Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Taktyczne zestawienia w Overwatch cz. 2

Taktyczne zestawienia w Overwatch cz. 2

Witam was w kolejnej części Taktycznych zestawień.

W pierwszej kolejności coś nowego – zaczniemy od Doomfista.

Pięść Zagłady walczy w zwarciu, wbija się w wir walki, po czym ucieka. Trudno znaleźć postać dobrze współpracującą z nim. Bardzo fajnie sprawdza się z nim Zenyatta, który zwyczajnie daje mu kulkę. Doomfist jest leczony, a wsparcie nie umiera. Warto wspomnieć, że to również się sprawdza u Genjiego. Jest jeszcze jedna, ale dość ryzykowna taktyka, jednak byłem świadkiem działania jej. Doomfist+Łaska; nasz bohater dzięki swojej super rękawicy jest bardzo mobilny i skacze na wszystkie strony. Łaska może się przyciągać do Doomfista, gdy ten zmienia położenie, co sprawi, że będzie bardzo trudnym celem do trafienia.

Czas na Zarię.

Dobrze współgra ona z większością bohaterów. A właściwie nie sama bohaterka, a jej Grawiton. Tutaj dowolność jest bardzo duża: Żniwiarz, Złomiarz, Smuga, Doomfist, Genji czy Hanzo. Oczywiście jest tego jeszcze więcej, trzeba tylko popróbować. Umiejętność specjalna Zarii polega na przyciągnięciu przeciwników w jedno miejsce. Wrogowie znajdują się na bardzo małym obszarze i można wszystkim naraz zadać potężne obrażenia.

 

Kilkakrotnie spotkałem się z pewną formacją, od której nie spodziewałem się za wiele. Mowa o ulcie Any i laserze Symmetry. Okazało się, że jest to silna broń, która potrafi wyrządzić spore szkody, a nawet uratować krytyczną sytuacje. Laser Symmetry powiększa się z każdą sekundą używania go, gdy do tego dodamy boost Any, który wzmacnia posiadacza w każdym aspekcie, mamy broń zdolną zabić nawet całą drużynę przeciwną. Niejednokrotnie przekonałem się, że jest to bardzo silna mieszanka.

Czas na ostatnią formację, czyli Bastiona i Torbjorna.

Robot zamienia się w działo, a „na nim” ustawia wieżyczkę krasnolud. Obrażenia tej formacji są bardzo silne, najlepiej sprawdza się przy bronieniu; na ataku w sytuacji pchania ładunku. Fajnie zadziała jeszcze dodatkowo tarcza Orisy, która zasłoni ten duet. Torbjorn zbiera w tym czasie złom i tworzy tarczę, które daje Bastionowi. Przyda się tu każda pomoc, która umocni pozycję naszego robota.

 

W komentarzach możecie dawać własne pomysły na ciekawe formacje, które zaskoczą, ale i sprawdzą się genialnie podczas gry.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody