Od teraz publikujemy na BlizzPlanet.pl

Przejdź

Trzy zmiany, jakie chcielibyśmy zobaczyć w sezonie 4

Trzy zmiany, jakie chcielibyśmy zobaczyć w sezonie 4

Sezon 3 zbliża się ku końcowi. Czy Blizzard powinien coś zmienić po jego zakończeniu? Czy aktualny system rankingowy nadaje się na kontynuację w 4 sezonie?

Sezon 4 zbliża się małymi kroczkami, dlatego już teraz zebraliśmy dla Was trzy główne kwestie, które według nas powinny zostać zmienione w sezonie 4.

Skill Rating

Na pewno każdy z Was miał kiedyś serię 2-3 wygranych. Wybiliście się wtedy na wysoką rangę i skakaliście z radości, po czym w następnej grze trafiliście na Hanzo lub Wdowę w ataku i przegraliście grę. Wówczas traciliście wszystkie zdobyte punkty podczas tych 2-3 wygranych. Przez takie sytuacje gry rankingowe przyprawiały o ból głowy i były powodem do frustracji u niejednego z graczy. Według nas, Blizzard powinien popracować jeszcze nad systemem rankingowym. Jedna przegrana nie powinna zabierać nam postępu z 2-3 wygranych – to nie jest uczciwe i demotywująco wpływa na nastawienie gracza do następnych gier rankingowych, co może skutkować kolejnymi porażkami. Pierwsze kroki w celu naprawienia tych różnic zostały poczynione, jednak przed deweloperem jeszcze sporo pracy.

Ranking gier 3v3 oraz 1v1

Ciągłe granie rozgrywek 1v1 bądź 3v3 powoli staje się nudne. Według nas należałoby to urozmaicić. Są różne typy graczy – jedni wolą grać pvp solo, inni natomiast drużynowo. Dlatego ciekawym pomysłem byłoby wprowadzenie systemu rankingu do gier 3v3 i 1v1. Pozwoliłoby to graczom nadal grać w konkurencyjnym otoczeniu lecz przeciwnicy byliby dobierani według oceny ich umiejętności. Rozgrywki byłyby ciekawsze i bardziej emocjonujące. Ponadto wprowadzenie takiego systemu, sprawiło by, że gracze byliby bardziej zmotywowani, by piąć się w górę w rankingu. Przyznajcie, że byłoby to ciekawe rozwiązanie, które przykuło by uwagę większej ilości graczy. Dlaczego tak sądzimy? Ponieważ granie 1v1 bądź 3v3 i otrzymywanie za to marnej ilości doświadczenia oraz do 3 odblokowanych skrzynek z łupami nie jest wystarczająco zachęcające. Bądźmy szczerzy gracze łakną więcej!

Tablica Osiągnięć Drużynowych

Możliwość zobaczenia jak wasza drużyna pnie się w górę w rankingu z meczu na mecz byłaby ciekawą nowością. Tutaj należałoby stworzyć kolejny system rankingu – drużynowy. Jeżeli jesteście graczem, który lubi rozgrywać mecze drużynowo (w pełnym składzie) to z pewnością spodoba Wam się ten pomysł. System przydzielałby odpowiedni ranking całej drużynie, bazując na ilości wygranych meczy oraz umiejętnościach drużyny. Po rozegraniu kilku gier przydzielona zostałaby ranga całej waszej drużynie. Mielibyście wtedy dostęp do globalnych statystyk drużyn z różnych stron świata. Moglibyście z nimi konkurować, piąć się w górę w tabeli i zdobywać szczyty! Poza tym, taki system byłby powiewem świeżości w Overwatch i z pewnością wiele osób zaczęłoby sprawdzać swoje umiejętności jako jedna dobrze zgrana drużyna.

A wy, co sądzicie o takich nowościach? Uważacie, że są potrzebne? A może zbędne? Chcielibyście zobaczyć coś takiego w Overwatch? Piszcie śmiało w komentarzach!

Skomentuj post i wygrywaj nagrody