Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Zaskoczenie w koreańskiej lidze

Zaskoczenie w koreańskiej lidze

Na zachodzie wygrali co się dało – cztery tytuły mistrzowskie w Ameryce, niesamowita seria 30 zwycięstw, a teraz absolutna dominacja w Atlantic Showdown. Fusion University udowodniło, że są najlepszą zachodnią drużyną poza OWL – teraz przenoszą się do Korei!

W niedawno zakończonych rozgrywkach Atlantic Showdown zmierzyły się najlepsze zespoły z Ameryki Północnej, Ameryki Południowej i Europy. Fusion University – drużyna-akademia klubu z OWL, Philadelphia Fusion – wygrała cały turniej w przekonującym stylu, tracąc tylko jedną mapę. Wkrótce po finale właściciel drużyny ogłosił, że klub w następnym sezonie zagra… w Korei.

Już teraz w zespole Fusion University gra czterech Koreańczyków. Klub miał jednak wielkie problemy ze sprowadzeniem ich do USA, ze względu na ograniczenia wiekowe i obostrzenia wizowe. Część zawodników musiała więc pozostać w swoich domach, co oznaczało grę w godzinach nocnych i z wysokim opóźnieniem.

Władze zespołu stwierdziły więc, że warto spróbować swoich sił w najsilniejszej lidze świata poza Overwatch League. Z tego powodu, w następnym sezonie zespół Fusion University sprawdzi się w rozgrywkach Contenders Korea.

Jeśli klub nie zmieni składu, to gracze tacy jak Beasthalo czy CarCar będą pierwszymi nie-koreańskimi graczami tej ligi. Fusion University będzie pierwszym zespołem spoza Korei, który weźmie udział w Contenders Korea. Będzie to wielki wyczyn, biorąc pod uwagę jak wielu znakomitych graczy pochodzi z Korei.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody