Zbyt wielki nerf dla D.Vy? Czy Blizzard przesadził?

Zbyt wielki nerf dla D.Vy? Czy Blizzard przesadził?

Od niedawna można wiele usłyszeć o zmianach jakie mają wejść do gry z najbliższych patchem. Mówię tutaj m.in. o zmianie haka Wieprza, zmiany u Lucio, no i niestety nerf u D.Vy. Czy te osłabienia nie są zbyt duże?

Na serwerze PTR już można przetestować naszą miłośniczkę gier wideo. Główne zmiany jakie otrzyma D.Va to m. in. : zmniejszenie ilości pancerza oraz zmniejszenie ilości obrażeń jakie zadaje pojedynczy pocisk lecz zwiększenie ilości pocisków za jeden strzał. Zmiany te mogą okazać się niezbyt duże lecz niestety w praktyce D.Va stała się o wiele słabsza. Według opinii graczy na forum Battle.net, postać ta zbyt szybko traci Mecha i zbyt wolno ładuje super zdolność, ze względu na mniejsze zadawane obrażenia. Niektórzy gracze twierdzą, iż D.Va stanie się postacią niegrywalną i całkowicie wyjdzie z tzw. mety. Po części jest to prawdą, ponieważ np. Żołnierz 76, który ma ogromne obrażenia i zwyczajnie niszczy tanków na polu bitwy, bez problemu pozbędzie się D.Vy. Z drugiej strony, wszyscy dobrze wiemy, że D.Va była ostatnio zbyt mocną bohaterką i rzeczywiście przydałby się jej lekki nerf. Lecz, czy Blizzard podjął dobre działania? Czy nie osłabił bohaterki zbyt mocno?

Grając D.Vą na serwerze PTR, można zauważyć, że rzeczywiście zbyt szybko traci Mecha i jej potencjał tanka odchodzi w zapomnienie. Lecz, D.Va może teraz się stać postacią bardziej sytuacyjną, niż tak jak było do teraz, typowym standardowym tankiem, który pojawiał się w prawie każdej rozgrywce.

Pamiętajmy tylko, że to serwer testowy i takie zmiany u D.Vy niekoniecznie ukarzą się na serwerach Live. Nerf prawdopodobnie przejdzie lecz lekko zmodyfikowany, bo Blizzard nie będzie w stanie przegapić oburzenia graczy na forum.

A wy, co sądzicie o zmianach D.Vy? Graliście nią już na serwerze PTR? Uważacie, że jej nerf był słuszny?

[responsivevoice_button voice=”Polish Female” buttontext=”Play”]

Kategoria:Aktualności
Tagi:

Komentarze

 • KathyQueen

  Bardzo fajny artykuł, a co do nerfów to myślę, że są przesadzone :/

 • Andzej Cechula

  I dobra dobrze 🙂 ja bym ją jeszcze ponerfił…

 • Adamus

  D.Va jest moim mainem (około 50h przegranych). Z początku sądziłem, że jest OP, jednak z czasem zacząłem widzieć jej negatywne cechy. Na niskim elo jest ona potężnym bohaterem. Jednak im wyżej zachodzisz, tym trudniej się nią gra. Obecnie jest niszczona przez połowię DPS-ów (do Soldiera czy Reapera nawet nie podchodź). Ma ogromne problemy z Zarią oraz hakiem Roadhoga. No i ciężej zabić przeciwnego supporta, jeśli dostaje on ochronę od drużyny. Po nerfach będzie bardzo rzadko wybierana – zbyt niska przeżywalność oraz niski dmg. Bardziej opłacalne będzie wzięcie na pewno Reina oraz Hoga, którzy posiadają zbyt wielkie możliwości do likwidowania celów (dlaczego ich nie znerfią?) oraz Zarii, która obecnie jest solidnym pickiem. D Va stanie się tylko postacią sytuacyjną, dobrą do skontrowania Winstona (którym i tak mało kto gra) oraz Obrońców – chociaż z Junkratem oraz Bastionem ma ogromne kłopoty, a reszta jest bardzo mało popularna.
  Moje przewidywania po wprowadzeniu patcha:
  Meta 2-2-2 (Rein, Hog, Lucio/Ana/Mercy, Soldier oraz dowolny DPS/Obrońca)
  Meta 3-2-1 (Rein, Hog, Zaria, Lucio/Ana/Mercy oraz Soldier)

  • LT

   Hog po fixie hooka raczej nie będzie grany tak często jak teraz, a jeżeli obecnie grając D. Vą masz problemy z Soldierem to znaczy że po prostu nie umiesz grać tą postacią

 • Grzesiu

  Czysta głupota gra traci na wartości gdy wchodzą nerfy its

Powiązane artykuły