Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Wyciekł system powtórek Overwatch League

Wyciekł system powtórek Overwatch League

Wraz ze startem Overwatch League, Blizzard zaprezentował przeprojektowany Tryb Obserwatora. Niestety jest on dostępny tylko dla casterów OWL i właściwie bardzo niewiele o nim wiemy. Jednak wczoraj na streamie Ligii przez krótką chwilę zobaczyliśmy jak wygląda ten Tryb „od kuchni”.

Przed startem Overwatch League widzowie turniejów wielokrotnie punktowali co jest nie tak w Trybie Obserwatora i jak fatalnie wpływa to na jakość oglądania. Przez brak ujednoliconych kolorów nie wiadomo było co się dzieje na ekranie. Brak powtórek nie pozwalał na dokładną analizę dynamicznej akcji i nieraz sami komentatorzy nie zauważali ważnych zagrań uczestników turnieju.

Blizzard jak to Blizzard, wziął opinię graczy do serca, wysłuchał również sugestie czołowych casterów (podejrzewam, że MonteCristo miał spory udział w tworzeniu obecnej formy Trybu Obserwatora) i zdecydowanie ulepszył jakość oglądania.

Dzięki przeprojektowaniu wszystkie umiejętności Bohaterów mają swój drużynowy kolor, tak samo jak Interfejs. Na dodatek stworzono świetny system powtórek i jeśli nie uchwycono jakiejś akcji, w wolnej chwili Obserwatorzy mogą wrócić i pokazać nam niesamowite zagranie. Jest to o tyle super, że grę można spowolnić aż piętnastokrotnie, a nawet zatrzymać oraz dowolnie przemieszczać się kamerą.

Od samego początku bardzo podobały mi się te rozwiązania i zastanawiałem się czy ulepszony Tryb Obserwatora będzie również wprowadzony do głównych serwerów. Tak się niestety nie stało i całość pozostawała wielką tajemnicą. Do wczoraj.

Na streamie z Overwatch League (podejrzewam, że przez pomyłkę) pokazano interfejs systemu powtórek:

Poniżej wycięty kadr:

No nie powiem, wygląda to całkiem imponująco. Jak sami widzicie, Obserwatorzy mogą dokładnie prześledzić historię meczu, wychwycić najciekawsze momenty i puścić powtórkę. Na przykład Cwoosh w 441,48s użył Pierwotnego Szału co nieraz robi świetną robotę. Ale półtorej sekundy później Moth uśpił wściekłego goryla i dzięki temu mógł uratować kogoś ze swojej drużyny.

Teraz pytanie: kiedy w końcu zostanie to udostępnione dla całej społeczności? Już wielokrotnie czytałem o prośbach graczy by pojawiła się możliwość oglądania powtórek całych meczy, łącznie z pauzowaniem, przewijaniem w przód i tył i wszystkimi innymi bajerami. Również historia meczy by się przydała, kto, kogo i czym zabił. Jestem pewien, że to się przyda nie tylko w trakcie gier dowolnych ale też by analizować własne gry rankingowe. Nie wspomnę już o tym, że Overwatch Contenders korzysta z klasycznego Obserwatora. Nawet naszej rodzimej Lidze Akademickiej bardzo by pomogła ta opcja.

Podejrzewam, że Blizzard chce by doświadczenie oglądania Overwatch League było czymś w rodzaju premium, dostępne tylko w jednym miejscu. No i też najważniejsze – jeśli już zamierzają wprowadzić te wszystkie ulepszenia do gry, to chcą je maksymalnie dopracować, by były proste i czytelne dla zwykłego gracza. Być może przez tę pomyłkę gracze zaczną naciskać na Blizzard i pracę nad tym przyspieszą!

Co o tym sądzicie?

Skomentuj post i wygrywaj nagrody