Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Szok! USA odpada w ćwierćfinale World Cup!

Szok! USA odpada w ćwierćfinale World Cup!

Za nami pierwszy mecz Overwatch World Cup i już mamy ogromną niespodziankę! Gospodarze z USA, czyli jedna z najsilniejszych drużyn całego turnieju, odpadła w pierwszym meczu! Co za mecz!

Nie jest tajemnicą, że największymi faworytami turnieju są Koreańczycy. Jednak dużo osób w tym roku wskazywało właśnie zespół USA jako ten, który może ich pokonać. Nawet sami gracze z Korei w wielu wywiadach wskazywali na to, że obawiają się USA. Tymczasem USA odpada już w ćwierćfinale. Ich pogromcami są Brytyjczycy!

1. Ilios – Kontrola – USA 2-0 Wlk. Brytania

Pierwsza mapa zaczęła się całkowicie pod dyktando USA. Na pierwszej rundzie Ilios drużyna Wielkiej Brytanii nie miała ani jednego killa. W drugiej rundzie pokazali trochę pazur, ale mimo to USA wygrało 2-0. Zapowiadało się na łatwe zwycięstwo Amerykanów.

2. King’s Row – Hybryda – USA 0-1 Wlk. Brytania

Później przyszło King’s Row, najpierw atakowali Brytyjczycy. Z trudem przejęli pierwszy punkt, a potem bardzo dobrze bronili Amerykanie. Gdy drużyny zmieniły strony, okazało się, że Brytyjczycy potrafią bronić jeszcze lepiej. Amerykanie nie przejęli nawet pierwszego punktu i mieliśmy niespodziewany remis.

3. Volskaya Industries – Szturm – USA 3-4 Wlk. Brytania

Wiele osób zastanawiało się, czy Brytyjczycy nie wytrenowali po prostu bardzo dobrze jednej mapy. Pomimo remisu, wszyscy nadal stawiali na USA. Trzecią mapą było Volskaya Industries. Obie drużyny dobrze zagrały atak i było 2-2, ale USA miało o wiele więcej czasu. Wtedy jednak Brytyjczycy, mając tylko 2 minuty, prawie zdobyli oba punkty. Z kolei Amerykanie, którzy mieli ponad cztery minuty, ledwo zdobyli pierwszy punkt. Potem zabrakło im czasu i Wielka Brytania wygrała mapę.

4. Route 66 – Eskorta – USA 2-3 Wlk. Brytania

Zawodnicy USA zaczęli czuć presję. Przed nimi była ostatnia mapa, czyli Route 66. Okazuje się, że nawet mapa teoretycznie umiejscowiona właśnie w USA, nie pomogła gospodarzom. Brytyjczycy byli niemal bezbłędni w ataku, Amerykanie mogli ich tylko na chwilę spowolnić. Z kolei w ataku Brytyjczycy zawsze byli o krok przed Amerykanami, a szczególnie dobrze grał ich main tank, Fusions.

Ostateczny wynik: USA 1-3 Wlk. Brytania>

Jest to ogromny szok dla wszystkich fanów Overwatch. Ani fani USA nie spodziewali się takiej porażki, ani Brytyjczycy nie spodziewali się takiego sukcesu. Wielka Brytania grała jednak w tym meczu bezbłędnie, mieli doskonały plan na USA. Dodajmy do tego znakomite występy takich graczy jak Boombox czy Fusions i mamy odpowiedź, dlaczego to właśnie oni idą do półfinału. Na koniec dodajmy – to już oficjalne, USA odpadło z tegorocznego Overwatch World Cup.

Jak sądzicie, czy ktoś może teraz powstrzymać Koreę?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody