Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Winston winny śmierci naukowców na Ekopunkt: Antarktyda?

Winston winny śmierci naukowców na Ekopunkt: Antarktyda?

Wczorajszego dnia mieliśmy okazję obejrzeć najnowszą animację przedstawiającą perypetie Mei zaraz po przebudzeniu w stacji badawczej na Ekopunkt: Antarktyka. Jednak nie wszystko poszło jak należy.

Naukowcy, którzy zajmowali się badaniem terenów Antarktyki zmuszeni zostali do przejścia w stan hibernacji, aby przeczekać trudne chwile. Jednak nie spodziewali się, że sen większości zakończy się tragicznie. I wszystkiemu może być wbrew pozorom winny Winston.

Zanim jednak polecą gromy w komentarzach przyjrzyjmy się kilku faktom. Stacja badawcza nie mogła funkcjonować bez jakiejkolwiek kontroli. Przez dłuższy czas funkcjonowała na bateriach zasilających, jednak czas hibernacji członków załogi oraz rozwiązanie organizacji Overwatch wymusiło ich zużycie z każdym kolejnym rokiem. Winston nigdy nie pogodził się z zamknięciem jednostki podległej ONZ i z czasem rozpoczął przygotowania do aktywowania wszystkich agentów. Dodatkowo wszystko przyspieszył w momencie, gdy Żniwiarz zaatakował Posterunek: Gibraltar w animacji „Reaktywacja”.

W przypadku samej Mei musiał działać szybko. Kilku naukowców w hibernacji i bardzo zubożałe zasoby energii. Standardowo systemy dostarczają energię po równo do każdej komory. A przynajmniej tak to powinno działać. Obniżone zasoby prądu mogły doprowadzić do śmierci wszystkich naukowców, więc trzeba było poruszyć bardzo trudną kwestię… uratować najważniejszych… Sygnał wysłany przez Winstona do stacji Ekopunkt:Antarktyka mógł wymusić na systemach podtrzymanie życia Mei i jej pobudkę kosztem pozostałych członków.

Czy ta wersja wydarzeń może być prawdziwa? Oczywiście to tylko moje gdybanie. Jest jeszcze druga wersja, według której wraz ze spadkiem energii w bateriach, stacja wyłączała po kolei kolejne kapsuły, a Winston wysyłając sygnał do stacji zdążył na czas uratować ostatniego żyjącego jeszcze członka ekipy.

Jest również jeszcze trzecia teoria, w której Winston nic nie wiedział o załodze na Ekopunkcie i poprzez aktywację agentów całkowicie przypadkiem spowodował przebudzenie Mei.

Z jednej strony nie sądzę aby Winston mógł poświęcić kogokolwiek z Overwatch, ale przekonaliśmy się, że Overwatch jest bardzo realnym światem, w którym uczucia poddawane są ciężkiej próbie.

Jak sądzicie, która wersja wydarzeń jest najbliższa prawdzie?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody