Jakie tajemnice skrywa Oaza?

Jakie tajemnice skrywa Oaza?

Oaza jest pięknym miejscem pełnym tajemnic.  W tym tygodniu oficjalnie zawitała na serwery LIVE więc przyszedł czas spróbować je odkryć.

Najpierw trochę historii. Miasto zwane klejnotem lśniącym na arabskiej pustyni zostało założone przez grupę naukowców uciekających przed ograniczeniami i zakazami jakie narzucało im społeczeństwo. Obecnie jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie miast świata.  Dzięki radom jakich udzielił nam Blizzard do nowej mapy możemy dowiedzieć się, iż jest to miejsce, w którym “rządzi nauka, a badania i innowacje nie napotykają na żadne przeszkody. To najważniejszy na świecie ośrodek technokracji. Mieszkańcy Oazy są jednymi z najlepiej wykształconych na świecie.”. Całym zaś miastem rządzą “wybitne umysły” skupione w Ministerstwach. Uważnie rozglądając się po Oazie możemy zauważyć, że są to Ministerstwa Fizyki, Archeologii, Geologii i Genetyki. Tutaj ciekawym motywem jest teoria kto może należeć do tych Ministerstw. W  krótkometrażowym filmie Reaktywacja widzimy lokacje różnych członków Overwatch na mapie. Położenie Łaski jest zaznaczone gdzieś na Bliskim Wschodzie, czyli istnieje możliwość, że była właśnie w Oazie.

W opisie nowej mapy jest również wspomniane, iż przez to, że miasto skupia tyle wybitnych jednostek cieszy się dużym zainteresowaniem potężnych organizacji z całego świata. Mamy pewność co do jednej, o reszcie można spekulować. Oazę swoim zainteresowaniem na pewno darzy korporacja Vishkar, co wiemy dzięki jednej z wypowiedzi Symmetry podczas gry na tejże mapie. Inną ciekawą kwestią jest sytuacja omników w Oazie. Ich obecność jedynie w roli kelnerów sugeruje, że w tym mieście będącym pochwałą ludzkiej pomysłowości i wiedzy są one traktowane jako niższa forma życia i chyba nie są zbyt mile widziani.

Kolejną interesującą rzeczą są obiekty jakie możemy znaleźć w sekcji Uniwersytet. Jedna to duża kamienna tablica, wyglądająca na starożytną. Pojawiły się teorie, że może być ona czymś podobnym do Kamienia z Rosetty (tablica, na której został zapisany tekst dwujęzyczny w 3 wersjach, dzięki czemu nastąpił przełom w odczytaniu egipskich hieroglifów)

Drugim obiektem jest ta dziwna czarna kula. Wydaje ona dziwne odgłosy i zmienia swoją strukturę, prawie jakby była żywym organizmem. Nie wiemy jakie jest pochodzenia, dwie teorie są najbardziej prawdopodobne. Po pierwsze może być to obiekt kosmiczny, jakaś nieznana materia, którą naukowcy dopiero badają lub mogli ją sami wynaleźć w niewiadomym celu.

A wg. Was jak tajemnice skrywa Oaza? Macie jakieś pomysły, teorie albo zauważyliście coś ciekawego?

Kategoria:Aktualności

Komentarze

Powiązane artykuły