Startuje Overwatch World Cup

Startuje Overwatch World Cup

Blizzard nie zwalnia tempa. Po zapowiedzianym nie tak dawno Overwatch Open przyszedł czas na Overwatch World Cup, który swoje finały będzie miał podczas BlizzCon.

overwatch-world-cup-logo

Overwatch jest produktem, który z z miejsca stał się hitem eksportowym Blizzarda. Nie brakuje już dużych turniejów, w których do wygrania są kwoty rzędu 300 000$. Tym razem jednak Blizzard zmienia odrobinę formę turniejów specjalnie pod BlizzCon. W przypadku Overwatch nie będzie to standardowy turniej teamów. Zdecydowano podjąć zupełnie inną decyzję.

Overwatch World Cup Invitational, bo tak powinniśmy właściwie nazwać tą imprezę, jest turniejem międzynarodowym, w którym to społeczność wybierze swoich reprezentantów. Spośród 3 regionów zostanie zaproszonych 16 drużyn, które podejmą walkę o chwałę i prestiż na arenie Overwatch.

Zasady są proste, do turnieju zostaną zaproszeni gracze z trzech regionów:

  • Ameryka: 4 drużyny
  • Europa: 6 drużyn
  • Azja i Oceania: 6 drużyn

W skład każdego regionu wybierać będziemy graczy z następujących krajów:

overwatch-world-cup-countries

Do turnieju z automatu zakwalifikowane zostały następujące kraje: Stany Zjednoczone, Kanada, Brazylia, Chiny, Korea Południowa, Nowa Zelandia. Zatem w fazie głosowania zostanie zaproszonych 9 drużyn.

Głosowanie

Każdy fan będzie miał do rozdania 4 punkty swoim ulubieńcom. Będzie je mógł przeznaczyć na czterech zawodników. Dlaczego 4? Ponieważ tylko 4 zawodników dostanie się do drużyny na podstawe głosowania. Dwóch kolejnych zawodników wybierze kapitan. Będzie nim gracz, który zdobył największą liczbę głosów.

Nominowanie graczy

Blizzard na podstawie zebranych dotychczas statystyk samodzielnie wytypuje zawodników, którzy otrzymają szansę zagrania w turnieju. Wybór kandydata podjęty został na podstawie kilku czynników takich jak popularność w swoim kraju, osiągnięcia w grze oraz umiejętności. Obawiamy się jedynie o pierwszy punkt. Mamy nadzieję, że nominowani streamerzy i youtuberzy mimo czynnika jakim jest popularność będą dobierani w głównej mierze na podstawie umiejętności w grze.

Znamy również jednego z pierwszych nominowanych! Jest nim nasz dobry znajomy – Syndrom ze Sferis Pride. Nie mogliśmy się powstrzymać od możliwości porozmawiania z nim osobiście zadając kilka pytań.

1. Jak się czujesz z tą nominacją?

Szczerze mówiąc czuję się wyróżniony. Po przeczytaniu maila od Blizzarda byłem przekonany, że to jakiś fake, ale szybko przekonałem się, że Blizzard organizuje taki event.

2. Dużo czasu poświęcasz na OW?

Gram w OW od zamkniętej bety, czyli od połowy lutego 2016. Na początku grałem raczej 4fun. Jednak gra bardzo mi się spodobała i zobaczyłem, że ma całkiem spory potencjał. Grałem wówczas kilka godzin dziennie. Natomiast od czasu premiery poświęcałem Overwatch 8 godzin dziennie na PCV (tak, wiem, niezły try hard, ale pracuję zdalnie, a moja żona lubi patrzeć, jak gram i wspiera mnie w tym bardzo).

3. Jaki jest twój przepis na sukces w OW?

Jeżeli uda mi się osiągnąć sukces, to chętnie podzielę się przepisem 🙂

4. Masz jakiś swój plan na OW?

Z grą OW wiążę duże nadzieje i podchodzę do niej bardzo poważnie. Nie traktuję gry jako zabawy i grania 4fun. W przyszłości chciałbym jeździć na lany i zaistnieć na scenie e-sportowej. Nie ukrywam, że moim największym marzeniem jest pojechać na Blizzcon (ale chyba jak każdy, który podchodzi trochę poważniej do grania.)

Wszyscy nominowani już otrzymali zaproszenie. Jest zatem kwestią godzin kiedy usłyszymy o kolejnych kandydatach bowiem Ci muszą zadeklarować chęć gry do 8 sierpnia. A już 11 sierpnia zdecydujemy, kto w naszym regionie będzie nas reprezentował w eliminacjach do finałów, które odbędą się podczas corocznego konwentu BlizzCon w dniach 4-6 listopada. Eliminacje odbędą się w dniach 4-18 września.

Liczymy, że dołożycie swoje cegiełki do szansy Syndroma i innych rodaków. Jeśli wiecie o innych polakach, którzy dostali się do Overwatch World Cup koniecznie nas o tym powiadomcie! A tymczasem zapraszamy do obejrzenia kilku akcji Syndroma, które udało nam się dziś otrzymać.

Kategoria:eSport

Komentarze

Powiązane artykuły