Spory nerf Brigitte i D.Vy i ogromny buff Żniwiarza!

Spory nerf Brigitte i D.Vy i ogromny buff Żniwiarza!

Tak jak Jeff Kaplan zapowiedział, w tym tygodniu pojawiła się aktualizacja serwerów PTR z nowymi zmianami balansu. A są one bardzo ciekawe bo jest spory nerf Brigitte i D.Vy oraz ogromny buff Żniwiarza!

Blizzard stale balansuje rozgrywkę w Overwatch. Zmiana choćby jednej zmiennej wymusza testy na wszystkich bohaterach aby doprowadzić do momentu, w którym bohaterowie nie będą zbyt OP.

Przeciwnicy Brigitte z pewnością ucieszą się na kolejny nerf tej postaci szczególnie, że działanie jej ultimate może teraz trwać do 30 sekund. Blizzard stwierdził, że użycie tej umiejętności bardzo często wprowadzało ogromną przewagę dla drużyny przez co pojawiał się efekt tzw. kuli śnieżnej.

Kolejny nerf dotyczy D.Vy, której wprowadzono nerf Matrycy Defenywnej. Aby użyć jej ponownie, zwiększono jej odnowienie z 1 do 2 sekund. Deweloperzy stwierdzili, że D.Va była zbyt trudno dostępna dla pocisków przeciwników.

Zmiany u Żniwiarza wprowadzają większą kradzież życia z 30% do 50% zadawanych obrażeń. Pozwoli to bohaterowi być bardziej użytecznym w kompozycjach przeciwko tankom, jako że duży rozrzut broni pozwoli objąć duże ciała tanków śrutem ze strzelb.

Ciekaw jestem jak powyższe zmiany wpłyną na rozgrywkę w Overwatch.

Gracie powyższymi bohaterami?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody