warto wspomnieć o działaniu ulta, ponieważ ładunek przykleja się do miejsca, w które zostanie rzucony; nawet do graczy. Jedynym minusem jest zasięg eksplozji, ponieważ ten jest stosunkowo mały i ciężko jest przy pomocy tego skilla zgarnąć dużo zabójstw. Najbardziej genialnie sprawdza się w przypadku, gdy Zaria rzuci swojego ulta, który przyciąga przeciwników w jedno miejsce. Dobrze również działa przy rozbijaniu formacji obronnej wroga. Wystarczy, że Lena niepostrzeżenie przebiegnie na plecy przeciwnika i rzuci bombę w odpowiedniego bohatera. Genialnie kontruje Bastiona, który jak wiemy jest bardzo ciężki do przejścia.

Są postacie, na które trzeba szczególnie uważać: McCree i jego Granat Błyskowy, Winston i Działo Tesli, Torbjorn – wieżyczka, Fara i jej możliwość latania.

Zapraszam was do dzielenia się w komentarzach innymi poradami dla graczy Smugi.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody