Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Tryb eliminacji 6v6 – porady

Tryb eliminacji 6v6 – porady

Nowy tryb eliminacji 6v6 na małych mapach daje wiele zabawy. Co jednak należy wziąć pod uwagę, by wygrać mecz?

Tryb eliminacji 6v6 jest dosyć specyficzny. Granie dwunastoma bohaterami na tak małej przestrzeni sprawia, że często jesteśmy świadkami wielu zwariowanych sytuacji. Wytracanie się dostępnych bohaterów często uniemożliwia nam budowanie mocnych kompozycji. To obrazuje, jak bardzo ważna jest umiejętność grania większą ilością bohaterów. Co więc zrobić, by zwiększyć swoje szanse na wygraną? Oto kilka porad, które warto wziąć pod uwagę gdy chcemy zwyciężyć.

Racjonowanie supportów

Racjonowanie supportów to bardzo istotny element budowy drużyny. Standardowy układ 2-2-2 bardzo szybko sprawi, że pozbędziemy się postaci leczących i nasza gra będzie mocno utrudniona. Istotny jest sensowny podział wszystkich supportów. Ana i Łaska to bohaterki, które świetnie są w stanie poradzić sobie jako solo-healerzy. Dobra ochrona przez tanka sprawi, że spokojnie zapewnimy sobie odpowiednią ilość wyleczonych obrażeń. Do ostatniej rundy dobrym wyborem jest Lucio i Zenyatta. Tak mocne combo sprawi, że drużyna długo przeżyje i dodatkowo zada sporo obrażeń dzięki debuffowi Zenyatty. Zestaw w sam raz na ostatnią, dobijającą rundę.

Plan awaryjny

W trybie 3v3 pula czempionów szybko się kurczyła. W trybie 6v6 znika ona w mgnieniu oka. Niezbędny jest nam plan awaryjny. Możemy sobie zaplanować jakich bohaterów weźmiemy po kolei, jednak często nasi koledzy z drużyny mogą nam popsuć szyki. Musimy być w stanie szybko zmienić ustawienie i dopasować się do sytuacji. Pamiętajmy, że wszystkim nam zależy na zwycięstwie. Bardzo możliwe, że skoro ktoś wziął nam naszego bohatera, to może nie potrafi grać innymi. Lepiej byśmy wtedy zmienili wybór jeśli mamy taką opcję, niż żeby on grał kimś totalnie dla niego obcym.

Przewaga małej mapy

Warto przy każdej rozgrywce zastanowić się nad plusami i minusami bohaterów na różnych mapach. Snajperzy jak Wdowa czy Hanzo są świetni na dużych dystansach. Jednak na maleńkich mapach typu Antarktyda, są dużo słabsi od Żniwiarza. Jednostki do walki w zwarciu są tu dużo praktyczniejsze i mogą przeważyć szalę zwycięstwa. Ważnym elementem są również bohaterowie flankujący jak Sombra czy Smuga. Na tak wąskich mapach mogą oni bardzo sprawnie zajść przeciwnika. Takie zagrania mogą być kluczowe dla zwycięstwa.

Aktywna gra

W trybie eliminacji nie ma miejsca na grę defensywną i okopywanie się w danym fragmenciku mapy. Tak drobne tereny zmuszają nas do aktywnej gry i ciągłego ruchu. Pamiętajcie, że ten tryb nie ma respawnów. Jeśli nie dysponujemy Bastionem w drużynie, nie ma sensu się bronić i liczyć na szturm, który rozbije się o nasze dzielne tarcze. Flankowanie, o którym wspominałem wcześniej, rozbije Waszą obronę dosyć sprawnie, a „kąsanie” obrażeniami zmusi w końcu do ruszenia z miejsca. Byle nie było za późno.

 

Skomentuj post i wygrywaj nagrody