Team Liquid bez składu Overwatch

Team Liquid bez składu Overwatch

Nie zobaczymy już niestety drużyny Liquid w rozgrywkach Overwatch. 

Według źródeł ESPN, organizacja e-sportowa Liquid w ciągu najbliższych kilku tygodni rozwiąże swoją drużynę związaną z tą grą. Szuka też nabywcy na ich miejsce w Overwatch Contenders. Najprawdopodobniej nie zobaczymy ich też w Overwatch League. Według informacji publicznej, głównym powodem tej decyzji były koszty związane z udziałem w lidze. Samo wpisowe w kwocie 20 milionów dolarów to suma tak astronomiczna, że nie ma co się dziwić tej decyzji. Coraz więcej drużyn się wysypuje z rywalizacji głównie z tej właśnie przyczyny.

Dla członków drużyny nie oznacza to jednak końca kariery w e-sporcie. Wielu z nich znalazło już zajęcie w innych grach. Shane “rapha” Hendrixson, Andrew “id_” Trulli i Tim “DaHanG” Fogarty wezmą udział w zawodach Quake Champions na QuaceCon od 24 do 27 sierpnia.

Keven “azk” Lariviere, który niedawno został odblokowany za udział w turniejach Counter Strike: Global Offensive, najprawdopodobniej dołączy do sceny CS:GO ponownie. Pozostali gracze, Adam “MESR” De La Torre, Robert “shadder2k” Mocanu, i Dennis “INTERNETHULK” Hawelka (który reprezentował Niemcy w ten weekend na Overwatch World Cup 2017), będą szukać innych propozycji w drużynach Overwatch.

Coraz więcej organizacji rezygnuje ze swoich drużyn Overwatch. Sama liga również nie cieszy się takim powodzeniem, jak przewidywano. Nie ma co się dziwić, to spora i dla niektórych nie całkiem pewna inwestycja. Mamy nadzieję, że jednak mimo wszystko będzie to ciekawym wydarzeniem i jeszcze mocniej rozbudzi scenę Overwatch na świecie.

 

Źródło: spout360.com

Kategoria:Aktualności, eSport

Komentarze

  • DaX

    15 mln no nie ukrywajmy to o wiele za dużo nawet jak na dużych sponsorów. Powinna powstać liga niższa jak w piłce nożnej pokroju ekstraklasy i 1 ligi. Nie wymagało by to niesamowicie wielkich nakładów finansowych a była by ciekawa rywalizacja, myślę że gracze sami mogli by zorganizować swoje ligi przy odrobinie chęci 😉 Inaczej to wszystko poleci na łeb na szyję, strategia wysokobudżetowych zawodów zaplanowanych przez blizzarda no niestety jest krótkodystansowa.

Powiązane artykuły