Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Wizja bohaterów – czy wymaga poprawek?

Wizja bohaterów – czy wymaga poprawek?

Ostatnio na Reddicie pojawiła się ciekawa dyskusja na temat wizji bohaterów w Overwatch. Przekonajcie się, co do powiedzenia ma na ten temat społeczność.

Wizja to ważny aspekt w Overwatch. Okazuje się, że bohaterowie wsparcia mają przewagę w tym temacie. Otóż każdy healer jest w stanie zobaczyć swoich sojuszników przez ściany. Dodatkowo są oni oznaczani odpowiednimi kolorami w zależności od stanu ich zdrowia. Odpowiednio: zielony – zdrowy, żółty – utracił część punktów zdrowia, czerwony – bliski śmierci.

Okazuje się, iż jest to potężne narzędzie. Zwłaszcza podczas kolejki solo, gdzie musimy zwracać uwagę na większą ilość szczegółów. Ponadto, większość graczy nie komunikuje się odpowiednio i czasami ciężko jest znaleźć tego jednego na tak dużych mapach.

Wśród komentarzy pojawiły się ciekawe propozycje. Jedną z nich jest opcja, by wszyscy bohaterowie byli w stanie widzieć healerów.

Gracze twierdzą, że taka opcja byłaby lepsza i pozwalałaby na szybsze zlokalizowanie bohatera wsparcia. Być może dzięki temu gracze zaczęliby przywiązywać większą uwagę do swoich healerów i byliby w stanie skuteczniej ich ochraniać?

Pojawiły się również komentarze, które są przeciwne temu, by wszyscy bohaterowie posiadali ogólną wizję. Niektórzy sądzą, iż byłoby to zbyt wiele informacji i uniemożliwiałoby im to skupienie się na przeciwnikach.

Mimo to, społeczność nadal popiera pomysł, by wszyscy byli w stanie widzieć bohaterów wsparcia. Takie rozwiązanie wydaje się sensowne i przyniosłoby wiele dobrego. A z pewnością ucieszyliby się gracze, którzy mainują healerów.

Pojawiła się również propozycja odpowiedniego oznaczenia bohaterów. Coś w stylu znacznika nad bohaterem, który informowałby o jego roli. Taki rozwiązanie również byłoby ciekawe.

Co Wy na to? Która opcja spodobała Wam się najbardziej? Jesteście za ogólną wizją, czy wizją skupioną na bohaterach wsparcia? A może wolicie odpowiednie oznaczenia?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody