Święta z Jeffem Kaplanem. 5 Darmowych Skrzynek!

Święta z Jeffem Kaplanem. 5 Darmowych Skrzynek!

Na oficjalnym kanale Overwatch na Twitchu miała miejsce bardzo ciekawa transmisja. Siadającym do świątecznych posiłków rodzinom na całym świecie towarzyszył sam… Jeff Kaplan!

Specjalny stream zatytułowany „Overwatch Yule Log Featuring Jeff Kaplan” przedstawiał tylko jedną scenę – reżysera gry siedzącego przy kominku. I… to wszystko! Całość trwała 10 godzin! Przez ten czas mogliśmy umilić sobie wigilijny wieczór oraz wpatrywać się w milczącego Jeffa.
No dobra, to nie jest tak, że Kaplan faktycznie siedział przez tyle czasu i nic nie robił, ale o tym za chwilę.
Po pierwsze: czym jest Yule Log? Jul jest starą, pogańską tradycją związaną z przesileniem zimowym i obejmuje czasy sprzed chrystianizacji Europy. Jednym ze zwyczajów było kładzenie w palenisku kłody drewna (ang. log).
Jednak stream z Jeffem nawiązuje do czegoś innego. Otóż w latach 1966-1989 w amerykańskich telewizjach w okresie świątecznym puszczana była specjalna, trwająca od dwóch do czterech godzin transmisja na której było widać tylko i wyłącznie trzaskający ogień w kominku. W tle leciały kolędy, a całość była oczywiście zapętlona. Nie inaczej było w przypadku streama z Jeffem. Co jakiś czas widać było powtarzające się momenty oraz uważne oko mogło zauważyć przejście pomiędzy dwoma klipami.
Co bardzo ciekawe, raz na kilkanaście minut Jeff COŚ robił. Nie było to tylko bezczynne siedzenie – najwytrwalsi mieli okazję być świadkiem mniej lub bardziej zabawnych czynności Kaplana. Specjalnie dla Was zebrałem wybrane momenty.

Jeff klaśnięciem rozpala kominek:


 

Jeff gra w Hearthstone:


 

Jeff otrzymuje prezent:


 

Jeff sięga po ciasteczko:


 

Jeff masuje sobie stopę:


 

I najlepsze! Jeff obrywa mikrofonem:


 

Dobra, pośmieszkowaliśmy sobie, ale o co właściwie chodzi? Przez pół dnia społeczność główkowała, co to mogło oznaczać. Fani teorii konspiracyjnych doszukiwali się ukrytego przekazu. Nasza ciekawość została zaspokojona po dziewięciu godzinach, bowiem Jeff Kaplan zapowiedział 27 bohatera! Tak jakby 😉

Sami zobaczcie:

 

I… to wszystko. Podczas transmisji nie ogłoszono niczego nowego. Moim zdaniem to po prostu bardzo miła akcja ze strony Blizzarda, takie dodatkowe ocieplenie wizerunku. Reżyser Overwatcha już niejednokrotnie udowodnił, jakim jest wyluzowanym developerem i tak może być tym razem – zwykły gest dla społeczności. Kto wie, może w trakcie wielogodzinnej transmisji coś zostało ukryte i ta akcja to coś więcej.
Jedno jest pewne: było to bardzo nietypowe wydarzenie, niespotykane w świecie gamingu. Ja się z czymś takim nigdy nie spotkałem, by twórcy wpadli na tak ciekawy pomysł. Blizzard jeszcze raz udowadnia, że nie liczą się tylko dobrze sprzedające AAA tytuły, ale też budowanie wspaniałej społeczności wokół swoich produktów.

Przechodzimy do drugiej części newsa. Tak jak w zeszłym roku, twórcy gry obdarowali nas darmowymi Świątecznymi Skrzynkami!
Każdy kto się zaloguje ujrzy w grze miły komunikat i otrzyma 5 zimowych Loot Boxów. Miejmy nadzieję, że jest tam chociaż jedna legendarna skórka 😉

Nie pozostaje nam nic innego jak jeszcze raz życzyć wesołych Świąt!
Poniżej znajduje się link do całej 10-godzinnej transmisji:
twitch.tv

Skomentuj post i wygrywaj nagrody