Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

System medali zwiększa toksyczność graczy

System medali zwiększa toksyczność graczy

Każda gra posiada elementy, które wywołują toksyczność graczy. W Overwatch z całą pewnością jest nim system medali. A raczej reakcja graczy na nie.

O wpływie systemu medali na zachowania tanków i supportów pisaliśmy już jakiś czas temu. Jedną z propozycji było między innymi wyłączenie możliwości weryfikacji swojego postępu w grze i wyświetlenie ich dopiero na końcowych kartach gdzie prezentowane są wyniki gry poszczególnymi bohaterami.

Reddit poszedł jeszcze dalej i w dyskusji pojawia się temat, że medale powinny zostać całkowicie wyłączone z gry, aby niektórzy gracze nie mogli wykorzystywać ich jako argument do przechwalania się swoimi umiejętnościami bądź aby ograniczyć takich mainów Moiry aby mniej zabijali, a bardziej skupiali się na leczeniu. Z jednej strony jest to ciekawe rozwiązanie ponieważ gracze nie chcą wysłuchiwać DPSów, którzy mimo że mając złoto w obrażeniach i eliminacjach nagle uważają, że daną postacią robią najwięcej dla drużyny, nie obserwując tego co dzieje się na polu bitwy. Sam przekonałem się o tym problemie gdy sam grywałem Ashe. Często przegrywaliśmy mecze mimo, że miałem bardzo dobre statystyki. Ale te statystyki nie pomogą kiedy Ashe trafi na przeszkodę w postaci double shield bądź kiedy w pobliżu szaleje Winston.

Jakie macie zdanie o systemie medali w Overwatch? Powinien przejść zmiany, powinien zostać usunięty czy jest dobry taki jaki jest?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody