Sombra daje o sobie znać – Ana to jednak Polka?!

Sombra daje o sobie znać – Ana to jednak Polka?!

Dokładnie o północy ukazała się kolejna wskazówka dotycząca Sombry. To co jednak w niej ujawniono zbija nas wszystkich z tropu…Zresztą sami zobaczcie.

sombra_hint

To co obiegło cały świat jest niebywałe. Grafika, którą widzicie powyżej pojawiła się na forum Battle.Net w bardzo imponujący sposób. Obejrzyjcie poniższy filmik zanim dojdziemy do kolejnych szczegółów.

Jak widzicie na powyższym materiale, Sombra daje o sobie znać wykrzaczając forum oraz umieszczając ciąg znaków. Jest to kod Base64, który fani bardzo szybko przekonwertowali na adres url prowadzący do strony, na której znajduje się kartoteka medyczna…Polki – Janiny Kowalskiej…a co jeszcze dziwniejsze Janina Kowalska ma ranę kłutą identyczną do tej, którą posiada Ana – matka Pharah! Na forum zawrzało i potwierdzono, że jest to właśnie Ana! Sombra pozwoliła sobie na umieszczenie poniższej wskazówki:

arecen estar muy interesados en estos “héroes”. ¿Tal vez les interese conocer algunos detallitos que he averiguado sobre ellos?

Tłumaczenie: Wydają się być bardzo zainteresowani tymi “bohaterami” Może zainteresuje ich kilka szczegółów, które o nich znalazłam?

Właśnie to zdanie potwierdza prawdziwą tożsamość Any i jej pochodzenia. Mamy w grze Polkę! Ana nie jest Egipcjanką, a naszą rodaczką! Jesteśmy strasznie zajarani tą wiadomością i podejrzewamy, że Wy również jesteście w takim samym szoku jak my. Nikt nie spodziewał się, że tak szybko Polska otrzyma bohatera. Niemniej ujawnienie jej w taki sposób podnosi jeszcze bardziej hype na wątek fabularny Overwatch i chce się więcej…

Pojawiają się jednak argumenty, które przeczą tej tezie. Janina Kowalska to odpowiednik Jane Doe. Jednak gdyby użyto polskiego imienia i nazwiska karta pacjenta również powinna być rozpisana po polsku. Jest jednak po angielsku i pojawia się pytanie czy zrobiono to dlatego, że gracze z innych krajów mieliby zbyt duże trudności ze zrozumieniem jej czy po to aby zmylić nas co do prawdziwej tożsamości Any. Na karcie medycznej jest ponadto napisane, że pacjentka ma amnezję co mogłoby potwierdzać tą tezę…jednakże Ana została zraniona w Egipcie. Przetransportowanie jej do Polski trwałoby zbyt długo, a wymagała natychmiastowego leczenia. Polski szpital polowy? Byłoby to coś jednakże dalej nie pasuje nam użycie polskiego imienia i nazwiska na anglojęzycznej karcie medycznej.

Ale to nie koniec nowości. Na materiale wideo bicie serca na monitorze możemy przypisać literom układającym się w ciąg liter “momentincrime”. Oznacza to, że kolejna wskazówka odnosi się bezpośrednio do materiału wideo poświęconego Junkratowi i Roadhogowi. Istnieje również strona internetowa amomentincrime.com, na której odnaleziono informacje dotyczącej konfiguracji wysyłki automatycznej emaili:

…Estableciendo conexión…
…Protocolo Sombra v1.3 iniciado…

…Infiltrando la respuesta automática del email de pistas…

…Terminando conexión…

Jeden z użytkowników Reddit szybko odkrył, że email do wysyłki to tips@amomentincrime.com i rezultatem odpowiedzi na niego jest następująca treść:

Thank you for contacting A Moment in Crime’s anonymous crime line!

We have analyzed your submission and forwarded the information to the relevant parties. Your help could be vital in apprehending these cri

…Estableciendo conexión…
…Protocolo Sombra v1.7 iniciado…

01:07:47 02:02:02 01:08:06 02:13:43 01:18:32
01:18:21 02:10:19 01:06:21 02:05:18 01:04:02
01:07:08 02:18:25 01:13:04 02:19:20 01:23:02
01:16:40 02:16:35 01:23:04 02:17:16 01:06:42
01:13:29 02:18:06 01:05:02 02:15:41 01:08:34

j.7F57O,NLv:qj.7B:,1qv@B1j5ivB:,

…Terminando conexión…

minals and bringing them to justice. These fugitives are responsible for a string of robberies, arson, and other crimes stretching from Sydney to King’s Row.

Authorities believe that they have set their sights on crossing the Atlantic to America.

Inicjacja protokołu Sombra? Czyżby Blizzard planował ujawnienie Sombry?! I tu z pomocą przychodzi forum Battle.Net, na którym znaleziono wskazówkę od Sombry. Okazuje się bowiem, że na forum data napisania tematu jest licznikiem i w momencie ukazania się posta miało na liczniki 21h. Liczba ta według użytkowników Reddit zmienia się i ostanią wzmianką była liczba 15h. Czyżby Sombra miała być ujawniona już dzisiaj?! Nie możemy się doczekać…

Kategoria:Aktualności, Ważne
Tagi:

Komentarze

 • Luc78

  Czy jeśli jesteś Polakiem, posiadasz polskie imię i nazwisko, to czy przebywając za granicą zmieniasz je, aby inni je zrozumieli? Nie, bo mieszkając za granicą w posiadanych papierach jedynie one pozostaną bez zmian, reszta będzie w nieojczystym języku. Janina Kowalska po swojej “śmierci” zmieniła imię i nazwisko na Ana Amari, podając się za Egipcjankę, gdyż “Kowalska” jest bardzo popularnym nazwiskiem, nawet poza Polską. Janina chcąc, aby została zapomniana, musiała to wykonać.

  • Anduril

   Ta kwestia była jeszcze przed wejściem Any na scenę overwatch. Poza tym mamy też skiny typu kpt. Amari czyli pokazujące nam jak bohaterka wyglądała za młodu. Dzięki temu wiemy że jest to sławna pani kapitan za czasów świetności Overwatch.
   Osobiście wątpię aby Ana była Polką… Jej wygląd stanowczo temu przeczy. Stawiam bardziej że zostanie to wyjaśnione jako że Ana po swojej “śmierci” została bardziej ostrożna bo strzałem w łepetyne Wdowa udowodniła jej że nie jest taka “perfekcyjna” jak jej sie wydawało. Będąc w szpitalu podała fałszywe nazwisko które teraz Sombra wykorzystuje.
   Jeśli jednak Blizzard postanowi zrobić z Egipcjanki Polkę co byłoby według mnie bardzo bezsensowne to historia zapewne będzie taka że Roboty zniszczyły nasz kraj a Ana będąc już tą Polką po strzale w łeb, po kuracji wróci do kraju i walczy w partyzantce, czyli w “oddziałach” historyczno bardzo bliskim Polsce. To by wyjaśniało też kostium Wadjet i Wasteland…

   • Luc78

    Ana to nie Polka. Czasem te moje durny wymysły nie mają końca. 😀

 • Galaktix ZX

  Wow, normalnie brak mi słów, wiedziałem że imię jest polskie bo przypomina mi o mojej siostrze ale i tak, Wow.

  • Conga Mann

   … ona jest z egyptu, jej imie to Ana Amari, to Polskie imie to tylko przykrywka -_- …

 • CashPL

  ale skin łaskawa ma kolory polskie
  więc to jest możliwość że straciła pamięć i podaje się z egipcjankę

  • Anduril

   Oh… Czyli Wieprzyk to też jest Polak tak ? 😉
   Większość ze starego Overwatch ją poznaje, dla przykładu Reinhardt mówi że jest piękna jak zawsze. Oni chyba pamięci nie stracili więc wiedzą dobrze że jest to Kapitan Ana Amari jedna z głównych postaci starego oddziału stacjonującego na Gibraltarze.

 • Alshe

  Mi ta Janina Kowalska bardzo mocno kojarzy się z bohaterką która wygrała w konkursie jakieś 2 miesiące temu, ale to tylko moje spekulacje

Powiązane artykuły