Sombra – nadchodzą wielkie zmiany?

Sombra – nadchodzą wielkie zmiany?

Sombra to jedna z najbardziej wyczekiwanych postaci Overwatch. Zagadki i stopniowe budowanie napięcia poprzedzające jej pojawienie się narobiły graczom ogromnego smaka. Tym bardziej bolało zderzenie z rzeczywistością – hakerka miała niewielką wartość w walce. Na szczęście, nadchodzą zmiany.

W chwili obecnej, Sombra zyskała buffa na PST. Skróceniu uległ czas hakowania – obecnie wynosi 0.8 sekundy. Niby niewiele, a jednak może to pośrednio zasądzić o wyniku meczu. Użytkownicy Reddita twierdzą jednak, że to za mało. Okazuje się, że gracze mają mnóstwo pomysłów na to, jak uczynić tę postać bardziej grywalną.

Użytkownik o nicku Meldorn twierdzi, że zamiast zwiększać obrażenia przez nią zadawane (co sugeruje sporo komentarzy), należałoby raczej zwiększyć jedynie obrażenia zadane zhakowanym celom. W ten sposób możnaby nieco wyrównać szanse i wynagrodzić gracza za udane zajście od tyłu – podstawowy atak wroga przeciwko ulepszonemu, aczkolwiek nadal nie niszczącemu, atakowi Sombry. Można też domniemywać, że taki zabieg zwiększyłby nieco ruch na serwerze testowym (jak wspomniał ostatnio Jeff Kaplan, tylko około 0,26% graczy było aktywnych na PST po wprowadzeniu ważnej zmiany w postaci Haka 2.0). Z pewnością chociaż część fanów nadal ma nadzieję na dobrze zbalansowaną, grywalną postać, której wybór nie będzie skutkował falą hejtu i oskarżeniami o chęć celowej przegranej. Poza tym, Sombra ma ponoć najniższy winrate i pickrate w historii gry. Dlatego też Blizzard potrzebuje realnego feedbacku. 

Kolejnym pomysłem, który przewija się wielokrotnie, jest zmiana lub wyeliminowanie kwestii wymawianej przez Sombrę po wyjściu z niewidzialności. W końcu nie po to skradamy się niezauważeni, by następnie głośno i z dumą obwieścić swoją obecność. Rzecz jasna, usunięcie wszelkiego dźwięku nie wchodzi w grę – to dawałoby niebezpieczną i nie do końca uczciwą przewagę. Jednak coś bardziej dyskretnego może nie byłoby aż tak złym rozwiązaniem.

Co sądzicie i tych pomysłach? Co według Was należy zrobić, by postać ta była grywalna i częściej wybierana? Czy macie zamiar dać ulepszonej Sombrze drugą szansę?

Kategoria:Aktualności

Komentarze

 • Kacper

  Sombra i tak jest dla mnie super xd

 • maciejf

  Mainuje Sombre od jej wyjścia i myślę że moge podzielić sie moim zdaniem. Sprawa wygląda tak że jej hackowanie jest troche useless. Są takie postaci których nie opłaca się po prostu hackować. Raczej moja gra opiera się o jej translokator i niewidzialność aby swobonie przemieszczać się między postaciami i zadawać im dmg z pleców i z pozycji w ktorych zanim mnie zauważą albo na to zareagują, zdąże ich po prostu zabić. Przydałby sie taki buff że zhackowane cele będą dostawały większy dmg, nie dużo większy ale mimo wszystko troche by sie przydało. Attack speed i obecny dps można zostawić bez zmian. No i jak dla mnie mogła by troche wyżej podskakiwać na niewidzialności. Ułatwiło by to dashowanie w sytuacyjnuch momentach

  • TheVenom

   Może zróbmy tak, żeby latała jak jest niewidzialna nie za dużo tego? Współczuje teamowi jak mainujesz Sombre, która jest useless jako DPS bardziej to Support.

Powiązane artykuły