Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Zmiany w 3 sezonie gier rankingowych

Zmiany w 3 sezonie gier rankingowych

Już jutro startuje trzeci sezon gier rankingowych w Overwatch. Sprawdźcie jakich zmian doczekał się nowy sezon i na co będzie trzeba zwrócić uwagę grając na rankedach.

Gry rankingowe są bardzo ważną częścią Overwatch. To właśnie one będą przygotowywały potencjalnych graczy w Lidze Overwatch, która ma wystartować w pierwszym kwartale przyszłego roku. W dniu jutrzejszym startuje nowy sezon więc warto zapoznać się z najważniejszymi zmianami, które czekają na graczy.

Skill Rating

Jedna z najważniejszych zmian. Blizzard zmienił sposób liczenia punktów Skill Rating dla każdej osoby. Nie będzie on również całkowicie kasowany, a wyniki będą stały w jednym rzędzie MMR, który oficjalnie nie jest widoczny dla graczy.

Problem, z którym spotkali się deweloperzy stanowiła różnica wyników algorytmów SR i MMR. W trakcie gdy Skill Rating przemieszczał nas do dywizji Złotej lub Platynowej, współczynnik MMR wskazywał, że dany gracz nadaje się na Brąz lub Srebro. Różnice te powodowały, że gracze nie mogli zdobyć za zwycięstwo zbyt dużej liczby punktów, a bardzo dużo tracili gdy przegrywali mecze. Aktualnie rozegranie placementów gdzie wynik końcowy wyniesie 5:5 (zwycięstw do przegranych), system od razu umieści nas w Brązie lub Srebrze, a nie jak było do tej pory w Złocie. To co zmieni się na duży plus to fakt, że jeśli gramy dobrze to szybko wespniemy się do wyższej dywizji. Wynik punktowy będzie ostatecznie zbliżony do posiadanego przez nas MMR, a co za tym idzie – nie będziemy mieć takich różnic między zdobywaniem punktów za wygrane, a traceniem za przegrane.

Przycisk Zostań w drużynie

Do gry zostanie dołączony nowy button pozwalający nam pozostanie w drużynie z graczami, z którymi właśnie zagraliśmy. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które często grają solo i w przypadku dobrej komunikacji nie chcą się rozstawać po zakończeniu meczu tylko kontynuować wspólne rozgrywki. Blizzard zapowiedział, że jeśli przynajmniej jedna osoba zaznaczy chęć pozostania w drużynie Overwatch nie będzie rozłączał graczy i pozwoli na wpólną grę.

Zmiana mety

W ciągu ostatnich tygodni Blizzard wprowadził liczne zmiany balansowe poszczególnych postaci w Overwatch. Mając to na uwadze wiemy, że nowa meta będzie opierać się po części na tych zmianach, a po części na synergii kilku innych postaci, które będą lepiej współpracowały z tymi bohaterami, którzy otrzymali nowe zmiany. Wśród bohaterów nowej mety będzie można wyróżnić:

Jeszcze dziś opiszemy dokładniej dlaczego powyżsi bohaterowie nadają się do nowej mety! Obserwujcie nasz serwis i kanały społecznościowe.

Skomentuj post i wygrywaj nagrody