Jak trafiać Bastiona w głowę?

Jak trafiać Bastiona w głowę?

Wielu z Was z pewnością nie ma problemu z celowaniem w głowę przeciwnikowi. Lecz sytuacja zmienia się, gdy walczymy ze zmiennokształtnym Automatonem. Gdzie powinniśmy celować? Jak odróżnić głowę Bastiona od reszty jego części? Przekonajcie się!

O ile Bastion w trybie Zwiadowcy ma odkrytą głowę i łatwo ją namierzyć, o tyle w Trybie Wartownika bądź Czołgu nie tak łatwo ją znaleźć. Dużym plusem dla nas – atakujących Bastiona, jest to że możemy go łatwo zaskoczyć od tyłu. Dlatego właśnie, podczas Konfiguracji Wartownika jego głowa, a raczej miejsce które jest liczone jako strzał w głowę znajduje się z tyłu. Jest to wystający za nim świecący element w kształcie prostopadłościanu.

Oczywiście dziwne byłoby, gdyby Bastion nie posiadał głowy z przodu. Co prawda, znajduje się i to dyskretnie ukryta lecz zauważalna. Problem w tym, że lepiej nie zbliżać się do Bastiona z przodu. Istnieje większa szansa na to, że to on nas zabije, niż my go pokonamy strzałem w głowę. Tak więc, polecamy Wam strzelanie do Bastiona w Trybie Wartownika w jego czuły punkt znajdujący się z tyłu. Ciężko go nie zauważyć.

Sytuacja się zmienia w momencie przejścia przez Bastiona w Tryb Czołgu. Mamy dla Was przykrą wiadomość. Głowa w tym trybie jest całkowicie chroniona przez pancerz. Jak widać, nazwa do czegoś zobowiązuje. Czołg kojarzy nam się z dobrze opancerzonym gąsienicowym wozem bojowym i tak jest również w przypadku Automatonu. Podczas trwania jego super-zdolności niemożliwe jest trafienie go w głowę. Jest to swego rodzaju zabezpieczenie dla Bastiona, by ten zbyt szybko nie zginął szarżując między przeciwników. Sprytne, nieprawdaż?

Jaki jest morał? Pamiętajcie, że najskuteczniej zlikwidujecie Bastiona, gdy ten jest w Trybie Wartownika. Może się to wydawać absurdalne, bo staje się wtedy najgroźniejszy. Ale tutaj mamy do czynienia z drugą stroną medalu. Bastion co prawda staje się silniejszy lecz odsłania również swój najsłabszy punkt przez co flankerzy mogą się go pozbyć bez większych problemów.

Co sądzicie o Bastionie? Wykorzystujecie jego słaby punkt? Zwróciliście kiedyś na to uwagę? Dajcie nam znać w komentarzu!

Skomentuj post i wygrywaj nagrody