Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Szczegóły misji fabularnych i bohaterów w Overwatch 2

Szczegóły misji fabularnych i bohaterów w Overwatch 2

Poza nowym trybem, który zawita zarówno do Overwatch jak i Overwatch Blizzard przygotował ekskluzywną zawartość dla osób, które nabędą Overwatch 2.

Mowa tu oczywiście o kooperacyjnym trybie fabularnym i misjach bohaterów, w którym poznamy zupełnie nowe historie w świecie Overwatch, a których fani domagali się od kiedy tylko zobaczyliśmy wydarzenie Archiwa Overwatch.

Jak do tej pory wyglądało Overwatch

Historia, którą znamy zaczyna się w momencie zamknięcia Overwatch. Przez nieobecność organizacji na całym świecie pojawiły się nowe zagrożenia. Tragiczne w skutkach wydarzenia doprowadziły do powstania organizacji terrorystycznych takich jak Sektor ZERO czy Szpon. Winston postanowił jednak reaktywować organizację i wysłał wiadomość do wszystkich agentów czekając na odzew. Sygnał ten jeśli dobrze pamiętacie wysłał 3 lata temu w animacji Reaktywacja.

Przez kolejne lata poznawaliśmy historie nowych bohaterów takich jak Reinhardt czy Mei, którzy postanowili odpowiedzieć na wezwanie i pomóc organizacji zebrać się do kupy. W ostatniej animacji McCree pomógł obudzić Echo, która jest jednym z kluczowych postaci dla reaktywacji.

Teraz gdy Winston, Mei i Smuga walczą ramię w ramię z Sektorem ZERO w Paryżu nieoczekiwani przyjaciele powracają by wspomóc ich w walce o pokój.

Jak wyglądają misje fabularne w Overwatch 2?

Teaser jakim były Archiwa Overwatch to tylko przedsmak tego co otrzymamy w Overwatch 2. Kooperacyjne misje fabularne ujawnią nam znacznie więcej wątków fabularnych aniżeli ostatnie trzy lata. Wszystkie misje, w których będziemy brać udział pozwolą nam na rozgrywkę z przyjaciółmi, z którymi będziemy nie tylko przechodzić misje na różnych poziomach trudności ale również otrzymamy możliwość progresji bohatera i modyfikacji umiejętności poprzez przedmioty dostępne na mapie jak i drzewka talentów.

Misje fabularne podobnie jak w Archiwach będą odbywały się w drużynach czteroosobowych. Na początku będziemy mieć tylko ograniczoną pulę bohaterów, jednakże Blizzard zapowiedział, że z czasem udostępnieni zostaną kolejni.

Każda misja fabularna w Overwatch 2 rozpocznie i zakończy się sekwencją filmową, dzięki której poznamy jeszcze więcej szczegółów fabularnych. Dzięki takim sekwencjom nie tylko zżyjemy się z bohaterami, ale również poznamy co dzieje się dalej w świecie opanowanym przez wojnę.

Pierwszą misją jaką przyjdzie nam stoczyć jest misja w Rio de Jaineiro z udziałem Reinhardta, Lucio, Smugi i Mei.

W grze w trybie fabularnym będą dostępni różni bohaterowie. Jednak na początku będziemy zarządzać ograniczoną grupą bohaterów. Blizzardowi zależało aby dać wybór graczom i będą mogli wybrać przy premierze inne postacie. Aktualnie dostępna jest również Łaska i Genji, ale najpewniej będą też inni jak np. Wieprzu.

Progresja Bohaterów w Overwatch 2

System progresji jest cały czas w trakcie prac. Deweloperzy mieli wiele iteracji tego systemu i w dalszym ciągu pracują nad jego udoskonaleniem. To co ujanwiono na BlizzConie to tylko czubek góry lodowej.

W trybie fabularnym ujawniono system talentów, który rozbudowuje umiejętności bohaterów o kolejne modyfikacje. Deweloperzy chcą aby gracze wraz z kolejnymi misjami czuli się potężniejsi. Nie wprowadzą tego do PvP aby utrzymać równe szanse, ale w trybie PvE nie ma problemu aby pozwalać graczom na progresję bohaterów. Każdy z graczy będzie mógł utworzyć własną wersję bohatera, różniącą się od wersji stworzonej przez znajomych.

Talenty pozwolą na modyfikację umiejętności i dostosowanie ich do własnych potrzeb.

Np. Epicenter pozwoli Reinhardtowi pozwoli mu na użycie ulta, który uderzy w przeciwników w obrębie 360 stopni. Oznacza to, że oberwą też przeciwnicy znajdujący się za nim.

Umiejętność Cold Snap pozwoli Mei na uleczenie się w soplu lodu, który następnie zamrozi przeciwników znajdujących się w pobliżu.

Snowball Effect z kolei pozwoli zamienić się Mei w Hammonda, a raczej kulę lodu, która toczyć się będzie w wybranym kierunku i odrzucać i mrozić przeciwników.

Dragon’s Breath Genjiego pozwoli na rzucenie w przeciwników pocisków typu projectile, które wyglądają jak obracające się miecze samurajskie uderzające w przeciwników.

Torbjornowi będzie dane utworzyć np. 3 wieżyczki, które będą cisnęły w przeciwników płomieniami.

Deweloperzy porównali bohaterów do Batmana. Ten przeszedł spore zmiany w poszczególnych serii komiksowych i właśnie taką przemianę mają przejść bohaterowie w Overwatch w trakcie progresji.

System przedmiotów w Overwatch 2

Overwatch 2 pozwoli nam poznać nowy system przedmiotów, który będzie miał wpływ na umiejętności bohaterów. Dzięki przedmiotom będziemy mogli wymieniać sprzęt, który wzmocni nasze umiejętności. Przedmioty pozwolą nam tymczasowo w określonych zadaniach na potrzebę danej misji.

W grze pojawią się przedmioty o różnych poziomach jak w grach Battle Royale. Będą przedmioty rzadkie, epickie i legendarne, które będzie trudniej zdobyć. Poszczególne przedmioty pozwolą nam wykorzystać je w różnorodny sposób. Np. w Rio zdobędziemy przedmiot, który pozwoli nam postawić tarczę osłaniającą nas z każdej strony. Pojawią się również przedmioty leczące czy wzmacniające obrażenia.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody