Taktyczne zestawienia w Overwatch

Taktyczne zestawienia w Overwatch

Grając, codziennie natykamy się na przeróżne zestawienia postaci, które taktycznie mogą dać przewagę. Przedstawię kilka takich zestawień z którymi sam się spotkałem w Overwatch.

Pharmercy

Pierwszym, które jest najbardziej znane to Fara i Łaska. Fara z natury jest bardzo mobilna i prawie cały czas znajduje się wysoko, szybując po niebie. Łaska dzięki swoim umiejętnościom (shift – przyciąganie do sojusznika oraz spacja – powolne opadanie) może być cały czas w powietrzu i leczyć/boostować Farę, która ma dyspozycji rakietnicę. W odpowiednich rękach potrafi zrobić krzywdę. Tutaj jestem gotowy polecić postacie skupiające się na jednym targecie i mające trochę większy dystans ataku np. Wdowa, Żołnierz, McCree, Hanzo, Anna; dobrym wyborem jest również D.va, która może podlecieć i odepchnąć Łaskę.

Bastion + Łaska + tarcza

Kolejne zestawienie, chyba moje ulubione, to Bastion, Łaska oraz Reinhardt, bądź Orisa. Polega to na tym, że Orisa rozstawia tarczę, za nią ustawia się Bastion, a obok staje Łaska, która leczy/boostuje Bastiona. Jest to bardzo dobra taktyka, sam niejednokrotnie wygrałem tak mecz, nawet gdy sytuacja wydawała się dość krytyczna. Niestety trzeba również znaleźć odpowiednie miejsce i mieć się na baczności, ponieważ są postacie, które łatwo niszczą tę formację. Smuga, która szybko teleportuje się za nas i w środek rzuci Bombę Pulsacyjną, jest najlepszą kontrą. Symmetra dzięki rzucaniu swoich kul energii (przebijają się przez tarczę), które zadają bardzo duże obrażenia, łatwo może rozbić formację (Bastion stoi w miejscu będąc wieżyczką, dlatego bardzo łatwo go trafić). Złomiarz także może tu zdziałać cuda swoją Mord Oponą. Przydają się tu inne postacie mogące też w bardzo krótkim czasie zadać większe obrażenia. Zanim Bastion się zorientuje, że ginie i odwróci się, bo to jest już dla nas śmierć.

Winston i Zenyatta

Na liście jest również zestawienie: Winston i Zenyatta. Na czym to polega? Jest chyba najprostsze. Opiera się na tym, że nasz omnik daje kulkę leczącą dla Winstona – ot cała filozofia. Jak wiemy nasz gor- naukowiec jest postacią walczącą na bliski dystans i zazwyczaj wskakuje w tłum nieprzyjaciół. Dla postaci leczącej taka wycieczka kończy się śmiercią. Zenyatta dzięki swoim umiejętnościom uzdrawiającym może leczyć na największy dystans, a dla takiego Winstona każda pomoc jest przydatna. Tutaj oczywiście najbardziej odpowiednią kontrą jest Żniwiarz, który zadaje mu spore obrażenia. Dodatkowo małpa jest bardzo duża, przez co bez trudu można ją trafić lub po prostu wystarczy pozbyć się Zena i pozbawić Winstona kulki. Tu obowiązuje już dowolność, ponieważ dużą ilością postaci można zabić bardzo łatwo naszego robo-healera.

D.Va + Sombra

Przejdźmy do kolejnej parki, czyli D.vy oraz Sombry. Jest to bardziej złożona taktyka i zależy również od drużyny przeciwnej oraz sytuacji. Na pewno musimy grać przeciwko Reinhardtowi. Polega to na tym, że D.va rzuca swojego ulta w momencie gdy Rein stawia tarcze i wszyscy się za nią chowają, a Sombra wyczekuje do ostatniej chwili i używa swojej umiejętności specjalnej. Jakie są tego skutki możecie się domyślać. Jest to taktyka równie trudna co skuteczna, sam się z nią spotkałem kilka razy. Kontry na to niestety nie ma, trzeba obserwować i uważać oraz nie polegać na tarczy Reinhardta, tylko szukać własnej kryjówki.

W grze jest ogromna ilość takich zestawień i naprawdę sporo czasu zajęłoby opisanie tego wszystkiego w jednym tekście. Musicie stawiać na kreatywność, lecz róbcie to rozważnie, ponieważ nie wszystko się sprawdzi.

Kategoria:Aktualności

Komentarze

 • Kasia Wojtakowska

  Dodałabym jeszcze zestawienie Zarya + Genji, Hanzo, Smuga, D’va albo nawet Złomiarz czy Wieprzu. Sama najczęściej używam Zarya + Genji. Skuteczne w 100%, chyba, że akurat Zenyatta się odpali.

  • FarąGram

   Ale to jest ulti combo, a nie zestawienie taktyczne. Tu napisałaś z kim najlepiej używac superzdolności. W artykule opisane jest kim najlepiej grać we dwójkę. 😉

   • QRekt

    D.Va + Sombra to tez zestawienie ultów 😉 a Genji z tarczą od Zaryi potrafi namieszac + jak to Genji sciąga ogien na siebie co dodatkowo boostuje Zarye ;)l

 • Kazes

  a może tak rozstrzygniecie konkursy z OW CUP w kato ?

Powiązane artykuły