Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Stracił ponad 150 pkt na jednym meczu rankingowym

Stracił ponad 150 pkt na jednym meczu rankingowym

Jeden gracz stara się wyjaśnić problem odjęcia aż 150 punktów rankingowych, które stracił w jednym meczu.

Punkty rankingowe, które otrzymują gracze podczas meczów rankingowych są przyznawane bądź odejmowane w zależności czy wygramy mecz czy go przegramy. Jednak ilość punktów jest już ustalana na podstawie ogólnego poziomu drużyny względem przeciwników.

Jeden z graczy bardzo zmartwił się gdy zobaczył, że utracił aż 150 punktów w jednym meczu. Mecz zakończył się wynikiem 6:7, a grając supportem osiągnął bardzo dobre wyniki zbierając wiele srebrnych medali. Dlaczego więc utracił tak dużo punktów?

Na to pytanie jest jedna prosta odpowiedź. Przegrali ze znacznie niżej notowanym przeciwnikiem. Co to oznacza? Jeśli drużyna posiada średni poziom np. 2499 i walczy przeciwko drużynie, która ma przykładowo średnią 2000 i jeszcze do tego przegra utraci znacznie więcej punktów ponieważ system będzie starał się wyrównać poziom drużyn. Jeśli przegrywamy ze znacznie gorszym przeciwnikiem (rzadko ale się zdarza w OW trafić na takich), system odejmie nam więcej punktów. Jeśli zaś wygramy ze znacznie lepszym przeciwnikiem gra przyzna nam jeszcze więcej punktów. W ten sposób bardzo szybko awansują gracze, którzy główne konto posiadają w grandmasterze, a których umiejętności znacznie wyróżniają się na tle innych osób.

Miewacie mecze gdzie zyskujecie lub tracicie większą liczbę punktów?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody